MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

michal7536    7

Ja wczoraj zacząłem wykopki. Termin odbioru 21 paździenik ale możliwe przyspieszenie z uwagi na gorsze plony. Ja jak zwykle kopię swoim poczciwym Kleine 1 rzędowym więc pora się zprężać :) Wczoraj poległo 1.5 ha a jest łącznie 7. Plon jak widzę po przyczepach nędzny. Ok 55t/ha gdzie w ubiegłym roku zbliżał się do 80. Na szczęście kopie się dobrze. Po opadach które były 2 tyg temu ziemia miękka i lekko wilgotna. 

 

Która klasa ziemi, że 55ton uważasz za nędzny plon? U mnie 3,4 klasa w tym roku jak 40 ton wyjdzie to będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

U mnie podobnie 3b i 4a. Tyle że w naszych okolicach buraki jakoś lubią rosnąć. A i susza w tym roku dokuczyła ale z tego co wiem później jak w innych regionach. U nas w zasadzie tylko sierpień  był bardzo suchy. Koło mnie też widuję plantacje rokujące 30-40 T/ha. Mnie ratuje chy ba fakt, że nigdy nie  żałuję potasu pod buraki i może przez to lepiej zniosły suszę. Całe PK daję zawsze jesienią przed orką a w ubiegłym roku Dałem co koło 300 kg K na hektar. Poza tym od wielu lat przyorywana słoma też robi swoje bo na pewno próchnicy więcej. Butaki już wykopane i sądząc po długości pryzmy plon będzie w opolicy tych 50-55 T. W środę odbiór to się dokładnie dowiem ile wyszło...

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Moje buraki pojechały w środę 14.10 i wyszło 52t/ha cukier 19%, kopałem sam a nie padało ponad miesiąc, momentami to kombajnu nie było widać z tumanów kurzu tak sucho. Jedno co mnie wkurza w naszej cukrowni to zanieczyszczenie, mi wyszło 12% a buraki czyściutkie i bez zieleniny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

Bo nasza cukrownia z tego słynie  :D nic tak nie jest pewne jak zanieczyszczenie w cukrowni Chełmża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Otóż to, tylko mam wrażenie że cały czas jest trend wzrostowy, bo jak przy suszy jest 12 to co będzie w mokrym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi400    18

Nie wiem jak to jest że średnia zanieczyszczeń w cukrowni Chełmża wyniosła w zeszłym roku coś około 9% a na zebraniu plantatorów z całej gminy najniższa wynosiła 12%.Czyli kto obniża średnią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

W Chełmży niestety tak jest aby nieliczni mieli 6 % reszta musi mieć 12 % :/ , każdy kierowca i operator potwierdzi że tak jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi400    18

A przy przejmowaniu cukrowni obiecywali że w drugim roku będzie automatyczne badanie zanieczyszczeń na każdej wadze.Minęło już kilka lat i cisza.Widocznie komuś to służy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

W Krasnymstawie mają automatyczny pomiar i co z tego? Ciężko uzyskać zaniueczyszczenia poniżej 10% zwykle jest to 10 - 12% przy ładnych czystych burakach. A związkowcy biorą od nas kasę i mają ten temat w nosie. Tylko wieczne "negocjacje" w toruniu w drogim hotelu do białego rana i litry wódki. Znam jednego związkowca i sam się tym przechwala. Ech.....


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelski    20

cukrownia Krasnystaw plon 53t/ha, polaryzacja 16,30% mogła by być większa ale nie ma co się dziwić skoro buraki uschły, wrześniowe opady dały tyle ze liście od nowa zaczęły rosnąc, zanieczyszczenia 5,27 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi400    18

My w Chełmży o takim zanieczyszczeniu możemy marzyć.12 to minimum a normalne to 13 lub 14 %.Kierowcy mówią że jak jest mokro to i 18% się trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Jak czytam kilka ostatnich postów to krew mnie zalewa ;[. W jednym sezonie z powodu awarii w Chełmży moje buraki poszły do Opalenicy i zanieczyszczenie było zdecydowanie niższe niż zawsze w Chełmży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Witam,jest ktoś z plantatorów na AF ,posiadający wysłodki buraczane mokre na sprzedaż z Cukrowni Dobrzelin ok 25 ton. Niech się odezwie na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

U mnie w niedzielę pojechały do Krasnegostawu. Plon 58t/ha przy cukrze 17%. Zanieczyszczenia 8% Jak na suszę która była uważam że całkiem niezły wynik. W okolicy słyszałem o dwóch podobnych. Reszta kolegów zdecydowanie gorzej. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal7536    7

17% cukru czyli taka słaba ta susza, u mnie prawie 20,5%%, a plon niecałe 40t, a i tak trochę większy niż większość w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj