MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

koczas    80

Cukrownia Dobrzelin
80 t z hektara,
Cukier 14,7
Zanieczyszczenia 9,93
Kws liberata

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

a co to jest "biala glina" ?

 

Takie same ma właściwości  co glina do lepienia (lepi się jak jest mokro i ciężko ją rozkruszyć jak jest sucho) tylko jest biała 

 

 

 

Chyba iły. Wątpię żebyś miał to we wierzchniej warstwie gleby, musiałeś w to ingerować. Cieplejsza wiosna, więcej opadów na przełomie lipca/sierpnia i będzie ok. ;)

 

Iły są na całym polu tylko na zboczach i pagórkach jest glina 

 

 

 

 

Do jakiej cukrowni odstawiłeś buraki, bo polaryzacja jak na teraz rewelacyjna

 

Suedzucker Strzyżów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Aż nie mogę wyjść z podziwu, że tak wysoki cukier jest w cukrowni Strzyżów, u nas buraki kopane w środę, odbiór w piątek, 60 t z ha, zanieczyszczenia 9,48, polaryzacja 16,40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Aż nie mogę wyjść z podziwu, że tak wysoki cukier jest w cukrowni Strzyżów, u nas buraki kopane w środę, odbiór w piątek, 60 t z ha, zanieczyszczenia 9,48, polaryzacja 16,40

 

A do jakiej cukrowni oddawałaś, do tej samej czy Werbkowice? 

 

Swoje kopałem 9 września odmianę KWS Primavera  na kawałku który nie widział buraka ponad 30 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W cukrowni Świdnica  plony rewelacyjne pod 90 a cukier też  17, informacja od inspektora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja mam odbiur na 16 .10 i sądząc po korzeniu może być 90 albo i wiencej a miały w tym roku warunki na ten plon 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panow nie kucimy się ja wam powiem z kąt taki plon ph okolo 7 klasy ziemi 1i 2 nawożenie 30 ton obornika na ha do tego 200kg k 120kg p i 400 kg saletry i ine dodatki i wapno z cukrowni tylko nie wiem ile tego ton wyszło  na ha przed burakiem i a zasoby w ziemi pk itp duże a w tamtym roku plon z września był okło 80 to a 2 lata temu z listopada kolo 100 to z ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    156

doradzcie mi chce dac pod gleboka orke wapna dokladnie kredy posieje 500kg na ha i soli potasowej 200kg i 200kg polifoski no i oczywiscie poszedl juz po zniwach obornik 40t/ha czy z nawozeniem nawozami cos dodac  lub zmienic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

ja pod buraki zawsze daje obornik okolo 30t. na wiosne kolo 300kg polifoski 4 (w tym roku poszla amofoska) oraz okolo 300kg saletrzaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    156

nic nie dajesz przed zima nawozu? ja w tamtym roku dalem pierwszy raz i widzialem na wiosne ze sa szybsze wschody


napiszcie jakie nawozy siejecie przed zima i wiosna i jaka dawke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

A do jakiej cukrowni oddawałaś, do tej samej czy Werbkowice? 

 

Swoje kopałem 9 września odmianę KWS Primavera  na kawałku który nie widział buraka ponad 30 lat

 

Do tej samej czyli do Strzyzowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

nic nie dajesz przed zima nawozu? ja w tamtym roku dalem pierwszy raz i widzialem na wiosne ze sa szybsze wschody

napiszcie jakie nawozy siejecie przed zima i wiosna i jaka dawke

 

Całość fosforu i połowa dawki potasu pod orkę, czasami krede granulowaną na zaorane gdy są jakieś problemy z niskim ph. Na wiosnę saletrzak borowany + reszta potasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

witam kopanie burakow mam ok 15 listopada czy warto teraz pryskac na chwoscika? dodam ze pierwszy zabieg wykonalem w sierpniu i teraz wyskoczyl chwoscik, czy zyskam cos tym zabiegiem czy te pieniazki ktore wydam na oprysk mi sie nie wroca bo beda kopane juz za 1,5 miesiaca? pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

uważam że już wiekszych szkod nie zrobi o tym czasie, jak by mialo byc brazowo to juz by dawno bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

pikador kopany 20 wrzesien, 15,1 polaryzacja, 70t/ha na czysto, 11% zanieczyszczen Kruszwica

reklamiarz:

 
mutex/ocfipreoqyfb/mutex
mutex/ocfipreoqyfb/mutex
Edytowano przez ENDRIUROL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

W moim rejonie cukier 14-16,5 Plon mało u kogo powyżej 60t, przeważnie 40-50t Wiele osób odpadnie jak wyjdzie 100zł/t co nie pokryje kosztów uprawy. Za to rzepaki około 4t i pszenica 8-10t przy nieporównywalnie niższych kosztach  Sam zastanawiam się nad zmniejszeniem areału głównie z powodu dzików, które ryją już pod domem i wcale się nie boją.

[galleryimg=695406]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj