MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ansu    392

KSC Krasnystaw kto ile chciał w sądzie telefonicznej - 10% Czyli miałem 1ha jak zadzwonili powiedziałem, że chcę 100ha to 90ha umowa, a jak miałem 10 ha i jak zadzwonili i powiedziałem, że dalej chcę 10ha to będzie umowa 9ha. Tony średnia z ostatnich 5lat. Tak to zrozumiałem????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czy stosuje ktos rsm pod buraki  przed siewem w jakiej ilosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziś dostałem list z wiązku plantaroskiego że 21 jest spotkanie ze wzglendu na braku podpisania poruzmienia itp to się ciekawie zapowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z jakiej cukrowni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

To co suedzucker oferuje to mozna sie podetrzec ;) 17 euro/t miesiac po dostawie reszta kasy pod koniec czerwca.

I ma byc standard 18% polaryzacji a nie 16%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolego maniek20 jesteś działaczem związku plantatorskiego w Ropczycach? bo nie wiem czy wszystkim takie listy wysyłali bo do mnie nic nie dotarło a z chęcią chciał bym wziąć udział w takim spotkaniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to robi zwiazek do którego należe i raczej należą wszycy rolnicy ktorzy sieją buraki na danym terenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

tylko że ja mam 5 km do cukrowni i nikt mi zaproszenia nie wysłał ani smsa  nie dostałem chyba że im chodzi o to aby było jak najmniej plantatorów i wówczas sami sobie wszystko zatwierdzą, Pan Paweł Rudny ani słowem się nie odezwie wcześniej

Edytowano przez adamgaleon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Brak umowy, ale termin odbioru 14 września! Jaką odmianę wybrać KSC Krasnystaw? Jak prowadzić przeważnie odbierali listopad, grudzień? 120N wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tylko że ja mam 5 km do cukrowni i nikt mi zaproszenia nie wysłał ani smsa  nie dostałem chyba że im chodzi o to aby było jak najmniej plantatorów i wówczas sami sobie wszystko zatwierdzą, Pan Paweł Rudny ani słowem się nie odezwie wcześniej

to chyba do inego zwiąsku sie zaliczasz albo nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie ono jest w radymnie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

spoko to nie pojadę ale jak coś będziesz wiedział to wrzuć na forum jestem ciekawy do będzie zaklepane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sam jestem ciekawa co te barny wymyślili

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

Ma ktoś porozumienie związkowe z KSC ze stcznia br.? coś mi tu smierdzi ze nigdzie nie moge go znalezc. Inspektor pokazł je komus na kontraktacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Ropczyce mają wkońcu porozumienie ze związkami?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co było w radymnie telewizja i ostra jazda na słowa 17 euro gwarantują i niby opryski i nasiona nie są odlicznae od tych 17 tylko z reszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

też jestem ciekawy co zostało ustalone na spotkaniu luty się kończy czasu coraz mniej do rozpoczęcia sezonu a rolnik nadal jest nieświadomy, co z tego że opryski i nasiona odliczą nam od drugiej transzy jak za opryski policzą nam więcej i tak sklepy czy hurtownie  wyjdą na swoje za wszystko i tak rolnik płaci

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

ja dzisiaj po popisaniu umowy z ksc, tak jak koledzy pisali, mają wyliczoną średnią plonu z ostatnich 5lat i nic więcej nie można kontraktować... do kontraktacji wliczane są buraki które w zeszłym sezonie ktoś dokontarktował pozakwotowe.. jeżeli dobrze zrozumiałem to robią własnie teraz w ten sposób i jeżeli będzie im brakować to może wtedy coś się uda dodać.. ja liczyłem, że dodam sobie do limitu ze 150t a tu guzik, średnia z ostatnich lat wychodzi ok 55t, ostatnie dwa sezony trochę zaniżyły, i chyba przy zaproponowanej cenie to nie ma co walczyć o wyższe plony i jakoś inwestować w nawozy bardziej.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

teraz mowią że niby 90 % zwiąskow podpisało porozumienie z ropczycami  bez konsultacji z plantatorem ale jutro jadą do sejmu na jakieś posiedzenie na rozmowy z ministrem itp miedzy inymi ze wzgeldu na sytułacje zaistniałą na podkarpaciu ale padły słowa i chęci odkupienia cukrowni lub wybudowania nowej dla KSC bo był też prezes z KSC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj