Zaloguj się, aby obserwować  
Karol599

Lemken VariTansanit

Polecane posty

Karol599    3

Mam pytanie czy są tutaj użytkownicy tego pługa i czy rzeczywiście mają one tak niskie zapotrzebowanie na moc ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WiesTv    1

Mam pytanie czy są tutaj użytkownicy tego pługa i czy rzeczywiście mają one tak niskie zapotrzebowanie na moc ??

nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

z zapotrzebowaniem to jest ściema...byłem na testach i w 7 skibach orzacych na glebokosc 20cm ciagnik JD 7930 miał co ciągnąć! Za rok na żniwa być może dostanę go na testy..ale to tak dla picu gdyż bardziej jestem skłonny kupić eurodiamant/varidiamant - konstrukcje sprawdzone przez uzytkowników na przełomie lat. Varitransanit to jest nowość i jak serwisant Lemken powiedział, lepiej poczekac az ten plug pobedzei na rynku 2-3 lata, wtedy wyjda jego wady i bedzie wiadomo na czym sie stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

7 skib do 7930 to tak mało? wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No wiesz..być może u Ciebie na lekkiej ziemi pociągną by go Twoj Deutz ;) ale w tych warunkach w których ja go oglądałem, ziemia dość mozaikowa-od lekkiej do strasznie ciężkiej gliny, szedł róznie na różnych rozstawach na piasku szło normalnie, tak jak każda orka pług rozstawili na szerokość 380cm bodajże. Na glinie zwężali do 200-250cm.

Jak dla mnie zapotrzebowanie mocy to pic na wode fotomontaż...zwłaszcza w Lemkenie, na Compact-Solitaira podają 120km!! tzn podawali bo teraz chyba zmienieli jakoś nastawienie i wpisują realne zapotrzebowanie 140-220 na siewnik 4m! Tylko biorąc pod uwagę drugie zalecenie, że siewnik najwydajniej pracyje przy prędkośći 12-14km/h a do takiej predkośći potrzeba grubo ponad 250km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol599    3

a skąd miałeś ten pług na próbie też bym musiał go wypróbować...

a ziemie chyba macie bardzo ciężkie ponieważ w okolicy sąsiad ma jakiś tam pług 7skibowy i go ciągną 7710 John Deerem i całkiem dobrze sobie radzi dlatego pytam czy np 6920-6930 pociągnie Lemkena 6 skibowego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

7710 ma >> 140KM ;) to chyba ma go ustawionego 7x30 albo 7x35 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

7710 ma 155- 160 km.A niektórzy podają że ma 175. 7610 ma 140km.

Ja się do takiego przymierzam i w dokumentach ma napisane 175km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol599    3

7710 ma >> 140KM ;) to chyba ma go ustawionego 7x30 albo 7x35 :)

 

Nie wiem skąd wziąłeś 140 km ale on ma ok 170

 

Przypomniało mi się nawet że był on opisywany w rolniczym przeglądzie...

ale nie o tym temat nadal piszcie co wiecie o Lemkenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

EC95/68 moc znamionowa, w maxa ma góra 160KM

7610 na glebie: czarnoziem, klasa I, orka na 25cm po burakach pod pszenicę przy prędkości 9km/h jest w stanie ciągnąć 4*50cm lub 5*44/46cm więc 7710 to 5*50cm bo przy 6 będzie sapał, chyba że 6*40/44cm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol599    3

Z ciekawości zadzwoniłem do tego kolegi i z spytałem się dokładnie, pomyliłem się co do modelu ponieważ jest to 7810 i ma 175km wiec mimo to uważam za niezły wynik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

No wiesz..być może u Ciebie na lekkiej ziemi pociągną by go Twoj Deutz ;) ale w tych warunkach w których ja go oglądałem, ziemia dość mozaikowa-od lekkiej do strasznie ciężkiej gliny, szedł róznie na różnych rozstawach na piasku szło normalnie, tak jak każda orka pług rozstawili na szerokość 380cm bodajże. Na glinie zwężali do 200-250cm.

Jak dla mnie zapotrzebowanie mocy to pic na wode fotomontaż...zwłaszcza w Lemkenie, na Compact-Solitaira podają 120km!! tzn podawali bo teraz chyba zmienieli jakoś nastawienie i wpisują realne zapotrzebowanie 140-220 na siewnik 4m! Tylko biorąc pod uwagę drugie zalecenie, że siewnik najwydajniej pracyje przy prędkośći 12-14km/h a do takiej predkośći potrzeba grubo ponad 250km

hubert z calym szacunkiem, ale jesli 7930 ciaga 7 skib to ziemia raz nie jest ciezka, dwa to max dla tego ciagnika. ja bym powiedzial w ciemno, nie znajac warunkow, ze plug stawia bardzo male opory skoro daje rade go pociagnac taki maly ciagnik.

 

jestem pewien, ze w odpowiednich warunkach tym siewnikiem pojedziesz i 120 konnym ciagnikiem (moze nie 12, ale 8 km/h ujedzie), a jak puszczasz go bezposrednio w orke to co sie dziwisz, ze potrzeba ci tylu KM. zaloz blizniaki i wal oponowy, to zobaczysz o ile mniej KM bedzie potrzeba do rozbujania tego smoka :)

 

zapotrzebowanie mocy w karacie podaja na 220-300 KM, a ja nim robilem claasem 220 KM na glebokosc 25 cm (tylko nie 12, a 6 km/h), takze chyba dosc precyzyjnie podaja zapotrzebowanie mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mistrzu ;) ja go ciagałem JD 6830 bez chipa-140km i po orce jesiennej wiosną latałem 7-8km/h - ale z talerzówką w gorze i bez włóki! QQ w mulcz tak samo 8km/h tyle że talerzówka trochę głębiej.

Po 2. wczytaj się dokładnie w to co piszę. Na ''PIACHU'' jeździł normalnie, przy rozstawie 380cm,,,na cięższej ziemi zmieniali szerokość 2m-2,5m i się wlukł! nie przekraczało to 6km/h!

 

@Karol599 ja napisałem że miałem ten lug na testach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

co za roznica na ile byl rozstawiony, jak to ilosc skib ma najwieksze znaczenie.

 

jakbys mial zageszczone pole to bys jezdzil i z talerzowka i z walem tym 140 konnym ciagnikiem, a wloki nie byloby do czego uzywac ;).

jak wjedziesz w orane to przynajmniej 100% oporow wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak to co za różnica na ile był rozstawiony? mi się wydaję że duża..

Co do zagęszczania to nie zanosi się na to narazie...na 80% zostanie system: Orka, Siew. a ten system wymaga kosmicznej mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pociągnij wał za pługiem, a zobaczysz i poczujesz różnicę. biggrin.gif Nawet po takim wynalazku, jak Packomat pole jest znacznie bardziej zagęszczone i ciągnik się tak nie zapada. smile.gif

 

Wracając do zapotrzebowania mocy, u nas na gliniastej ziemi JD8400 (260KM) ciągnie Diamanta 7 skib i wcale nie widać, żeby mocy było za wiela. tongue.gif Drugi przykład Opal 6 skib chodzi w dogodnych warunkach z MF 8260 (210KM), a w tym roku w trudnych JD 8530 (320KM) miał problemy. Tak, więc jeżeli ten 79 ciągnął siódemkę to albo rzeczywiście pług lekko idzie, albo ziemia to jednak gleba jest lekka...

 

@brzozak2 ilość korpusów ilością, ale lżej będzie dla tego samego ciągnik przerzucić pas szerokości 250 cm, aniżeli 385cm. wink.gif Jak porównujesz pługi o takiej samej szerokości pracy, ale różnej ilości korpusów, to wtedy ich ilość będzie głównie warunkować zapotrzebowanie na moc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja nie mówie że nie macie racji... też zgadzam się z pacomatem albo innym tworem będzie lżej siać. Opisywałem tylko realia jakie panowały u mnie na polu. Bobek@ widzisz...są miejsca gdzie mała moc gra z dużym zapotrzebowaniem ale są też takie że zapotrzebowanie mocy podawane przez producenta to śmiech. U mnie np. na glinie Same Titan 190 ciagał przez ponad 10lat 6 Kvernelanda, co prawda 4-6km/h ale jakoś jeździł...w dodatku te pługi na tej ziemi gówno co się zapłycały ale jeździł...

Wracając do Varitransanita, za rok jeśli się uda to bedę miał go na testach, albo Lemken zrobi pokaz i zobaczę jak on się spisuję u mnie na ciężkiej ziemi. Wtedy zdam relację co do spalania, predkosci, szerokosc orki, głebokosc itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@brzozak2 ilość korpusów ilością, ale lżej będzie dla tego samego ciągnik przerzucić pas szerokości 250 cm, aniżeli 385cm. wink.gif Jak porównujesz pługi o takiej samej szerokości pracy, ale różnej ilości korpusów, to wtedy ich ilość będzie głównie warunkować zapotrzebowanie na moc.

toc wiadomo, ale przestaw sobie swoj plug na 50 i zauwaz zwiekszone zapotrzebowanie mocy, ja mimo usilnych staran tylko za pomoca zmyslow nie dalem rady :)

a milo jak pol metra wiecej zabiera przy tym samym przejezdzie :(

na ciezkiej ziemi to nawet widac po odkladni, ze przesuwanie ziemi po odkladnicy generuje najwieksze zapotrzebowanie mocy :)

na glinie Same Titan 190 ciagał przez ponad 10lat 6 Kvernelanda, co prawda 4-6km/h ale jakoś jeździł...w dodatku te pługi na tej ziemi gówno co się zapłycały ale jeździł...

w galerii widac co innego i opisach, ale nie to ze sie czepiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A co widać w galeri i opisach ?:( wiesz...jakoś nigdy nie chwaliłem ani SAME ani Kvernelanda swojego - moze zle zrozumiałeś mój przekaz, ale nie to ze sie czepiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

małe wtrącenie - co do karata - on do pracy głębokiej przewidziany jest z prądkością 7km/h i w takim układzie potrzebuje 29kW/m szerokosci roboczej

 

co do Tansanita to niestety ale ma on swoje wady jak to każda nowość


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

A co widać w galeri i opisach ?:) wiesz...jakoś nigdy nie chwaliłem ani SAME ani Kvernelanda swojego - moze zle zrozumiałeś mój przekaz, ale nie to ze sie czepiam :)

po prostu w galerii widac, ze pracuje z 5 skibami, a nie z 6 :(

poza tym kojarzy mi sie, ze kiedys mowiles tez o tym :D

 

wiem hubercie, ze jestes wiarygodny i nie chodzi o zadne chwalenie badz ganienie, tylko rzetelna ocene maszyn i wymiane pogladow dla dobra zainteresowanych.

małe wtrącenie - co do karata - on do pracy głębokiej przewidziany jest z prądkością 7km/h i w takim układzie potrzebuje 29kW/m szerokosci roboczej

dzieki, tego nie wiedzialem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

mówiąc o wadach miałem na myśli mankamenty tego całego układu hydrauliki który ma wspomagać - poprostu nie ejst to do konca dopracowane jeszcze i ma tzw 'choroby wieku dziecięcego" - za rok dwa po modyfikacji napewno bedzie to dobrze funkcjonowało - w fabryce Lemkena w Alpen pracuje na stałe 56 inżynierów wiec mają pole do popisu


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Brzozak2@ masz rację, mowilem ze pracował z 5 skibami ale to wynikało z tymczasowej sytuacji. Pekniety drut trzymający skibę, bądz przegrzewający się Same, wszelkie odczepienia ostatniej skiby miały podłoże czysto awaryjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj