MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

master20002    228

U mnie termin odbioru 23.12 a kopanie pewnie gdzies w połowie listopada. Panowie może jakies opinie o odmianach Marinus i Kujavia?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

plon netto2 53t/ha, cukier 16,2, zanieczyszczenie 7,67.. lipa.. żeby chociaż cukier był 17-18 to by było inaczej.. 

czy ktoś z forumowiczów dawał na buraki sód w jakiejś postaci (np sól drogowa) i ma/miał gdzieś teraz odbiór? 

Bo ja w ostatnich latach coś z sodem sypałem i cukru poniżej 17 nie miałem, w tym roku odpuściłem i nie wiem czy to by coś pomogło w tym roku czy tak po prostu jest... sąsiad na pryzmie wczesniej miał 16,9 i plon chyba lepszy troche ale tam buraków nie było z 10lat i daje mikrogranulat... ja na jednym polu nizinnym co buraków nie było to też ładny plon dało, no ale cukier to porażka w tym roku.. odmiany sesvanderhave tapir i admiral

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja dawałem korn kali tam jest sód odmiana z kws primawera plon b dobry cukier 16.2 kopane 8 wrzesen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

oj kolego to u Ciebie musiało coś extra podpasować, że taki plon uzyskałeś w takim czasie.. ja z kali dawałem magnesie kainit w ubiegłych latach, ale czy przy tegorocznej aurze to by coś pomogło... nie wiem... ja na wczesny odbiór z tego pola co miałem teraz to kiedyś max 70t/ha wyciągnąłem... więc nikomu nic nie mówiąc, ale póki więcej nie wyciągne - na co się pewnie nie zapowiada, to nie wiem jak Wy to robicie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

W ubiegłym roku 92t/ha netto II w tym 63t na lepszym kawałku. Czy przez ponad 2 miesiące dużo by urosły? Mówi się, że na jesieni w sprzyjających warunkach 10t/ha/miesiąc plus cukier.  Buraki na drugi dzień po wykopaniu robiły się czarne ponieważ nie były jeszcze dojrzałe. U nas jedna osoba przekroczyła umowę, ale okazało się że było kilka hektarów  więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mam do sprzedania 2 samochody wapan z cukrowni ropczyce jak coś ktoś to zapraszam na priv 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

jaka cena wyslodkow w tym roku

 

20 zł  netto II suedzucker 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

W sumie to i ja będę miał auto wysłodków do sprzedania z Ropczyc


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

13 lipca pryskalem na chwoscika spyrale, 15 sierpnia pryskalem duet ultra, jest jeszcze sens czyms prysnac jak buraki beda kopane 5-10listopada? okolo 15-20% liscia porazone, ale wiadomo ze pozniej raz dwa to bierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Ja siałem pierwszy rok buraki w swojej karierze jako rolnik odbiór  miałem 19 tego miesiąca plon 55 z ha polaryzacja 18,3 normę z umowy wykonałem z nadwyżką ale gdyby nie miejsca z białą gliną to sądzę, że byłoby lepiej, na pewno. Moje pytanie co zrobić, co poprawić aby na tych "glinach" rosły buraki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin16245    1

cukrownia chełmża Nordzucker

 

plon netto II 70.97t/ha

srednie zanieczyszczenie 11.26%

 

jeszcze cukier podaj i bedzie extra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    41

Chyba iły. Wątpię żebyś miał to we wierzchniej warstwie gleby, musiałeś w to ingerować. Cieplejsza wiosna, więcej opadów na przełomie lipca/sierpnia i będzie ok. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego co taki słaby cukier jak na podkarpaciu było tyle słonica latem to cukier powinien być wyszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Ja siałem pierwszy rok buraki w swojej karierze jako rolnik odbiór  miałem 19 tego miesiąca plon 55 z ha polaryzacja 18,3 normę z umowy wykonałem z nadwyżką ale gdyby nie miejsca z białą gliną to sądzę, że byłoby lepiej, na pewno. Moje pytanie co zrobić, co poprawić aby na tych "glinach" rosły buraki?

 

Do jakiej cukrowni odstawiłeś buraki, bo polaryzacja jak na teraz rewelacyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj