MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

kris82    74

przeczytałem

kto będzie sprawował kontrole za jaką cenę będzie sprzedawany cukier bo jest tylko że arr ma być adresatem a wystarczy stworzyć spółkę której producent cukru sprzeda po zaniżonej cenie cukier a potem ona może sprzedać z większym zyskiem i zysk podzielić miedzy siebie bez udziału rolnika

transport wysłodków też nie jest zapisany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Witajcie chciałbym się dowiedzieć ile NPK w czystych składnikach powinno się dawać na ha przy uprawie buraków. Dodam że będą siane na porządnym oborniku bez słomy. Ponieważ ojciec że zamówił za dużo Yary 15-8-10 + Mg+S+Bor i wypada mi 500 kg na ha. I nie wiem czy wystarczy czy coś dodawać do niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sojka    0

ja posiałem dziś na 5 h nawóz pod buraki (500 kg Polifoska 6 + 200 saletry na 1 h)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie ma takie pytanie dowas jak uwas cukrownie podchodzi do nowego rozpozadzenia ministra rolnictwa bo umie nikt nic niewie i oniczym zabardzo niechce mowic ma podpisana umowe przed decyzja ministra i pewie nic z tego dobrego nie bedze


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    52

ja daję pod buraki,(bez obornika)

350 kg soli

200 kg fosforan amonu

300 kg saletrzaku ,reszta azotu w późniejszym czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

nigdzie niema w sklepach Goltixu zawierajacego metamitron ktory zwalcza rzepak w burakach co sie dzieje bo niewiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

A jak idziesz do apteki to kupujesz drogi apap czy tańszy zamiennik o tym samym składzie czyli paracetamol? szukasz metamironu czy goltixu jako nazwy handlowej bo metamiron można kupić jako:burakomitron; domino;metafol;metron i oblix jako tańsze zamienniki tylko sprzedawcy niechętnie wyciągają z pod lady zamienniki bo mają od producentów i pośredników gratyfikacje za sprzedaż produktów ich firm


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Powiedzcie mi czy dać dwa razy Betanal + Goltix czy pojechać 4 razy osobno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839
Napisano (edytowany)

Oczywiscie ze razem, najpierw wlewasz betanal a później goltix.

Edytowano przez poosa21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

buraki mają cztery liście czy mogę dać 1l Betanal Elitte + 1l targa super?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

hoodoowca

jeśli 4 liście to możesz, jeśli 2 liścienie i 2 liście to poczekaj jeszcze trochę lub teraz daj betanal a z targą poczekaj - od betanalu owsik i chwastnica też może paść. W dodatku po betanalu minimum 2 noce bez przymrozków bo inaczej nie zadziała - ja pryskać nie mogę a Tobie radzę sprawdzić pogodę bo najsilniejsze przymrozki zapowiadają na jutro rano a szkoda pryskać jak nie zadziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

koledzy jak tam u was buraki po dzisiejszej nocy, u mnie trochę odczuły spadek temperatury, a najbliższej nocy ma być jeszcze gorzej. może jakieś porady odnośnie przymrozków, słyszałem coś o pryskaniu rano woda, daje to coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

mid7

buraki są strasznie wrażliwe na przymrozki tylko przez góra 2-3dni konkretnie to w trakcie wschodów. Jak już mają 1 parę liści to spokojnie -6 nawet -8 wytrzymają no może trochę pochorują ale wytrzymają. Moim zdaniem nie ma się czym przejmować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    52

Panowie, dałem następujący zestaw oprysku w buraki

1,1 Litra.Kemifamu

0,2 Kemironu

0,15 Lontrelu

0,5 Litra Venzaru

0,5 Litra Asahi

buraki mają pierwszą parę liści,pytanie brzmi czy weźmie taki zestaw łobodę w która ma pierwszą parę właściwych liści ,na niektórej pojawia się już druga para ,i jeszcze rdest ptasi i szczawiolistny w fazie pierwszej pary liści właściwych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Panowie macie chwile to przejdźcie się na buraki u mnie w okolicy część plantacji po przymrozkach wyleciała. Rano o 6 było - 1,5 znajomy jechał o 1 w nocy samochodem i komputerek pokazał mu -8. W moich padły liścienie a została 1 para liści jednak większość siała tydzień później i już nic nie mają na polach. Wyleciały też te buraki gdzie nakładał się oprysk betanalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Byłem, ucieszyłem się trochę bo środek na chwasty działa, ale też właśnie widziałem że buraki są dowalone do ziemi, i powykszywiane, nie wiem zobaczymy co będzie, po sąsiedzku jest rzepak, to już jakby zwiędł, niewiem czy coś z niego będzie, popatrzyłem o północy przez okno było biało na trawie i drzewach, wcieniu na podwórku do ok 10 rano leżał śnieg.... porażka


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

ja sialem 6 kwietnia buraki , maja liscienie jedna pare lisci własciwych i juz druga para lisci wychodzi.doslownie patrzylem godzine temu na buraki to nie zauwazylem zeby działo sie cos złego.a temperatura spadła do -4 o 4 w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Może ktoś mi pomoże bo mam problem z moimi burakami,wychodzą na wierz i im liście usychają tylko w późniejszym czasie rosą? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszpa1    0

Może ktoś mi pomoże bo mam problem z moimi burakami,wychodzą na wierz i im liście usychają tylko w późniejszym czasie rosą? :(

moze je jakims opryskiem załatwiłes? albo był przymrozek i to im zaszkodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek525    25
Napisano (edytowany)

Witam pryskałem buraki tydzień temu mieszanką kemifamu 1,2l kemironu 0,2l i metafolu 1,3l buraki były w fazie liścieni a jednak się przypaliły zauważyłem już to jakieś 3 dni temu popaliły się liścienie środek jest zdrowy jak myślicie odbiją????? zaznaczę że to nie liczne się przypaliły jakieś 10%

Edytowano przez mareczek525

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

powinny odbić. Za dużo dałeś kemifarmu i może metafolu. Który to był oprysk z kolei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek525    25
Napisano (edytowany)

1 zabieg!!!! ale skuteczność jeśli chodzi o chwasty 100%

Edytowano przez mareczek525

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja na pierwszy dawałem Betanal Elit w dawce 0.8 l/ha. Druga dawka kemifarm 0.5 i safari 0.03 na ha.Trzecia w tym tygodniu będzie. Dlatego Safari bo metafloru nie dostałem. Ale jak miałem metaflor to na pierwszy raz 0.8 , drugi 1 litr a trzeci 1,2 litry.

Co do kemironu to w drugim zabiegu 0.15 a w trzecim 0.2 litra.

Więc sam widzisz. Wiem że tak jak pryskałeś to tak piszę na opakowaniu, bo jak doradca wyliczał mi to sam się zdziwiłem że praktycznie pół dawki ale dobrze działa.

Rok przed korzystałem z innej firmy doradczej to podobnie było jak u ciebie, ale za 3 opryskiem. Spaliłem liście ale odbiły po bokach. w środku buraka liści nie było tylko na boku.

Ale ty za pierwszym razem tak dałeś, no to zobaczymy co z tego będzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

u mnie to po dwóch nocach przymrozków to z 60% buraków nie ma jak jeszcze poprawi tej nocy to nie będzie nic, dosłownie tragedia, u znajomych również ta sama sytuacja na burakach, a tym co kukurydza zaczeła wschodzić to też mowili że do przesiania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj