MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Farmer19900    2

Panowie , powiedzcie mi czy macie problem w burakach z chowaczem brukwiaczkiem. Ja wykonałem 3 zabiegi już insektycydowe i problem jest taki sam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Kupilem w tym roku pyramin do oprysku przed wschodowego w ilosci 3l na ha jednak pogoda nie pozwolila wykonac tego zabiegu. Czy moge dodawac pyraminu do kazdego zabiegu np po 1l. Np 1 zabieg torrero2l + 1lpyramin 2 zabieg betanal maxx pro + pyramin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

Co masz na mysli z tymi burakami na sasiednim polu?

 

przyjrzyj się dobrze tam gdzie ci zjada czy nie masz tego

https://www.agrofoto.pl/uprawa/okopowe/szarek-komosnik-niszczy-buraki-na-zamojszczyznie,104.html

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to zwierze było umnie bo też coś je tak zjadało ale buldok załtwił sprawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

to zwierze było umnie bo też coś je tak zjadało ale buldok załtwił sprawe

 

na 100% jesteś pewien??? watpie lepiej sprawdz njakbedzie cieplo. w jakiej dawce buldocu?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak bo też zjadało te liscie piersze i po oprysku przestało a buraki zaczeły normalnie rosnoć a dawka 0.25 na ha jak dobrze pamięntam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

Kupilem w tym roku pyramin do oprysku przed wschodowego w ilosci 3l na ha jednak pogoda nie pozwolila wykonac tego zabiegu. Czy moge dodawac pyraminu do kazdego zabiegu np po 1l. Np 1 zabieg torrero2l + 1lpyramin 2 zabieg betanal maxx pro + pyramin?

mozesz, tak w granicach 1,5 litra do zabiegu powinno byc ok

najlepiej jak sie pryska na chwasty to do kazdego zabiegu dadac proteus, mospilan plus deltametryna lub chlorpiryfos z deltametryna, ewentualnie bi 58, widze ze sie od nowa pojawil w handlu 

czym zwalczyc budziszek drobny w buraku cukrowym

z tego co sie orietuje to etofumesat w dawce litr na ha w czystym skladniku ma go zwalczac ale to sa informacje z prasy, nie przerabiane na wlasnej skorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pryskałem buraki wieczorem a po 3 godzinach do ranna padało środek to brrdewer i golityx po litrze czy bedzie to działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162

zadziała ja kiedyś ostatnie 2 ha pryskalem jak zaczęło podać dosyć ostro choć krótko i normalnie maxpro goltix kosynier dużo przez glebę. Wszystko ładnie podziałało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

gdzies w granicach 7-10 dni najwczesniej jak duzo chwastow to 5 a jak malo i czysto to i po dwoch tygodniach bedzie ok to trzeba wyczuc jak na polu sytuacja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

u mnie na jednej dzialce tez cos objada liscienie czasami zostaje sama lodyżka... masakra juz raz w piatek byl proteus teraz pojdze chloropiryfos plus deltametryna - podkarpackie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Moze to Szarek komosnik zjada, bo sms z cukrowni wysylaja, u mnie tez troche tego bylo od miedzy, ale przestalo juz podjadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

Moze to Szarek komosnik zjada, bo sms z cukrowni wysylaja, u mnie tez troche tego bylo od miedzy, ale przestalo juz podjadac

 

poczekaj, zobaczysz co sie bedzie działo jak sie zrobi ciepło :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Zmienię trochę temat ale będzie o burakach. Do wczoraj byłem przekonany że płatność do buraków należy się do całej obsianej nimi powierzchni. Wczoraj kobieta z ODR-u wypełniała mi wniosek na dopłaty i stwierdziła że tak nie jest - we wniosku mam zaznaczone buraki do których należy się płatność (powierzchnia taka jak w umowie kontraktacyjnej) i te do których płatność nie przysługuje (zasiałem hektar więcej). Szukałem trochę w necie i nie znalazłem nic co by potwierdziło słowa (i czyny) pani która mi wypełniła wniosek (jeszcze go nie złożyłem). Napiszcie jak to wygląda u Was...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Do tej pory było tak,że dopłata była tylko do areału ,który był na umowie z cukrownią.Chyba nic się nie zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi400    18

Dopłata do hektarów zakontraktowanych.Dlatego trzeba dostarczyć ksero umowy kontraktacyjnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Doczytałem już w instrukcji dołączonej do wniosku, że płatność ta przysługuje do całej powierzchni uprawy buraków cukrowych objętej umową. Zapewne różnica w stosunku do ubiegłego roku jest taka że w 2016 buraki kontraktowane pozakwotowe nie kwalifikowały się do płatności a w tym roku już tak. Ale jak to się ma do tego (cytat ze strony: http://www.minrol.gov.pl/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Zmiany-w-systemie-wsparcia-bezposredniego-od-2017-r  ):

 

Od 2017 r. wsparcie w sektorze buraków cukrowych będzie przyznawane do powierzchni upraw wszystkich buraków cukrowych, a nie tylko buraków kwotowych. Zmiana ta wynika z konieczności dostosowania instrumentu wsparcia do zmienionych unijnych uwarunkowań prawnych – zniesienie kwotowania produkcji cukru.

 

Powyżej nic o umowie nie jest napisane.

Poza tym w tym roku kontraktować pozakwotowe raczej nie było sensu - odbiór na koniec września a powierzchnia uprawy buraków liczona przy wydajności 60t/ha. W moim rejonie raczej niewielu może pochwalić się większą wydajnością i to przy odbiorze co najmniej na koniec października - gleby około czwartoklasowe. Do tego doszła jeszcze ta pogoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Jak pryskacie na chwasty to dodajecie nawozy dolistne np rosasol.Kiedyą tak robiłem i buraki po oprysku szybko rosły nie hamował ich ale częśc chwastów chyba przeżyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi400    18

Na stronie arimr http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/platnosci-bezposrednie/platnosci-bezposrednie-w-roku-2017/platnosci-bezposrednie-w-roku-2017-informacje-ogolne.html Od roku 2017 płatność do powierzchni uprawy buraków cukrowych - przysługuje do całej powierzchni uprawy buraków cukrowych objętej umową.

W tym roku nie ma już buraków kwotowych bo zlikwidowano kwoty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

Ale doplata do buraków podanych w umowie. ja też zasialem hektar więcej i w cukrowni poprawili mi umowę żeby się zgadzało z wnioskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Panowie jakim środkiem mogę zwalczyć szkodnika szarek komośnik?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj