MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

ziomal_one    38

No to Glinojeck 37,5 zł netto/t + vat 8% i transport 40km koło 5zł netto/t + vat 23%. Cena to już na granicy opłacalność i przywożą ci na jesieni, gdy na pole nie idzie wjechać. No i wapno dla plantatorów tylko, więc tylko od nich możesz łatwić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro55nt    0

A polecacie to wapno defekacyjne i ile się go stosuje i jakie są efekty (mógłbym je mieć za ok 1000 zł/25 t) czy lepiej kupić węglanowe z Morawicy i dać 4 tony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Tu masz broszurę  https://www.liz.pl/pliki/NawozWapniowy.pdf     U mnie każdy kto sieje buraki stosuje takie wapno. W kampanii ciężko je dostać. Dobrze mieć sprawdzonego kierowcę który Ci przywiezie wapno prosto z zsypu a nie mokre z pryzmy. W P&L coraz więcej liczą za nie, jeszcze niedawno samochód wychodził ok 1000zł, w tym roku za 28ton zapłaciłem ponad 1700 zł.... Ja stosuję ok 5t/ha, daje fajne efekty tylko niestety cena robi się coraz mniej atrakcyjna.

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Ja za samochod wapna dalem 611zl 50km od cukrowni Suedzucker 26t rozsiewam to na 2ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Stosowałem to wapnoe dwa lata, i powiem że nc nie wartę jest. Dawałem po 8 ton, i mizerny efekt. W drugim roku podzieliłem działkę 3 ha na połowę, na jednej dałem 8 ton z  cukrowni, na drugiej Nord Calc standart po 2,5 t/ha. P  Nord Caclu ukosiłem 1,5 tony pszenicy więcej.

Więc to już samo za siebie mówi.

U nas z Sudzucker wciskają  to wapno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Mam 170km do cukrowni to z tego co piszecie raczej nie bardzo by się to kalkulowało, w sezonie węglanowe po 65/tona mogłem mieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Tomek u mnie wrecz przeciwnie. Dalem 12t/h rozsiewane rozrzutnikiem i przyorane. Buraki przy nawozeniu 250kg polifoski 6 250kg soli 300kg saletrzaku. i 2x saletra 250 daly po 80t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Zostało jeszcze 10% do wykopania, a tu śnieg i deszcz

Ja kto jest z tymi nasionami w KSC co roku zamawiam, a dostaje to co jest, czyli inne. Czy jak zamówię przez formularz i przez e-plantator to jest większa szansa??

Jak mam info że tego i tego dnia będą nasiona to o 7 rano czekam na miejscu wydawania paczek i wtedy mam wybór. Niby też wcześniej zamawialem inne odmiany ale po rozmowie w kolejce z innym plantatorem zanim przyjechał inspektor to zmieniłem i miałem to co chciałem bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Tomek u mnie wrecz przeciwnie. Dalem 12t/h rozsiewane rozrzutnikiem i przyorane. Buraki przy nawozeniu 250kg polifoski 6 250kg soli 300kg saletrzaku. i 2x saletra 250 daly po 80t/ha

 

12 ton to jaki koszt rozwiezienia, paliwa i czasu. Mi  wychodzi 1 tone rozwieść to minimum 10 zł/t.

A zrobiłeś próbę  na pszenicy i z innym wapnem.

U mnie teściu taż chwali te wapno ale dokupuję jeszcze węglan.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    474

Bo tego wapna nie można brać pod uwagę przy zmianie ph, a jedynie jego wartość nawozowa  + dodatkowo mikroelementy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

W 5 tonach masz 1500kg CaO, 60kg MgO, 55kg P2O5, 20kgN, 5kg K2O. Dobre wapno. Stosuje je od lat, Ph na wszystkich działkach mam uregulowane. Czasem się śmieje, że sieje te buraki tylko po to żeby mieć dostęp do wapna ;-) Ja biorę z cukrowni w Miejskiej Górce i nie raz ciężko jest je dostać bo tak schodzi, że je limitują. No i ta cena, 1700zł za samochód ok 40km od cukrowni to trochę zdzierstwo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

No raczej nie tanio a te dane zawartości składników to z jakiejś analizy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Kilka postów wcześniej dałem link do broszury wapna z P&L. Analizę robi cukrownia i gwarantuje taką zawartość składników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

Ja do cukrowni mam okolo 40 km i samochod wapna kosztuje okolo 700zl z transportem.
Moim zdaniem te wapno jest dosyc dobre widac efekty ale ta cena jest juz na granicy cenowej.
Ja osobiscie nie dal bym wiecej jak 800zl za auto.


Kolego jesli masz 170 km do cukrowni to nic dogadaj sie z kierowcami to oni ci przywieza w dosyc dobrej cenie tylko jest jeden warunek musza zabierac w danym momencie buraki gdzies w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    89

Orientuje się ktoś jaka cena jest obecnie w cukrowni Krasnystaw lub innych za tone ? Nie chcę mi się grzebać po umowach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Panowie, widzę że już zamawiacie nasiona. Nie siałem buraków, nie mam kwoty, ale chciałbym zasiać. Rozmawiałem z instruktorem to kazał się kontaktować w lutym przyszłego roku. Wtedy już raczej nie będzie żadnego wyboru co do odmian... Czy jest tu ktoś w podobnej sytuacji? Zainteresowany jestem współpracą z cukrownią w Ropczycach. Trochę niepoważne zachowanie instruktora. Ale pole sobie przygotowałem w razie czego.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    38

W P&L Glinojeck kontraktacja była już w sierpniu. Pachnie mi to tak, jakby chciał Cię zostawić na lodzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Tak to wygląda, ale niby obiecał że na 95% buraki zakontraktuje, więc nie wiem co myśleć na ten temat.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Nie masz limitu, więc nie wiem jak zakontraktuje chyba ,że będą potrzebować więcej buraka, ale znając życie to cukrownie zechcą wykorzystać sytuacje i zrobią pozakwotowe za 90zł. a po tej cenie szkoda zachodu z burakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

U mnie w cukrowni (P&L) ciężko zwiększyć kontraktację obecnym plantatorom a co dopiero zakontraktować po raz pierwszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

mi tez inspektor w zeszlym roku rozne bajki opodwiadal typu nie da sie a moze sie da ale jak kupilem kwote to nie bylo wyjscia i zakontraktowal buraki w lutym tylko skosili mnie za nasiona pod na wiosne sa duzo drosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    766

W nowym sezonie nie ma już kwotowania buraków cukrowych. Wszystkie buraki są kontraktowe, nie ma podziału na kwotowe i poza kwotowe. W Nordzucker żadnego problemu ze zwiększeniem kontraktacji, dla nowych plantatorów myślę że nie było by problemu z podpisaniem umowy. Z tego co się orientuje jest dość duży wzrost zakontraktowanego areału buraków. Jeżeli w innych rejonach będzie podobnie to będzie "ciekawie" z dopłatami do ha buraków i opłacalnością całej produkcji.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj