marcos

Budowa obory na opasy.

Polecane posty

Karolek55    0

Witam! Panowie może ktoś się orientuje ile by kosztował plan na obore dla opasów o wymiarach 6x20, z dachem jednospadowym ? :rolleyes:

Edytowano przez Karolek55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

Cześć,potrzebuję od was porady a mianowicie mam zamiar w tym roku przebudowywać stodołę na oborę na opasy na tych samych murach co są i moje pytania są nastepujące: Jak to wygląda od strony prawnej czy muszę to komuś zgłaszać(np.na gminie)?Czy będzie to legalne?Czy jak już tak po cichu sobie ją wybuduję wpuszczę tak ok 40 opasów a warunki będą tak jak "UE KAŻE" a któryś z sąsiadów (bardzo niewygodnych) nakapuje na gminie ,że nielegalnie oborę wybudował i np. im śmiedzi itp. czy jest za to jakaś kara?Oczękuję szybkiej odpowiedzi za wszelką pomoc z góry dziękuję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartusx5    17

Wydaje mi się że bd to koszt w granicach 120-160 tyś powinna nie przekroczyć 170 tyś strop to niepotrzebny wydatek najlepiej zrobić boksy i turem obornik usuwać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sojka    0

koleżanki i koledzy hoduje w moim gospodarstwie na dziś 45 opasów mam budynek w postaci tuczarni o wymiarach 28/9 w której jest 7 kojców o wymiarach 3,8/6,5 wysokość murków ( są wykonane z pustaków) ok 1 metra planuje w tych kojcach trzymać cielaki do wieku ok 12 miesięcy co o tym myślicie . proszę o ewentualne sugestie dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandi86    0

Witam!

Pytanie do użytkowników obór z płyt warstwowych? Mam zamiar stawiać obore na opasy, zastanawiam się właśnie nad postawieniem hali stalowej, a ściany i dach z płyty warstwowej, jakie są zalety tych obór i jak wam się je użytkuje, nie chodzi mi o cenę. może ktoś miał do czynienia z firmą K3AGRO, jaka była współpraca z nimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angus    0

Witam użytkowników AF. Ma pytanie czy stosując system obory wolno stanowiskowej na głębokiej ściółce odpływ gnojówki jest dobrym rozwiązaniem czy jest to zbędny koszt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BiniekD1    2

Witam Mam do was prośbę czy ktoś się oriętuje ile kosztuje budowa obory dla opasów na ok 60 sztuk interesuje mnie obora na rusztach. Proszę o odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Człowieku czy tak trudno sobie policzyć?

Wymiary budynku, grubość ścian i masz ile potrzeba ci cegły, bo są różne ceny cegły, ruszta w granicach 100-120zł za m2, ostatnio na allegro widziałem używane(zamontowane ale nic nie hodowane na nich było) za 60zł za m2, liczysz powierzchnie dachu, lukasz na necie lub jedziesz do sklepu z blacho i wiesz cenę, liczysz ile potrzebujesz rurek na oddzielenie stołu paszowego, idziesz do murarza podajesz mu wymiary budynku a on mniej więcej ci poda ile potrzebujesz piasku i cementu i wiesz ile cię to będzie kosztować, a jak ktos ci tu cenę poda to może być bardzo duża różnica bo inny region Polski, bo kupował u kolesia w sklepie co ma drogo lub tanio, a i do tej budowy po obliczeniu kosztów dodaj parę tysi bo zawsze braknie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrbogiwogi    0

Hoduje bydło rasy limousine w oborze 6m na 12m mam tam uwiązane 5 byków, chciałbym stodołę 10m na 20m z jakiś takich rurek i cegły zamienić na oborę wolnostanowiskową jest już gotowy korytarz paszowy oraz miejsce na wybieg.

Stodoła jest pokryta dachówką ale jest sucho chciałbym kupić stado podstawowe bydła rasy limousine tylko zastanawiam się czy zimą nie umarzną ile stopni C może być najmniej w budynku dla tej rasy. Czy to robry pomysł przerobić stodołę na oborę dla bydła mięsnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbik47    0

czołem koledzy korzystając z okazji chciał bym się was zapytać czy któryś z was orientuje się ile może kosztować obora wolnostanowiskowa na 100 sztuk opasów firmy rolstal z wyciągiem teska ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy26    4

Witam mam pytanie odnośnie obory co byście powiedzieli na wyłożenie posadzki z korytarzem paszowym kostką brukową (TRELINKĄ) zamiast wylewki betonowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

nie jestem ekspertem w dziedziznie chowu bydla miesnego w wolnostanowiskowych oborach ze stolem paszowym ale wydaje mi sie ze trelinka to zly pomysl, pewnie masz tego duzo za darmo i byloby tanio, ale jak dla mnie to bylyby problemy z czystoscia stolu, patrz pasza w zakamarkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1531    0

witam

nosze sie z zamiarem przerobienia chlewa na obore dla bykow, otoz chlew ma 4.30x14m i teraz nie wiem czy zrobic uwieziona czy wolnostanowiskowa? co proponujecie? ile dao by rade byczkow tam zmiescic? jak ja naj;epiej urzadzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymas05    1

Chiałbym dobudować oborę miałaby być długa 11m więc myśle że 10 byków by się zmiesciło, szeroka 6m a wysoka ok.3m. Miałaby być uwięziowa, chciałbym na rusztachbo niema tam miejsca na obornik zbiornik doradźcie jakiej wielkości a z czego ma być zbudowana to chciałbym się dowiedziec od was, z waszych doświadczeń. Chciałbym do tej budowy wynająć firmę.Interesował by mnie koszt bo chciałym to wykonać z pieniędzt na młodego rolnikaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

Projekt obory na konstrukcje jaka posiadam.

Wymiary 14 na 18 lub moza przedluzyc do 21m.

Ganek paszowy to 2,5 do 3m mysle ze poradzicie jaki zrobic.

Przy 2,5m ganku zostaje 11,5m na opasy czyli 5,5m z kazdej strony

patyki po 5,5 na 3m co daje 16m czyli po 8 opasow na taki patyk?? dobrze mysle? czy to za malo miejsca beda mialy??

 

Projekt w paint bo taki program wystarczyl. Jesli cos nie zrozumiale to prosze pytac a i czekam na odp. czy dobrze to sobie wymyslilem??

 

link do "projektu" http://zapodaj.net/6...94dd5a.jpg.html

aha niebieska linia zrobilem 2 patyki tak tylko zeby bylo wiadomo o co chodzi i tam rowniez podalem wymiary

 

Ciekaw jestem czy ta obora przejdzie u was :P

 

pzdr.mat22889

Edytowano przez mat22889

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marsel    0

Witam wszystkich mam pytanie czy byki mogą stać w oborze , wolnostanowiskowej ? czy jak będą duże to nie będą skakać po sobie ? i jaka rasa by była najlepsza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lordzik    1

Hoduje bydło rasy limousine w oborze 6m na 12m mam tam uwiązane 5 byków, chciałbym stodołę 10m na 20m z jakiś takich rurek i cegły zamienić na oborę wolnostanowiskową jest już gotowy korytarz paszowy oraz miejsce na wybieg.

Stodoła jest pokryta dachówką ale jest sucho chciałbym kupić stado podstawowe bydła rasy limousine tylko zastanawiam się czy zimą nie umarzną ile stopni C może być najmniej w budynku dla tej rasy. Czy to robry pomysł przerobić stodołę na oborę dla bydła mięsnego

 

Jasne, że tak. Stodoła czy wiata jest świetna dla stada podstawowego: mamki z cielętami + rozpłodnik, tylko musisz mieć tam sucho. Limusine naprawdę nieźle znoszą mrozy, chętnie wychodzą na wybieg w zimie, jeśli takowy jest. Zadbaj tylko o oddzielone miejsce dla cieląt (na przykład oddzielone pastuchem umeiszczonym na takiej wysokości, aby cielęta przechodziły pod spodem, a krowy nie. Tam umieść koryto dla cieląt z granulami albo TMRem dla cieląt, ściel grubiej słomą). Dla mamek wystarczy stół paszowy, gdzie rozwleczesz kisoznkę z trawy, lucerny, siano, trochę kisz z kukurydzy (tylko dla mamek z cielętami) i jakiś minerał, jeśli już chcesz robić wszystko tip top.

Dla cieląt TMR taki jak dla opasów - bogaty, ale bez mocznika i młóta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Witam, zastanawiam się nad dobudowaniem obory na bydło miała by ona stać przy stodole i paszarni, wymiary to 17,5m/10m wysoka; jedna strona 5 druga 4 po środku 2 metrowy ganek na wypychanie obornika (bydło plecami do siebie) drzwi na wylot 3x3. i tu moje pytanie ile by tak na oko kosztowała ?? a sciany z suporeksów dach z blachodachówki. i jeszcze jedno pytanie bo teraz mam trzode ale że mam 3 ha łąki to chcę ją wykorzystać, czym mogę karmić je i czy jest możliwość nie dawania paszy tyko np wywar,kiszonka z buraków, kukurydza sianokiszonka i myśle jeszcze siać coś tylko nie wiem co na poplon i kosić na kiszonke :D co proponujecie :)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Jakie szerokie koryto jest optymalne do opasów? Chodzi mi o te z linku w moim poprzednim

poście. Rysunek o co chodzi http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f38b0bb33b2ddbd9.html

 

Opasy muszą mieć legowiska? Ogólnie chodzi o takie obory jak w linku. Koszt jak liczyłem to ok 25-30 tys wiata 30x11m. Na jakieś 70 sztuk na głębokiej ściółce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

z czego to będziesz budował jak wychodzi Ci 30 tyś :o?


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31
http://allegro.pl/konstrukcja-hala-stalowa-lukowa-promocja-promocja-i2724730579.html to na konstrukcję, co 2,5m daje nam to 12 sztuk żeby 30m zrobić długą, szeroka 11 więc z jednej strony stół paszowy o szer 4m, po drugiej trzeba z dobry metr odgrodzić żeby byki nie rozerwały poszycia którym jest plandeka. łaty na połączenie tego wszystkiego i żeby plandeka na czymś leżała, Szczyty trzeba zrobić jakieś z blachy i z bramami. Ewentualnie też z plandeki rolowanej do góry. W środku trochę jeszcze rur potrzebnych na przegrody zabezpieczenia. To sama wiata bez fundamentów, bez posadzki. Nie wiem jaki koszt tych koryt byłby, trzeba popytać w betoniarniach. Ewentualnie ściany czy fundamenty z takich klocków http://allegro.pl/klocki-betonowe-bloczki-mur-zasieka-silos-i2735086168.html ale podnosi nam koszty. Ale jakby jedną ścianę z nich zrobił na wysokość 2 klocków 1,4m wysokość to by nam przybyło miejsca bo by można było zlikwidować tą metrową przestrzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

nie będzie im za zimno jak z plandeki ? tzn. zimą czy nie zmarzną ?


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Przy pełnej obsadzie nie powinno, pozatym będą na głębokiej ściółce tylko mam zagwozdkę czy jak pościele na ziemi to czy nie będą się topić w błocie? To jest taki narazie mój plan, bo gospodarstwo jest wuja, a ja tu tylko tak kombinuje, Można by stodołe przerobić, ale tam jest słoma, siano itd. Obora też jest, ale niska i krowy i byki na uwięzi i stoją tyłkami do przejazdu. Więc za dużo przeróbek, pozatym wiesz co będzie za kilka lat? To ma być prosta budowla, żeby łatwo postawić i rozebrać, pozatym nie trzeba pozwolenia na to bo niema fundamentu :D areał mnie ogranicza tylko ale pracuje nad tym. No i żeby zapełnić to trzeba zainwestować, paszowóz by się przydał jakby to postawił i obsadził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj