janusz20

FENDT 309 VARIO czy MF5435

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
janusz20    106

Szukałem podobnego tematu ale jakoś porównania tkich ciągników znależć nie mogłem. miałem kupować MF ale dziś się dowiedziałem że FENDT kosztuje 60 tyś wi ęcej co po zwrocie daje kwote 30 tyś a na dodatek bierzemy go ze szwagrem do spólki więc różnica robi się naprawde nie tak wielka. tylko czy warto? moje gospodarstwo to 50 ha 20 krów a szwagra to 15 wszystko w warzywach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie ważne co będzie robił, Fendt będzie lepszym wyborem, czy to praca w polu czy w ładowaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Jesli sie opłaca to zdecydowanie, FENDT. Komfort, rozne bajery przemawiają za nim :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

ale to jest przecież inna liga cenowa i wyposażeniowa to nie ma nawet co porównywać :D wiadomo ze w tym wypadku i tak fendt bedzie lepszy skrzynia bezstopniowa nie ma porównania z dyną 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Jeżeli cena nie gra dla Ciebie roli to wybieraj Fendta. Jeżeli chodzi o wyposażenie to gdybyś chciał do Masseya dokupić takie jak ma Fendt to różnica jeszcze by zmalała. Ja brałbym Fendta.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ciągnik bedzie pracować w ładowaczu ale to tylko załadunek obornika i załadunek skrzynio palet na przyczepy no i bedzie pracować jako ciągnik główny. a co wiecie na temat tej skrzyni Vario? jakas ewentualna awaryjność czy koszty naprawy? bo diler jak to diler zawsze mówi że bedzie fajnie. bo to właśnie o koszty eksploatacji się trochę martwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciągnik bedzie pracować w ładowaczu ale to tylko załadunek obornika i załadunek skrzynio palet na przyczepy no i bedzie pracować jako ciągnik główny. a co wiecie na temat tej skrzyni Vario? jakas ewentualna awaryjność czy koszty naprawy? bo diler jak to diler zawsze mówi że bedzie fajnie. bo to właśnie o koszty eksploatacji się trochę martwie.

mój znajomy na fendta 714 i wiem że mówił ze do iluz motogodzin ta skrzynia jest na gwarancji ii jesli sie zepsuje to wymieniaja na nowa ale dokładnych liczb ci nie podam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Wg mnie nie ma co porównywać poza tym fendt będzie oszczędny w paliwie ;)i komfort i inne bajery to nir ma porównania :D


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja tam bym wolał 2 tańsze każdy ma swój i robi co chce i kiedy chce ale jak to u nas zastaw się a postaw się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

fendt 309 kosztuje tylko 200 netto?

 

wybralbym na pewno fendta w takim ukladzie


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Czyli uwarzaćie że nie ma co MF-a rozpatrywać w fendzie podoba mi się to że można jechać 40km/h z 1750 obrotami silnika to w lekkim transporcie bedzie naprawde oszczędny a z waszej strony zauważyliście jeszcze jakieś przydatne ciekawostki w jednym bądź drugim ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Za Fendtem: marka, oddzielna hydraulika, silnik 4 zaworowy, felgi pełne, skrzynia bezstopniowa.

Za MF: cena, brak CR (dla jednych zaleta, dla innych wada)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeerMan    3

Ja bym powiedział że za Fendtem przemawia większa niezawodność niż za MF . Mówię dlatego że studiuje w Poznaniu i na roku ludzie maja i MFy i Fendty i do Korbanków jest blisko więc sporo słyszałem o nich od osób z 1 ręki i każdy kto ma te 2 marki to mówi że lepszy pod każdym względem jest Fendt i jak by mieli kupować jeszcze raz to by Fendta wzięli ale biorą jednak MF ze względu tylko o wyłącznie na cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pełne felgi to i do MF można dostać. laugh.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Nie ma co porównywać Fendt 309 Vario z MF5435 ze wzgledu na fakt, że to nie ta sama liga!!!

 

Równie dobrze mógłby zapytać co lepiej kupić- TV led Sony 47" czy radzieckiego Rubina.


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

A dlaczego nie ta sama? główną różnicą jest cena i skrzynia która w MF wcale nie wydaje sie być zła. no i za FENDT-em przemawia ta już tu wiele razy podnoszona mniejsza awaryjność. a to dla mnie największy argument. bo jak ze szwagrem robimy warzywa to każda godzina się liczy,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj