MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

thug    236

ja narazie dostałem tylko podstwę 110 zł reszta premii i 10% kwotowych w styczniu pozakwotowe w marcu są po 20 euro czyli 82 zl a mam polaryzacje ponad 17 to ma mi wyjść cena 158 zł czy jakoś tak tez sudzucker


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rybka2485    1

no i powiedz mi czy ci się opłaca?? mi wyszło w tym roku 1300-1500zł/ha .... coraz gorzej się robi.... szok

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

cukrownia Środa wielkopolska Pleifer&Langen

Drugiego października już odebrali mi buraki i mi wyszło 56 ton/h coś w tym roku słabe miałem i dostałem 118zł/t a pozakwotowe 70zł/t

tylko jedno nie rozumiem dlaczego 40 ton mam pozakwotowe jeśli na umowie mam np: 200 ton to policzyli mi 160 ton kwotowe a reszta poza kwotowe 40 a brakuje do 200ton żeby mieć kwotowe

a polaryzacja wyszła 16,9%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Przeczytaj przy jakiej polaryzacji na umowie liczona jest tona buraków, w sudzcuker jest to 15-16%, więc jeżeli masz wyższą polaryzację np. 18% to przeliczają to na tonocukier ,a że dostarczyłeś więcej tonocukru potrzebna ci była mniejsza ilość buraków by spełnić limit.

 

To cwane chamy zrobią wszystko by oddać za pół darmo, gdybym miał oddać nadwyżkę za 70zł.... wolałbym już karę zapłacić i nie dać w ogóle i dać je bydłu.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rybka2485    1

thug powiedz mi czy jak kontraktowałeś buraki wiedziałeś o tym potrąceniu 3,7% z zakontraktowanych?? odpisz na priv to pogadamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanki    0

Więc dziś w nocy buraczki wykopane, planowo mają leżeć do 23grudnia :blink: :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja wczoraj również zakończyłem nierówną walkę z 6,5 ha buraków. Plon nieznany, cukier nieznany :rolleyes: . Poznamy koło 2 grudnia. Planowane było 68T/ha na glebie 3b/4a. Zobaczymy, bo w lipcu grad je niemiłosiernie dwa razy prał :o .


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rybka2485    1

Wiatm koledzy :D powiedzcie mi czy ktokolwiek dostał pieniążki z Sudzucker lub innych cukrowni pieniążki ze sprzedaży cukru z kampanii 2011/12??

otóż ja dostałem należność z ubiegłej kampanii w kwocie 25zł....a powinni sporo więcej. Jak jakiegolwiek macie pytania to na priv. Ja czekam ze KZPBC na pisemko, by wysłać do Sudzueker wezwanie do zapłaty przed sądowe. Koniec z tymi oszustami.

Ja ciemny rolnik ze wschodu nie wiedzieć skąd i jak licząte buraki wysłał papiery do KZPBC i się okazało że przeliczali mi jedną dostawę buraków 6razy (tyle faktur) a resztę jakoś inaczej. Koniec. Muszą mi oddać z kampanii z ubiegłego roku ponad 10tys.zł z tej sprzedaży cukru. A w tym roku to już katastrofa. W ubiegłym roku miałem 150t zakontraktowane a w tym roku 350t i dostałem pierwszej transzy wypłaty o 3tys więcej niż w ubiegłym roku. SZOK!!! Potrącili mi bezprawnie 3,7% kwoty co nie potrafią uzasadnić mi ani KZPBC jakim prawem, co nie zgadza się z zapisami europejskimi. Naliczają buraki pozakwotowe na kwotowe w przeliczeniu na dny rok kontraktacji itd itd itd... Sporo by wymieniać. Najgorsze że z tymi fakturami tak kręcą że szok.

A zaczęło się niewinnie o 3,7%, a może skończyć się sprawą w sądzie.

 

oto fragment artykułu z biuletynu KZPBC:

Poniżej przedstawiamy wstępne kwoty jakie rolnicy otrzymali w związku z zastosowaniem systemu podziału nadwyżki wynikającej ze sprzedaży cukru powyżej ceny referencyjnej.

 

Cena minimalna

(zł/t)

Dopłata

(zł/t)

Razem

(zł/t)

Nordzucker

114,04

~ 75

~ 189,04

Pfeifer & Langen Polska

114,04

~ 75

~ 189,04

Pfeifer & Langen Glinojeck

114,04

~ 77

~ 191,04

Südzucker

114,04

~ 89

~ 203,04

Podane kwoty odnoszą się do buraków o zawartości cukru 16%, w przypadku innej polaryzacji następuje odpowiednia korekta.

 

czy ktoś dostał jakieś pieniązki od cukrowni do 15listopada??

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian83    13

P&L wypłacił do 15 listopada po 20 zł do każdej tony zakontraktowanego buraka za kampanie 2011/2012 za dobrze sprzedany cukier

ogląajcie to sie dowiecie

 

http://www.tvr24.pl/wideo-205-112.html


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Mi KSC prawie dwa tyg temu przelało pieniądze za dopłatę za buraki zeszłoroczne. Za ten rok powinny być jutro.

Ja nie narzekam na cenę buraków przy polaryzacji 17,5 wyszły po 196,74 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Mam pytanie dotyczące odmiany z KHBC Finezja. Czy ktoś ją uprawiał? Jak kształtują się poszczegolne czyniki składowej plonu tej odmiany i inne? Według mnie w badaniach CEBORU wypada calkiem nieźle ale chciałbym zaczerpnąć opinni plantatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Mam takie pytanie dziś okryłem pryzmę włókniną a odbiór mam na 15 grudnia i jeśli nie będzie mrozów czy cukrownia zapłaci za okrycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Nie ważne czy są mrozy czy nie będziesz miał zapłacone za okrycie.

 

U mnie wczoraj odebrali ale plon niezbyt rewelacyjny 62 t/ha w porównaniu z ubiegłorocznym 76 t/ha. Polaryzacja 17,4 cena jeszcze nieznana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Nam w KSC od tego roku zmienili zasady przykrywania pryzm. Dotąd było obowiązkowe po 15 listopada lub przy dużych mrozach. Od tego roku mamy grzecznie czekać na ewentualny telefon od inspektora. Odstawę mam 2 grudnia i buraki do dziś nie przykryte. Parząc na prognozy raczej już wcale nie będą przykrywane, co i oby:)


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

a powiedzcie mi jak wygląda sprawa jak chciałbym zasiać buraki cukrowe po raz pierwszy , nie posiadając kwoty , i tu moje pytanie jak wygląda cena w takim wypadku i jak z kontraktowaniem , dodam że mam 20 km do cukrowni glinojeck . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Na terenie cukrowni glinojeck kontrakcacja na 2013 rok odbyła śię już w sierpniu. Ale skontaktuj się z inspektorem to coś może jeszcze zaradzi. Jeśli masz gospodarkę tak bliko zakładu to wezmą cię z otwartymi rękoma. Obecna cena za kontraktowe według umowy nie spada poniżej 120. Nie wiem po ile obecnie płaco bo moje buruny jeszcze na pryzmie lerzą. Sytuacja wygląda tak jakbyś chciał uprawiać buraki to możesz bez posiadania kwoty produkcyjnej. Dopłata cukrowa i wszystkie inne będo ci się należeć. Całe te kwoty produkcyjne to poprostu analogiczna dopłata uzupełniająca jak do zbóż czy rzepaku. Nie stanowi to żadnej bariery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek525    25

Witam

 

major_89 czemu wprowadzasz w błąd pisząc koledze

 

Zetor53400 że będzie mu się należała dopałta cukrowa siejąc buraki a nie mając własnego limitu ?co Ty masz za inf, no chyba że masz takie możliwości to ja też chętnie skorzystam i mi załatwisz dopłetę cukrową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Dobrze że zwróciłeś uwagę, chodziło mi o podział nadwyżki ze sprzedaży cukru. W chwili obecnej coś tam koło 35zł do tony.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

no to kolego pisz uważnie dopłata cukrowa należy sie tylko plantatorom którzy mieli kontrakt 2005 lub 2006 a czy bedzie w nowej kopercie to sie okaże


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mam do kupienia trochą limitu, Po ile teraz można dać za limit.

I jak rolnik przechodzi na emeryturę to co się dzieję z dopłatą cukrową, czy ona przepada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Z tego co wiem o limit nie przepada w takiej sytuacji. A co do ceny, sam mam ten dylemat, bo muszę dokupić ze 100 t. Obecne limity obowiązują do 2015 r więc chyba płacenie więcej niż 20-25 zł/t nie ma sensu, tym bardziej, że dopłata cukrowa zostanie poprzedniemu właścicielowi.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mi chodzi o dopłatę cukrową, co agencja wypłaca na konto z dopłatami.

Mówił że może przepisać na córkę, ale na zięncia nie może.

 

Ja mam okazję kupić 150 ton i tyle przeważnie mam nadwyżki, więc zwróci się w ciągu roku. Słyszałem że po 100 wołają, ale teraz nikt nie ogłasza się. Po 25 to nikt raczej nie sprzeda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj