MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

tommmek    162

Pryskalem w piątek tydzień temu dawka dzielona goltix 0,7 belveder forte 0,5 kosynier 0,4 teraz czekam bo przymrozki ale chwast jest juz duży faza 1 pary liści. Co myślicie jak na lekko uszkodzone buraki po przymrozkach zastosuje goltix 1,1 belveder forte 0,6 kosynier 0,5 asahi 0,5 i na jednym polu gluchy owies to jeszcze do tego 0,3-0,2 agil
Do tego wyżej jeszcze 10g safari mi doradzają ale nie wiem czy nie odczekać jeszcze dzień lub 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymoluk    1

czy mozna rozsiac wapno poglownie w burakach ?(jesli tak to jaki i w jakiej dawce i czy to cos pomoze?) dodam ze pole nawozone obornikiem co 3 -4 lata ale nie wapnowane lat ze ho ho)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Panowie .Pryskałem dziś buraki venzarem z safari . I po 4 godzinach po zabiegu zaczeło padać. I mam pytanie czy zadziała ten środek?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomil24    0

Czy goltix 1l + betanal maxx pro 1,25 l zwalczy chaber czy jednak lontrel w późniejszym terminie gdyż narazie buraki są za małe i osłabione po przymrozkach, na pierwszy oprysk poszedł sam betanal

Edytowano przez radomil24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

jak juz drugi zabieg to można 15 gram safari dać i 1l goltixsu i nie ma uja we wsi musi spalić rzepak ja pryskam w odstępach 12 dniowych i pali aż miło a na pierwszy zabieg dawałem 1l betanal max pro +1 lit goltix+10 gram safari w sobote robie juz drugi zabieg :)

a na 3 zabieg 20 gram safari

A jakie dawki na drugi zabieg dajesz? Bo ja dałem betanal 1,1 i goltix 0,75 na pierwszy raz, ale mam trochę rzepaku(nie za dużo bo 8 lat temu tam miałem rzepak aż się zdziwiłem jak pryskałem, że tyle wyszło jeszcze) i muszę dorzucić safari, bo chyba sam goltix z betanalem go nie położą. Podkreślam nie ma tragedii z rzepakiem, ale tak z 0,5-1 szt na metr kwadratowy to będzie na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

ja daje tak koczas

T1 betanal max pro 1 litr + 1 litr goltix:+10 gram safari

T2 betanal max pro 1,25 litra+ 1litr goltix +15 gram safari + 0,6 litra asahi  sl

T3 kemifam super koncentrat 1 litr+0,3 litra wenzar +20 gram safari +0,6 litra asahi sl

asahi sl daje po to w drugim i trzecim zabiegu żeby buraki nie stały w miejscu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Ok, dzięki wielkie. A dobrze pamiętam że betanal goltix i safari to nie dorzucać adiuwanta tego od safari? Bo coś mi się tak kojarzy, że kiedyś było.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Jaką dawkę dać kemironu żeby zwalczyć przytulię która rośnie tylko przy między dodam ze buraki były pryskane dwa razy w dawkach betanal max pro 1,2l+goltix 1l.Dodam ze chcę to zrobić opryskiwaczem ręcznym i potrzebuję 20l wody ile dać kemironu na tą ilość wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaka faktycznie jest różnica po zastosowaniu asahi zostawił ktoś trochę dla kontroli. jaka faktycznie jest różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

jaka faktycznie jest różnica po zastosowaniu asahi zostawił ktoś trochę dla kontroli. jaka faktycznie jest różnica

 

a nigdy nie zostawiłem kontroli jak bym miał mniejszy opryskiwacz to bym mógł się tak pobawić a jak pryskam opryskiwaczem 2500 l to nie  chce mi się dwa razy mieszać na kawałek 1 jak tym dużym zabieram na raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

Ok, dzięki wielkie. A dobrze pamiętam że betanal goltix i safari to nie dorzucać adiuwanta tego od safari? Bo coś mi się tak kojarzy, że kiedyś było.

 

tak nie dawać trendu co dają do safari jak z betanalem pryskasz betanal ma już w sobie adjuwant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
Napisano (edytowany)

Nawet na etykiecie betanalu Max pro jest napisane że jak się miesza z safari to trend też się dodaje. Ja zawsze dodawałam i jeszcze dodawalem goltix .

Edytowano przez poosa21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Adiuwanta nie dodaje się do betanal progres.Do max pro należy dodać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Czy Bulldock po deszczu przestanie działać bo rolnice się budzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaziu1992    0

pryskał ktoś buraki 12 dni po siewie jak pół buraków było na wierzchu betanalem max pro w dawce 1l+1litr goltix bo na upakowaniu betanala pisze że można pryskać niezależnie od fazy buraka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
Napisano (edytowany)

Raczej bezpieczna dawka, ja pryskalem nie ma co czekac pozniej chwastow nie opanujesz

W tam tym roku poprzeczki pryskalem dwa razy dla testu i nic burakom nie bylo :P

Edytowano przez Murphys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Panowie ile safari dać , żeby skasować rzepak? raz już pryskałem dwuliścienne teraz czeka z pogodą na 2 raz. rzepak niby liście podebrane korzeń miękki wodnisty, ale taki zbyt żywy się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13
Napisano (edytowany)

Panowie ile safari dać , żeby skasować rzepak? raz już pryskałem dwuliścienne teraz czeka z pogodą na 2 raz. rzepak niby liście podebrane korzeń miękki wodnisty, ale taki zbyt żywy się wydaje.

 

kiedy siane buraki ile dni po siewie pryskałaś i jakimi herbicydy  i dawki stosowałeś w pierwszym zabiegu ?

 

 

 

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

31.03.2016 siane pryskane 1 . 05 2016 0,2l kemiron koncentrat + 1 l pyramin + 2 l beetup compact. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

31.03.2016 siane pryskane 1 . 05 2016 0,2l kemiron koncentrat + 1 l pyramin + 2 l beetup compact. 

 

20 gram safari

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

No to może mi też pomożecie

Siane 5.04, 1 oprysk 28.04 1,25 betanal maxxx pro+ 1 litr goltix - baardzo pozno bo musialem przeczekać przymrozki, chwasty też nie byly zbyt duze ale teraz nie jestem pewny czy padną czy odbiją. na dniach chcialbym pojechać drugi raz

Moge dać znow 1,25 betanalu ale co dodać do niego, jest bardzo sucho i nie widze sensu w goltixie( pojechalbym nim osobno po deszczu) a teraz coś dorzucic, na pewno problemem jest komosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25
Napisano (edytowany)

 

 

JW. 20 gram safari + trend.

 

Może ktoś mi podpowie.Jak szybko po wschodach można bezpiecznie zwalczać perz?

I 2- Stosował ktoś lontrel na wschodzące buraki?

Edytowano przez pawel177

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj