caseih4230

PROBLEM ZE ŚWIECĄ PŁOMIENIOWĄ

Polecane posty

caseih4230    0

Witam posiadam case 4230. Mam w niem świece płomieniową która nie wiem czy działa. Zamówiłem z allegro nową do niego i nie wiem jak ją sprawdzić czy działa wogle. Do niej idzie tylko jeden kabel i rurka z paliwem. To jest + czy - bo nie widze tam 2 kabli tylko 1. Gdzie on jest podłączony i czy mogę podłączyć ją bezpośrednio pod akumulator przez przełącznik ? i jak tam paliwo dochodzi bo wężyk idzie z dołu z filtrów i nie wiem czy to musi być do tego jakaś pompka czy sam zaciąga ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miodu1616    0

kabel najprawdopodobniej powinien być jeden plusowy a minus masz przecież w obudowie całego ciągnika podłaczony on najprawdopodobniej powinien być pod jakiś włącznik gdześ na pulpicie lub do stacylki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11
;) pamiętaj też o odpowietrzeniu świecy,jeżeli chodzi o podłączenie do załóż tak samo jak była poprzednia i nie ma co kombinować,jeżeli nie masz kontrolki na pulpicie od tej świecy to musisz potrzymać ok.30 sek.i dopiero po tym upływie odpalić :)

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseih4230    0

Włącznika tam nie ma dodatkowego musi być podłączony do stacyjki pewnie. A jak z paliwem jak tam dochodzi czy muszę chwile odczekać jak go odpale czy podczas włanczania się grzeje ? Zobacze pierw bo kupiłem nową świecę dziś i czekam aż przyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Świeca włącza się w drugim położeniu kluczyka w prawo.Przekręcasz kluczyk i przytrzymujesz ok 20-30 sekund potem do końca przekręcasz kluczyk żeby zapalił.Świeca pasuje nawet od zwykłego MF 255.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseih4230    0

A jak się ją odpowietrza ? jak jąjuż w sadze i czy paliwo samo poda czy muszę pompować ręcznie? A jak mówiłęś że na 1 pozycje to raz przekręcam i czekajam? A co mam zrobić jak nie zadziałą czy puśćić kabel oddzielnie jak nie będzie działać na włącznik ? A czy casem jak będe miał zwykły włącznik czy ona sama zgaśnie jak wyłącze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W tej świecy jest zawór bimetelowy, który otwiera dopływ paliwa po nagrzaniu świecy. Paliwo podawane jest w momencie uruchamiania silnika, tłoczy je pompa zasilająca. sprawdzić możesz ją w ten sposób, że podłączacz zasilanie z akumulatora, oraz paliwo z umieszczonego powyżej świecy zbiornika (może być jakaś puszka z wyprowadzonym wężykiem lub coś w tym stylu). Po włączeniu zasilania i nagrzaniu świecy zawór powinien otworzyć dopłw paliwa co objawi się wydobywaniem białego dymu pochodzącego z odparowanego oleju napędowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseih4230    0

Teraz działa była urwana spirala wsadziłem nową orginał za 120 xD i pali na dotyk biore na drugą pozycje i trzymam 20 sek dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek10734
      Wyskakuje błąd 5034 traktor steyr i przekaźnik (won) się wyłącza . Po odpaleniu traktora przekaźnik chodzi 5 sekund a za chwile wyskakuje błąd i się wyłącza . Z błotników tez nie działa 
    • Przez
      witam pacjent to mf 5435 nie działa ehr i przyciski na błotnikach,nic nie świeci. Dodam że w tym samym czasie obrotomierz przestał działać, być może jest jakaś korelacja. co by to mogło być?
    • Przez edek37
      Witam szanowne grono mam problem w moim df 5110G, a mianowicie wariuje licznik tzn. raz działa raz nie(kostki do licznika sprawdzone) czasem przerywa jakby coś nie łączyło lub mrygają kontrolki awaryjek pomimo braku uruchomienia ich. Dodatkowo gdy dzieje sie to co pisałem wyżej ciągnik odcina zapłon i przerywa raz gaśnie raz chodzi. Jakby coś odcinało prąd. A czasem działa jak powinien. Bezpieczniki sprawdzone. Może ktoś z was miał taki przypadek lub wie do czego zajrzeć?
    • Przez Matusp85
      Witam wszystkich. Jestem świeżym właścicielem Case IH CX80. Potrzebuje paru wskazówek mianowicie bolączka przewody półbiegów. W gałce jest zastosowany zwykły przełącznik i gdzieś pewnie przewody niestykają. Jak rozebrać tą obudowę. I drugi temat wentylator nawiewu działa tylko na 3 biegu. Help
    • Przez Krawi
      Orientuje się ktoś co to za rodzaj złączki?
      4 otwory, używane 2 piny ale w ciągniku występują takie same z wszystkimi pinami.
      Ciągnik Same Explorer3 90.
      Chcę do niego założyć dodatkowe lampy robocze do których muszę dorobić takie wtyczki, bo wolałbym nie przerabiać oryginalnych gniazd .


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj