MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

ksys    23

polaryzacja           16,3%

 

zanieczyszczenia   7,6%

plon                        48 t/ha

cukrownia Krasnystaw   szału nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie jak sie wychodzi na burakach i ile teraz trzeba miec minimum ha  burakow cukroywch bo mowil mi ktos ze teraz od ktoregos roku to trzeba bedzie miec minimum 5 ha . jak jest z limitem jak my nie sialismy burakow a jakbym chcial zaczac siac i jak jest z oplacalnoscia burakow lepiej jak na pszenicy sie wychodzi czy rzepaku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jeszcze przez rok siejesz tyle ile masz limitu (+ ewentualnie jakieś kontraktacje pozakwotowe czy dzierżawy) Po 2016 nie wiadomo jak to będzie...

Co do opłacalności różnie jest, zależnie od ceny.. Aktualnie szału nie ma (aczkolwiek uwzględniajac aktualne dopłaty i ceny to wcale nie wyjdzie tak źle) ale dochodzi Ci zmiana w płodozmianie, tak jak u mnie liscie są przyorywane tak wiec też korzyść jest.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

@losktos uważam że będzie  dalej regulacja mimo że nie będzie limitów to cukrownie nowych nie dopuszczą  bo to oznaczałoby produkcje za darmo  ostatni czas na sprzedaż limitówjak są chetni


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel177    25

Jak to mój inspektor powiedział,-Siać  będzie mógł każdy i ile chce ,ale kto te buraki od nich kupi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie chce mi się w to wierzyć  to oznacza drastyczny spadek cen 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

W tym roku wiele osób w okolicy ograniczyło powierzchnię buraków cukrowych, na przyszły jeszcze bardziej, a niektórzy zupełnie zrezygnują.

Po reformie rynku Polska stała się importerem cukru powierzchnia uprawy zmniejszyła się o 48%, zaś liczba plantatorów o 84%

Lepiej zamknąć cukrownie wtedy cena cukru wzrośnie i można będzie dobrze zarobić na imporcie. Upadłych cukrowni, ani nowych nikt nie otworzy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

raczej wątpie w to żeby było tak że każdy posieje ile zechce.. Bo przecież co oni zrobią z tymi burakami?

Ja to widze w ten sposób że pozostanie dalej kontraktacja podobnie jak dotychczas z tym ze może już nie tak konkretna że co roku tyle samo ton.

Pewnie tak jak pisze @thug pozostaną stali plantatorzy a ewentualnie  jeżeli będzie większe zapotrzebowanie to będzie miejsce dla nowych


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

U mnie wyszło 65,57t/ha i 17,5% cukru, jak na ten rok to uważam że bardzo dobry wynik. Co do limitów to u nas na zebraniu mówili że nowi nie dostaną limitów tylko najwyżej bedą mogli zwiększyć ci co do tej pory mieli limity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

czyli co jak nie uprawialismy burakow to nie bedziemy mogli ich uprawiac wcale bo nie bylo by gdzie sprzedac a ile srednio wychodzi z ha pieneidzy a ile po odliczeniu kosztow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

u mnie całkowity nakład na 1ha buraków (nawożenie, ochrona, mat. siewny, zbiór i orientacyjnie paliwo na uprawę) waha się w granicach 4500-5000.

Tak więc przy cenie 133 zł/t (taką otrzymałem w tym roku) i średnim plonie 65 t/ha wychodzi ok 3600 zysku + dopłata..

 


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u mnie koszt bardzo zbliżony około 5 tyś ale plon nieosiągalny w tym roku w tym roku wypadła działka  o przepuszczalnym spodzie i susza zrobila swoje od lipca do końca września bardzo mało opadów a sierpień i wresień to już totalna lipa i plon około 40 ton wiec może 500 zł zostanie i dopłata dobrze ze dopłata w tym roku  około 2100


czyli co jak nie uprawialismy burakow to nie bedziemy mogli ich uprawiac wcale bo nie bylo by gdzie sprzedac a ile srednio wychodzi z ha pieneidzy a ile po odliczeniu kosztow

tego nie wie jeszcze nikt bo jak dopuszcza wszystkich  dramatycznie poleci


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

u mnie pomimo suszy plon ładny, aż sam się zdziwiłem.

Miałem 2 działki, na jednej mogę powiedzieć że bliżej 70 t było, druga była zdecydowanie słabsza i tam może nawet 60 t nie było ale ogólnie 65 średnio wyszło


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

dobry plon miałeś  u nas tylko na nielicznych działkach znajomi osiągali no i jeszcze dość wczesny zbiór no ale tak jak mówię susza zrobiła dużo złego u mnie najlepiej wyszła pszenica co mnie zaskoczyło plon zapewne wyjdzie sporo wyższy od zeszłorocznego ze względu na bardzo dużą gęstość po 82-84


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Plon jak plon możliwości są dużo lepsze. A co do buraków nadwyżkowych po ile wyszły. bo widzę że liczysz po 133zł.

Mi koszty wychodzą sporo ponad 5tys. mimo , że sam kopie tylko , że ja wliczam amortyzację, podatek i ubezpieczenie.( same nawozy 2000zł , nasienie ponad 500zł , opryski + odżywki 900zł, paliwo ponad 200l/ha)

Edytowano przez Zenonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

Plon jak plon możliwości są dużo lepsze. A co do buraków nadwyżkowych po ile wyszły. bo widzę że liczysz po 133zł.

Mi koszty wychodzą sporo ponad 5tys. mimo , że sam kopie tylko , że ja wliczam amortyzację, podatek i ubezpieczenie.( same nawozy 2000zł , nasienie ponad 500zł , opryski + odżywki 900zł, paliwo ponad 200l/ha)

 

nnawozy 2000? no coz mozna na bogato, paliwo 200 l? olaboga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

Wy produkujecie wysłodki czy cukier? Jak mozna w takim roku jak ten mieć 17% cukru. To ile u was jest w mokrym roku? 14%? Ja miałem plon 50t/ha ale cukier 20,2% Walicie azotu pewnie więcej niż trzeba i zaś taki cukier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Na buraki zawsze na bogato nawozy. a paliwo to wywóz obornika minimum, orka, rozsiewanie nawozów, opryski, uprawa, kopanie i odwożenie. jak ktoś jeżdzi na wodę to i może w 100l się zmieści bo ja nie. tylko u mnie buraki 80t/ha i w góre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj