MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Piotruniu25    3160

moze je jakims opryskiem załatwiłes? albo był przymrozek i to im zaszkodziło

 

 

Pryskałem przed siewem i przymrozku nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Napisałbyś czym pryskałeś, jaką dawką co pomieszałeś itp, i skąd masz ten oprysk to istotne bo w naszej okolicy u jednego dobrze znanego widziałem nieraz podróby tzn buteka ta sama ale w środku co innego ,inny zapach kolor a smak to niewiem :lol:


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Ja przed dwoma godzinami obszedłem swoje plantacje i jestem w szoku.Buraki dostały białych plam na liściach,w piątek pryskałem akordem ,dawka 2l/h buraki w fazie 2 liści.Nie wiem co się mogło stać,w poniedziałek wszystko było ok.?Wygląda to makabrycznie,tak jakby to był zmasowany atak śmietki,co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

a przymrozku u ciebie czasem nie bylo bo u mnie po przymrozku tez cześć buraków ma białe plamy na liściach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

no właśnie był,ale u sąsiada patrzyłem i u niego jest ok.Myślę że wcześniej wykonany oprysk i przymrozek dały taki efekt.Oby tak było....Jutro dzwonie po mądrali z cukrowni,mieszkam blisko komina to rao będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

u mnie byl przymrozek z wtorku na środe i w piatek wykonalem oprysk i uwazem ze oprysk tez sie przyczynil do tego ze te buraki nie wytrzymaly, bez oprysku mialy by wieksze szanse na przetrwanie, nie wiem jak u ciebie ale u mnie to burakow w ktorych widac na dzieje na dalszy rozwój jest z 40 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

Panowie, dałem następujący zestaw oprysku w buraki

1,1 Litra.Kemifamu

0,2 Kemironu

0,15 Lontrelu

0,5 Litra Venzaru

0,5 Litra Asahi

buraki mają pierwszą parę liści,pytanie brzmi czy weźmie taki zestaw łobodę w która ma pierwszą parę właściwych liści ,na niektórej pojawia się już druga para ,i jeszcze rdest ptasi i szczawiolistny w fazie pierwszej pary liści właściwych

 

może tym razem ktoś mi doradzi ,bo poprzednio nikt nic nie napisał :(

łobodę już wzięło ,leży i usycha,natomiast rdesty jeszcze stoją (tak jakby coś je ruszyło ale to za mało) ,może teraz poprawic jeszcze raz takim zestawem

1,0 Litra.Kemifamu

0,2 Kemironu

0,2 Lontrelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

na rdesty musisz uzyc substancji chlorydazon a zawiera ja np pyramin turbo 520sc, burex 430sc lub burex 80wp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

chyba aura pogodowa ,zimno itp.troszkę opóźniło działanie może i też osłabiło w jakimś stopniu ,rdesty trochę przysiadły ale serca mają jeszcze zdrowe i jest obawa że odbiją się po odchorowaniu ,dziwi mnie tylko że potrafiły się przebic ,zaraz po siewie przed wschodami dawałem na niektóre kawałki 1 kg buracylu,a na inne 0,75 litra venzaru,po wschodowo poszła dawka jeszcze raz venzaru 0,5 litra/ha,warunki były wymarzone do takich zabiegów ,wilgoci pełen full, oprysk szedł wręczna na mokrą ziemię,innych chwastów nie ma buraki są czyste jak łza :rolleyes: ,tylko te rdesty ;[ lambogrand masz rację chyba sięgnę następnym razem po pyramin turbo 520sc lub coś w tym rodzaju,na razie pojechałem je lontrelem i zobaczę co będzie ,może w końcu te noce będą już ciepłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Postanowiłem ze jutro popryskam swoje buraki Asahi i czy można do niego dodać jakieś odżywki zeby nie zaszkodziło, buraki maja 2-4 liscie właściwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Jak pryskałeś środkiem który działa doglebowo np. metamironem (goltix i zamienniki) to tylko strzelisz sobie w stope tym ruszaniem ziemi, tydzień później bedzie zielono od chwastów. Ja mam mały problem w burakach, otóż mam ogromną liczbe kretów na polu ,w niektórych miejscach już raczej nic nie będzie tak jest zryte, dziś chodziłem po polu jak widziałem że gdzieś świeżą ziemie to wbijałem druty, skakałem tłukłem, jeżeli ktoś mnie widział to pewnie myśli że jestem jakiś psychiczny, ale to co zrobiłem to jest kropla w morzu, macie jakieś pomysły :te humanitarne piszcie może tu a nie humanitarne na gg lub e-mail, z góry dzięki :rolleyes:


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

witam.mam pytanie czy ktoś z was opiela jeszcze buraki i czy warto?

 

nie warto tego robic chyba że tak ci zawaliło chwastami i są duże to jedyny ratunek,ale jeśli masz tych buraczków nie wiele to można się pobawic dla relaksu i z haką wyskoczyc do plewienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Jak pryskałeś środkiem który działa doglebowo np. metamironem (goltix i zamienniki) to tylko strzelisz sobie w stope tym ruszaniem ziemi, tydzień później bedzie zielono od chwastów. Ja mam mały problem w burakach, otóż mam ogromną liczbe kretów na polu ,w niektórych miejscach już raczej nic nie będzie tak jest zryte, dziś chodziłem po polu jak widziałem że gdzieś świeżą ziemie to wbijałem druty, skakałem tłukłem, jeżeli ktoś mnie widział to pewnie myśli że jestem jakiś psychiczny, ale to co zrobiłem to jest kropla w morzu, macie jakieś pomysły :te humanitarne piszcie może tu a nie humanitarne na gg lub e-mail, z góry dzięki :rolleyes:

Polecam karbit, idziesz rano na pola odkopujesz świeże kopce w dziury wkładasz kostke karbitu, przysypujesz ziemią i ją mocno udeptujesz, wieczorem robisz to samo. Wilgoć w glebie spowoduje wydzielanie sie acetylenu i kret pada lub przenosi sie do sąsaiada. W zeszłym roku spróbowałem i byłem poztywywnie zaskoczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Panowie czy między tygodniowymi przerwami z betanalem mogę zastosować Agil. Chodzi mi o to czy po 4 dniach od zastosowania betanalu mogę polecić Agilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honker    2

witam

czy wystepuje u was juz smietka


linux, don't be afraid penguin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek31    0

byłem dziś na buraczkach ale śmietki nie widzialem,trzeba jednak być czujnym

 

u mnie liście jakoś dziwnie skręcają sie do środka.troche mnie to martwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55
Napisano (edytowany)

może dałeś zbyt dużo etomufesatu ,i do tego doszedł jeszcze upał

Edytowano przez Avendrion
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek31    0
Napisano (edytowany)

chyba tak,ale mam nadzieje że nie uschną?

Edytowano przez Avendrion
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beorn    1

panowie prosze o opinie. problem jest taki ze prawie na calej plantacji liscie stoja prawie pionowo i sa zawiniete do srodka a na brzegach pofalowane. co to moze byc? szkodnik czy czegos im brakuje? zaznacze, ze dawki wszelkich opryskow byly takie same jak na innym polu, ktore jest ok. odmiana monza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj