MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mareczek525    25

Witam

nie tylko Krasnystaw podniaosła cenę za buraki kwotowe tylko cała KSC na 185zł ze 162zł, teraz wszsycy chcą siać, a gdzie byli co niektórzy jak buraki były po 120zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

popieram przedmówce. Rok jest gorzej a rok lepiej..


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Dziś odebrałem rozliczenie z cukrowni Chełmża i tak cukier od 17,4-19,5 trochę duża rozbieżność.

W ubiegłym roku 40t nadwyżki a w tym 75 a do wypłaty ogólnie 1tys zł mniej.Tak zamieszali ceną że wyszło mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja z nieoficjalnych informacji wiem, że w środę na spotkaniu w Toruniu Związki plantatorów z Dyrekcją KSC wynegocjowały na ten rok cenę wyjściową 185 zł/t. Wiem to od osoby która uczestniczyła w rozmowach, ale póki co jest to nieoficjalne, co podkreślam.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek525    25

Alio!!! 4 posty wyżej napisałem ,że KSC podniosła cenę buraków kwotowych do 185zł a Ty się dowiadójesz z 5 ust jak wszędzie już dawno wiadomo że cena wzrosła, wejdź na stronę KSC to sobie poczytasz!!! i nie musisz się dowiadywać nieoficjalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

nowości niesamowite... kto uprawia buraki ten wie, ponieważ na początku pażdziernika był aneks do umowy że cena wynosi 180 przy 17% polaryzacji i trzeba było podpisać przynajmniej u nas Krasnystaw a wątpie żeby inne cukrownie KSC nie robiły tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek525    25

oj kolego u nas( Dobrzelin) nie było aneksów, ale dziwi mnie że podpisywaliście na 180 przy polaryzacji 17% zawsze wyznacznikiem były buraki 16%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie mam pytanie czy cukrownie dopłacają wam te pieniądze z porozumienia branżowego do buraków które są zakontraktowane jako poza kwotowe bo u nas w Chełmży za kwotowe płaca a jak sie ma umowę na poza kwotowe to normalnie transport i czyszczarkę sie płaci z żadnej więcej kasy w Glinojecku podobno płaca wszystkim to porozumienie branżowe a u nas białych murzynów znaleźli jak jest u was ??

Edytowano przez jan2130

Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

czy u was ladowarka tez lupie buraki u mnie wszystkie korzonki oblamane i nie tylko korzonki zauwazylem ze gosciu nie spuscil tych walkow az do ziemi zwrucilem mu uwage ale nic dalej jechal jak mu wygodnie bo to juz grudzien to aby do przodu byle jak a stratysa duze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolego wszystkie ładowarki raczej łupią korzonki bo to im jest nie potrzebne, powinien wkopać się w ziemię pierwszy wałek kopie w ziemi i nie powinien zostawiać ci buraków na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

30.12.2012 buraki pojechały na Ropczyce 50 dni leżały na pryzmie polaryzacja 16,9 zanieczyszczenie 10% wydajność 71,5ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Koledzy po jakiej cenie płacili wam za buraki pozakontraktowe? Glinojeck płacił po 70zł i w tym roku kto miał dużą nadwyżkę to po d*pie dostał od tych złodzieji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

P&L nie popisało się z cenami w tym roku 121,61zł netto kwotowe, 70zł pozakwotowe... Najlepsze, że w trakcie kampani była podwyżka, a po paru dniach się wycofali i zrobili korektę do poprzedniej ceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

Pytanie z innej beczki, Miałem spotkanie w zeszłym tygodniu ze swoim opiekunem i dowiedziałem się ze w tym sezonie mogę zasiać tylko tyle buraków ile mam limitu, a poza kontraktowe to będzie mizerna suma. Czy do was tez takie informacje dotarły? Zazwyczaj kontraktowałem dużo więcej,a teraz powiem szczerze jestem zaskoczony i to bardzo negatywnie. Cukrownia Glinojeck... aa i czy wam tez pozmniejszali limity?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

przypuszczam że teraz bedzie już tylko nizej ceny cukru spadają a nadwyżki potężne sie porobiły


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Jak sytuacja się powturzy, że obiecują jedną robią drugię to ja najzwyczajniej zrezygnuję z uprawy buraka. Jest to wartościowa roślina w płodozmianie jednak strasznie nakładowa i narobić trzeba się do ch*ja. Robiłem sobie kalkulację to na bobiku czy rzepaku wcale gorzej się nie wychodzi.

W tym roku poczynania cukrowni i ciągłe piepszenie inspektora wyprowadziły mnię z równowagi. A nikt nie lubi jak się z niego debila robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

poosa21 skąd wiesz,że KSC Kluczewo płaci po 100

Przepraszam mój błąd. Spojrzałem na rozliczenie z 2011 r. W tym jest 74zł/t, ale pewnie bedzie znowu kilka rozliczeń i cena pójdzie w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj