MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

ksys    23

wierzysz w te ich próby bo już dawno przestałem na to patrzeć rąbią nas na wszystkim koleżka wozi buraki do werbkowic to mówił że słaby cukier w tym roku ale nawet poprzednie kampanie za duże rozbierzności w próbach mimo że buraki z jednego pola a różnica na samochodach kolosalna

 

rozbieżności na wszystkich próbach 1 proc od 15,15 do 16,18  - trochę dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    44

Tak tylko inspektor naciska że musi byc okryta a pierwszy rok mam buraki znajomi plantatoży mówia to samo zeby olac tylko oni maja zabierane buraki dwa tygodnie przwdemna i nie wiem co robic

 Bo musi. Glinojeck zdjęcia robi. Teoretycznie, jeśli jakość surowca będzie zła, to mogą nie odebrać. Parę groszy zawsze dostaniesz. Na święta chyba w tamtym roku nawet śniegu nie było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

Dobra a jak już cos to jaka ta włuknina będzie odpowiednia?

Edytowano przez hubert9595

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

W umowie jest napisane, że warunkiem otrzymania premii jest okrycie pryzmy. Czy ktoś to sprawdza P&L jest  przedsiębiorstwem rodzinnym prywaciarz pilnuje lepiej interesu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    44

W "cukrowni" możesz zapytać o agrowłókniny. Jeśli sam poszukasz to wyjdzie pewnie troszkę taniej. Można się pokusić o włókniny pochodzące z recyklingu. Rozmiar zależy od pryzm. U mnie idą dwie sześciometrowe po przeciwnych stronach. Gramatura 110 to chyba optimum, ale do zdjecia wystarczy 50. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Nie jest najgorzej wyszło ponad 9tysł/ha brutto -minus kopanie, odbiór, składki, nasiona, opryski, nawozy, maszyny, paliwo, podatki, ubezpieczenie ........ Gdyby nie dziki i kiepska usługa kopania do dychy bym dobił.  Przy 15,7% policzyli 109,23 netto i zostawili sobie 1 tys z ha na później. Czyli z dopłaty nie będę dokładał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

U was też jest taki niski cukier.Wyszło poniżej 14%,trzeba będzie dołożyć do interesu.Jeszcze tak nie było żeby poniżej 15 był.

Edytowano przez krzysztofz14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

U was też jest taki niski cukier.Wyszło poniżej 14%,trzeba będzie dołożyć do interesu.Jeszcze tak nie było żeby poniżej 15 był.

 

czemu dokladac do interesu to jaki plon miales ? i po ile tona burakow wyszla ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

A co mógł wyjść koło 90zł/T przy tym cukrze to ile by plony nie dał to śmiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Podpisałem aneks większości plantatorów z mojego regionu w dół ponad 20%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie jak to jest na tych burakach z oplacalnoscia . bo rzepak jest zbyt ryzykowny jeden rok sie uda a 2 lata nie zbyt duze ryzyko . z burakami lepiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

zauważ, że rzepak duży potencjał plonowania buduje na jesień. Jesień-wiosna raczej dużo wody, później robi się problem. Burak przy suszy to tak jak kukurydza szału nie będzie... mówię o mozaikach 4-6kl inna sprawa jak się ma 1-3kl ziemi :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Buraki to degradacja gleby dużo ton wysokie koszty i jak coś wyjdzie nie tak to niema co przesiać. Cena co rok w dół Ale jak ktoś lubi ten sport to czsem można zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

To w tym roku będzie słabo z zarobkiem. Srodki 1000 zł do ha, nawozy też swoją drogą, nasiona, włóknina z cukrowni 900 zł, kopanie, ropa i 17 euro za tonę... To niby wyrównanie co mają płacić po sprzedaży cukru to pewnie nie będzie starczyło na to wszystko. Pierwszy raz po wielu latach je mam, ale jak wyjdzie to słabo to po przyszłym sezonie zakończe tą przygodę tak szybko jak się zaczęła. Srodkowy palec dla niemiaszków...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Pytanie do siejących w tym roku pierwszy raz.Macie dofinansowanie jak starzy,czy siejecie i macie zwykłą płatność do ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj