Skocz do zawartości
MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

szymoluk    1

Kozik do 3 dni po siewie jedziesz taka mieszanka ale tam gdzie kawalek braklo mi tej doglebowki i jej nie bylo to buraki byly jeszcze lepsze 

szymoluk    1

u mnie kopane ostatniego pazdziernika, odmiany lavenda i hounor o pol jednostki wiecej lavendy polaryzacja 18,5

dexter00    13

Po ile sprzedajecie wysłodki ,u nas jest przelicznik 50%.

Werbkowice przelicznik 25-27%  aktualnie sprzedaje po 15 zł/t   a w balotach po 130 zł /balot

rolnik9518    0

Jakby ktoś chciał to posiadam do sprzedania mokre wysłodki ok 100-120 ton po 15zł/t z cukrowni Werbkowice transport do uzgodnienia

Zenonim    47

Balot waży 350-400kg naklejka z wagi 1150kg taki mały myk , a w sumie z przelicznikiem 3tony. co do wysłodków mokrych komu uda się sprzedać to zyska , a tak to cukrownia już nie płaci za wysłodki.

dexter00    13

Balot waży 350-400kg naklejka z wagi 1150kg taki mały myk , a w sumie z przelicznikiem 3tony. co do wysłodków mokrych komu uda się sprzedać to zyska , a tak to cukrownia już nie płaci za wysłodki.

Co Ty opowiadasz? Balot wazy 1000-1200 kg. Mam wydruk z wagi gdzie samochód z 20 balotami wazy 21t po odjeciu tary. Edytowano przez dexter00

kris82    4

Baloty które robi Chełmża ważą ok 1200kg i ma średnicę ok 1,2m. To jak wygląda taki balot 400kg?

Zenonim    47

wiecie co rozmawiałem z kierowcą co to wozi i on to przeważał u siebie. sąsiad zrzucał Case 60 i nawet mu ciągnika nie rzucało więc o czym wy mówicie. dla porównania trawa z końieczyną mokra  zwijana nh 648 pasową 130cm balot waży 800 - 900kg

kris82    4

wiecie co rozmawiałem z kierowcą co to wozi i on to przeważał u siebie. sąsiad zrzucał Case 60 i nawet mu ciągnika nie rzucało więc o czym wy mówicie. dla porównania trawa z końieczyną mokra  zwijana nh 648 pasową 130cm balot waży 800 - 900kg

To jakaś przedziwna sytuacja to co oni tam wam sypią trociny? Mój najwięcej ważył 1225kg a średnia 1200kg. Ważone na paszowozie.

rolnik9518    0

Koledzy po ile sprzedajecie mokre wyslodki i oczywiscie cene liczycie razy netto II po przeliczniku cukrowni tak ?

lukasz493    0

Po ilu tygodniach od dostaw mieliście rozliczenie i przelew od KSC ?

Edytowano przez lukasz493

dexter00    13

Po ilu tygodniach od dostaw mieliście rozliczenie i przelew od KSC ?

rozliczemie po 22 dniach a przelew 30 dniach od zakonczeniu dostaw

Edytowano przez dexter00

ziomal_one    17

Do końca listopada wszystko wykopali. U mnie kopane ostatnia dekada listopada. Wczoraj nawet skończyłem dostawę buraka.

Przedplon zbożowy, burak w rotacji co dwa lata, zasobność w fosfor wysoka, potas - średnia, 150kg N, 42kg P2O5, 112kg K2O

Plon ~80 t/ha przy 16,8% cukru i 16,5% zanieczyszczeń. Azotany i potas poniżej średniej cukrowni.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się