marcos

Budowa obory na opasy.

Polecane posty

bodzioman18    67

mapki u geodety 1000zł, rysunek ok 2000zł, nadzór ok 1000zł, warunki zabudowy z gminy 100zł, niewiem tylko jeszcze ile w powiecie za pozwolenie sie płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

nieskladalem jeszcze nic tez chcialem tak zrobic odbudowac i tyle tylko to sie spalilo ladnych pare lat wstecz i niewiem sam teraz co robic. Jeszcze jest jeden problem z linia sredniego napiecia przechodzi bardzo blisko najpierw stala obora potem linie pociagneli moze 4-5 metry od obory bo tak im pasowalo a teraz napewno niepozwola postawic i jeszcze blisko granicy !! a co w razie kontroli z armiru jak by sprawdzali dobrostan zwierzat i zobacza ze nowa obora niebeda pytac i sprawdzac ??

Edytowano przez Bolsick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek999    1

panowie, chciałbym postawić mają stajnie (obore) na 4 byki, jakie wymiary polecacie,. jak z pozwoleniami? jest jakis przedział w ktorym bym sie zmiescil bez pozwolen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

chyba 35 m2 jak dobrze pamietam jako dubudówka tylko pozwolonnie musi byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek999    1

własnie slyszalem ze tylko zgłoszenie starczy, na mapkach zaznaczą i tyle, tylko nie wiem ile wlasnie metrów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

własnie slyszalem ze tylko zgłoszenie starczy, na mapkach zaznaczą i tyle, tylko nie wiem ile wlasnie metrów....

35 albo 36 m2, kurcze tylko nie pamiętam dokładnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzeszczka    0

Witam!

Ostatnio w jakimś czasopiśmie widziałam artykuł o takich... "pólkolistych wiatach" dla bydła (nie wiem jak inaczej to nazwać) i teraz nie wiem co to była za gazeta :D Wie ktoś gdzie mogę to odnaleźć? Bo pilnie potrzebuję a przekopuję się przez gazety i nie mogę się doszukać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Wpisz w Allegro ,,Wiaty"Hale tunelowe i masz tego multum , także myslałem nad tym dla bydła opasowego ale niestety na głowę mi padło i buduję budynek 40x14 dla 80 szt i tak właśnie głupi chłop ze wsi czyli ja będzie chował bydło za bezcen 6-8 zł aby zarobić na jednym może 500zł czy to ma sens przeznaczyć 50 ha aby bydło wszystko zjadło .

 

Zastanów się co chcesz zrobić - 

 

PS

Na youtube masz wiele rozwiązań .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzeszczka    0

Tak naprawdę to artykuł obiecałam sąsiadowi, bo on chce takie cudo postawić na młodzież-jałówki, ale nie mogę tego odnaleźć. Najwyżej też go odeślę do internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.sklep.rbprojekt.pl/wa014b-projekt-obory-dla-bydla-opasowego-399-djp-p-93.html. co myslicie o takim projekcie? ile wybudowanie takiego czegoś może kosztować? polecacie jakieś firmy budowlane z okolic Trzebnicy woj. dolnośląskie? może ktoś coś podobnego budował?

taką też mam na oku http://www.agrol-bud.konin.pl/pl/16/budynki-inwentarskie-obory-na-krowy-i-bydlo-opasowe. planuję trzymać bydło opasowe ok 30-40 szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Zastanawiam się nad budową obory na około 120 opasów, i mam kilka pytań.
1. Ile dokładnie m2 muszę przeznaczyć na opasa w wadze do 900kg, bo z tego co wiem to 2.5m2
2. Jaka konstrukcja była by najlepsza i najtańsza? (Wiem pytanie, na które praktycznie nie ma odpowiedzi)
3. Mam na razie w planach hale stalową obudowaną płytą warstwową, ale nie wiem, czy nie będzie trzeba zrobić podmurówki na jakieś 1.5m (obora na głębokiej ściółce bez legowisk)
4. Ile mniej więcej balotów sianokiszonki (liczmy 500kg/szt.) bym potrzebował rocznie dla takiego stadka, myślę, że byłby 4 przedzieł wiekowe. Mi wychodzi, że przydałoby się z 1500 kulek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Trzymaj się norm "cross compli coś tam w każdym razie unijnym normą odpowiadają rzeczywistości.

Samą sianokiszonka ich nie utuczysz... zależy jaką? W żywieniu opasow podstawa to kiszonka z QQ. Na takie stado potrzeba sporo paszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

2,5 m2 na głebokiej sciółce to za mało, 3,5-4m2 to jest odpowiednia wartosc, do tego stół paszowy taki zeby wszystkie jednoczesnie miały dostep do paszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Na kiszonke z qq nie mam warunków, na razie sprzedaje rocznie koło 10 sztuk karmionych wysłodkami, śrutą zbożową i sianem, a w okresie letnim tylko sianem i śrutą, i w 24 miesiące potrafią mieć po 800 pare kg. A ile trzeba przeznaczyć na sztuke dostępu do stołu paszowego? 60cm czy więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

75 cm powinno wystarczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

koło 3.5m2 na sztuke.
Budował ktoś może ostatnio obore na około 80-100 opasów i ma jakieś konkretne informacje, co i jak najlepiej rozwiązać, jaki koszt, czy lepiej konstrukcja stalowa, czy normalny budynek, jakieś innowacyjne rozwiązania, jeśli tak prosiłbym o wypowiedź, bądź kontakt na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Jak zabezpieczyć poidła dla opasów na głębokiej ściółce żeby nie mogły ich oberwać przykręcałem poidła śrubami przez całą ścianę ale jednak po jakimś czasie też potrafią takie poidło oberwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj