MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

lukaczmarek    277

mój znajomy też kupował po 25 zł. tylko czy opłaca się dać więcej i po co jak można (bynajmniej u nas) kontraktować ile się chce??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

U NAS CHyba 3 lata kontraktowali ile kto chce a od roku scisłe limity i koniec. ja więcej jak 30 zł na pewno nie zapłacę za limit. Po 80-100 płaciło się 5-7 lat temu. Teraz pod koniec ich obowiązywania jako o ma sens? Swoją drogą ciekawe czy faktycznie limity przedłużą do 2020 r i na jakich zasadach? Czy pozostaną obecne czy może wyznaczą nowe na innych zasadach?


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Buraki kontaktowane wyszły u mnie po 172zł/t a poza kwotowe po 117zł.w zeszłym różnica była mniejsza bo tylko 32zł/t a ja dokupiłem limit po 20zł/t wieć w pierwszym roku juz miałem zysk. Niech każdy przeliczy ile warto dać, bo w jednym rejonie to 20zł dużo a w innym 50 to mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

spoko , ale chciałbym sie dowiedzieć jaką cenę mógłbym uzyskać nie posiadac kwoty , oraz czy warto mi siać po 2-3 ha buraków ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolego a masz jakiś sprzęt do uprawy buraków, chodzi mi o siewnik i kombajn, bo jak nie masz to musisz wszystko wynająć a i nie wiem czy ci ktoś np. Holmerem do 2 ha przyjedzie, co do ceny to otrzymasz kwotę około 150- 180 zł wszystko zależy jeszcze od polaryzacji i terminów dostawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

buraki dziś odebrane cukrownia Krasnystaw

śr.polaryzacja - 17 %

śr. zanieczyszcz - 9,73 %

śr. plon - 59 ton

ogólnie nie najgorzej ale polaryzacja o 1 % mniejsza teraz niż odbieranych we wrześniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

A jaka cena wyszła teraz za 17% w Krasnymstawie?


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

U mnie też krasnystaw, zabrane 2 dni temu.

Polaryzacja 16.9 zanieczyszczenia aż 9,9% i plon neto 68 czyli równo średnia wieloletnia. Nie tak źle, biorąc pod uwagę że w lipcu grad buraki sprał dwa razy tak, że nie zostało praktycznie nic liści.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Co do ceny to nie wiem bo fakturę można podpisać dopiero po 7 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Cena wyjściowa przy polaryzacji 16% w KSC Krasnystaw jest 162 zł/t netto a za każdy 0,1% powyżej 16 dodaje się 1,458 zł/t netto, czyli np przy 17% cena będzie 176,58 netto, brutto 188,94 zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Mnie troszkę dziwi to Wasze przeliczanie ceny na zawartość cukru. W umowie podana jest cena za buraki o zawartości 16% cukru i ilość ton buraków przy takiej polaryzacji. Jeśli polaryzacja jest inna to raczej przelicza się ilość ton buraków a nie cenę. Co z tego że przy polaryzacji powyżej 16% cena za tonę fizyczną rośnie, jak maleje wtedy fizyczna ilość ton za którą się tą cenę dostaje? Umowa jest tak skonstruowana, że w zasadzie kontraktuje się ilość wyprodukowanego cukru a nie ilość ton buraków czy polaryzację.W zasadzie czy ktoś sprzeda mniej ton np po 190 zł o wyższej polaryzacji czy więcej ton przy niższej polaryzacji po niższej cenie weźmie dokładnie tą samą sumę pieniędzy. Ja u siebie wydajność buraczków liczę plonem cukru z ha a nie ilością ton czy polaryzacją. I to jest moim zdaniem najbardziej miarodajne. W tym roku wyszło mi 11,5 T cukru z ha. Przeciętny wynik.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Oczywiście że przekroczenie polaryzacji 16% wiąże się z obniżeniem ton buraków kwotowych. Mi przy polaryzacji 17,5 z kontraktu 330 ton zrobiło się 298 ton. Niestety wtedy reszta idzie w dużo mniejszej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Ja mam odbiór po 20 grudnia i na ten czas zapowiadają mrozy do -15 c a nawet więcej czy włóknina ochroni buraki przed tak dużym mrozem i co na to cukrownia przecież to nie rolnik wybiera termin pytam bo jeszcze nigdy nie miałem tak póznego odbioru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    52

plapla123

 

dlatego ta pryzma jest robiona u ciebie a nie u nich :( ,przy takich mrozach tak źle nie będzie pod warunkiem ze są okryte,jeśli nie to już będzie uszczerbek zacznie się z nich lać jak zrobi się ciepło ,ja swoje oddaje na 7-go stycznia,po inne kampanie także oddawałem w grudniu i nie było źle,najbardziej boli to że tak długą muszą leżeć i czekać

 

Mnie troszkę dziwi to Wasze przeliczanie ceny na zawartość cukru. W umowie podana jest cena za buraki o zawartości 16% cukru i ilość ton buraków przy takiej polaryzacji. Jeśli polaryzacja jest inna to raczej przelicza się ilość ton buraków a nie cenę. Co z tego że przy polaryzacji powyżej 16% cena za tonę fizyczną rośnie, jak maleje wtedy fizyczna ilość ton za którą się tą cenę dostaje? Umowa jest tak skonstruowana, że w zasadzie kontraktuje się ilość wyprodukowanego cukru a nie ilość ton buraków czy polaryzację.W zasadzie czy ktoś sprzeda mniej ton np po 190 zł o wyższej polaryzacji czy więcej ton przy niższej polaryzacji po niższej cenie weźmie dokładnie tą samą sumę pieniędzy. Ja u siebie wydajność buraczków liczę plonem cukru z ha a nie ilością ton czy polaryzacją. I to jest moim zdaniem najbardziej miarodajne. W tym roku wyszło mi 11,5 T cukru z ha. Przeciętny wynik.

 

zgadzam się z Tobą ,ale weź jeszcze pod uwagę ,że te buraki które mają iść po niższej cenie są nieraz przekwalifikowane w kwotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

U mnie w tym roku rekord 70t z ha ,zanieczyszczenie 10%-rozbój w biały dzień.Polaryzacja 18,25 no i zpowodu polaryzacji 175% kontraktacji.Ziemia 4 b mozaika-cukrownia Chełmża.Nie ma co narzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    74

U mnie w tym roku rekord 70t z ha ,zanieczyszczenie 10%-rozbój w biały dzień.Polaryzacja 18,25 no i zpowodu polaryzacji 175% kontraktacji.Ziemia 4 b mozaika-cukrownia Chełmża.Nie ma co narzekać.

nie nażekaj tylko 10 ja prawie 12 oczywiście Chełmża ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

To co za doczyszczarka ładowała że 12% ? czy z holmera bez doczyszczarki na samochody? U nas w okolicy 7-8-9%, aby więcej złapać musiały być buraki już zepsute lub porośnięte, źle ogłowione itd.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

takie procent zanieczyszczeń czyli 10 i 12 % dawali jak się ciągnikami i furmankami woziło do cukrowni teraz burak jest wstępnie oczyszczony przez kombajn no i konkretnie obity przez ROPĘ więc zanieczyszczenia powinny być na poziomie nie więcej jak 6% u mnie było 7 cukrownia Ropczyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    74

To co za doczyszczarka ładowała że 12% ? czy z holmera bez doczyszczarki na samochody? U nas w okolicy 7-8-9%, aby więcej złapać musiały być buraki już zepsute lub porośnięte, źle ogłowione itd.

To już taka tradycja ;[ Kopane we wrześniu ropą doczyszczarka też ropa. A jakie procenty w Opalenicy bo to też Nordzucer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

No niestety Nordzucker nic sobie nie robi z plantatorów czymś trzeba nadrobić podwyżkę ceny buraków,6-7 % to ja miałem prosto od Neptuna w cukrowni za nieboszczki komuny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rybka2485    1

W Sudzuecker po kopaniu kombajnem Ropa i doczyszczarce tez Ropa zanieczyszczenia wyszły 11 % ;[ to są dopiero złodzieje... ja osobiście złożyłem skargę do ARR z prośbą wytłumaczenia potrącenia 3,75% z kontraktacji (ponoć we wrześniu tak zadecydowała cukrownia, oczywiście bez wiedzy plantatorów)... z tego co zakontraktowałem potrącili 12t i przy polaryzacji 16,5% (kopane 12października) wyszło mi ponad 100t nadwyżki po 82zł .... cena za buraki kwotowe już z premiami 144zł.... szok.... A czy komuś z tamtego roku wypłacili pieniążki ze sprzedaży cukru?? Mi oczywiście nie !!! Ja w ubiegłym roku podpisywałem umowę pod koniec marca, a w papierach w cukrowni że 9marca... szok... jednym słowem Złodzieje. Mi KZPBC prowadzi sprawy związane z tą cukrownią i każdy kto ma kontraktację w tej cukrowni niech zgłosi sie do związku po papiery potrzebne aby odzyskać pieniążki ze sprzedaży cukru. Mi wyliczyli ponad 10tys.zł netto.To sporo kasy.Ja nie odpuszczę. Co mi grozi?? że nie zasieję buraków na drugi rok?? A daj boże nigdy więcej dla tej cukrowni. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj