Skocz do zawartości
sql23

DF M615 Profiline czy JD 6630 Premium

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja ciągle się odnoszę do tak drogiego i przereklamowanego JD. smile.gif

Arek    135

Ile w JD 6x30 lub 7x30 kosztuje przedni tuz, wom, tls, amortyzowana kabina i 4 pary elektrozaworów hydrauliki zewnętrznej?

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Cenny z cennika

TLS 4 tyś. €,

Dodatkowa para wyjść 1061 lub 1179 €,

HCS(amortyzacja kabiny) 2200 €,

TUZ 8 tyś. zł

TUZ + WOM bodaj 12 tyś. zł

Jak będę w domu zrobię korektę. smile.gif

Arek    135

Z tego co się kiedyś orientowałem w agrotronie miękka oś 10kpln, amortyzacja kabiny 5kpln, dopłata do PL czyli 4 rozdzielacze elektohydrauliczne + podłokietnik i kilka pierdółek 20kpln, tuz chyba 8, wom drugie tyle co tuz, pamiętam tez, że wom i tuz kosztuje tyle samo w mf.

Wiec, które opcje są takie drogie? Nie wspominając już o dopłatach do opon bo w każdej marce są prawie identyczne.

Theursus3p    3

Witam wszystkich B)

Kolego Bierz Deutz Fahr !

uzasadnienia mam podobne do kolegów z góry :)

Sam mam Df Agrotron 150 i na 200 ha daje radę mam jeszcze JD 6630 comfort ;/

DF ma bardziej wygodną kabinę , wiekszą lepsze wyposażenie i co tu więcej pisać jesli chcesz się coś jeszcze popytać to pisz na gg 20184765 !

beret1990    24

tak tylko porównaj np masę tych ciągników....ja mam jd 6830 comfort, sąsiad ma DF (chyba agrotrona) 150 km, jego ma ok 5,5t (na sucho_) mój ma 6,8t, wiadomo do tego paliwo i obciążnik i robi się 8 ton, u niego też +tona, ale jest różnica, przed wczoraj je porównywaliśmy przy wyciąganiu tirów od buraków, oba doskonale sobie radziły ale mój JD znacznie lepiej ruszał, bez poślizgu, masa robi swoje;]

OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001

Arek    135

Jesteś pewien, że twój jd wazy 6,8t? Bo wg. konedata waży nie całe 5900 czyli tyle samo co agrotron.

Arek    135

Te jutjubowe przeciągania to można sobie dla rozrywki pooglądać a nie dla realnych porównań.

Tu mamy jd6620 przeciągniętego przez k110 a w rzeczywistości 6620 uciągiem miażdży k110.

http://www.youtube.com/watch?v=GZsLpztT5jM

Edytowano przez Arek

marekgizio    1

sql--> oceniasz przeciąganie ciągników których masa własna różni się o pół tony i 7KM więcej na korzyść MF? W dodatku JD nie jechał tylko trzymał na hamulcu i cięższy MF po prostu go ciągną, a nie przeciągał się znim?

Poza tym jak przy zakupie ciągnika opierasz się lub swój wybór utwierdzasz filmikami z youtuba to powodzenia. I pomyśl czy dla ciebie nie lepszy był by ciągnik na pedały.

sql23    0

Nie chciałem nikogo urazić. Chodziło mi oto, że ciągnik lepiej dociążony ma po prostu lepszy uciąg. a massey7475 waży o pół tony więcej niż jego odpowiednik w john deere( oczywiście oba bez obciążników)i deutz fahr

I nie sugeruje się przy kupnie przeciąganiem liny.

sql23    0

MF 7475-6060kg masa własna bez obciążników- 142KM mocy znamionwej wg iso

JD 6830 premium-5580kg masa własna bez obciążników- 140KM mocy znamionowej wg 97/68 ec

nie wiem jak te normy mają się do siebie?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To co producent podaje w katalogu często odbiega od rzeczywistości, bo wystarczy, że założysz szersza opony i już masa rośnie. wink.gif

Poza tym Df miał wyżej zapięty hol. tongue.gif Czyli masa z Jaśka przechodziła na niego. laugh.gif Jak ktoś chce kupować ciągnik oglądając takie zmagania to oki, o nic nie pytam. tongue.gif

Edytowano przez Profil usunięty

pawel6485    234

Raczej nikt nie kupuje maszyny po obejzeniu takiego filmiku..... człowiek czuje sie tylko bardziej dowartościowany, że jago ciągnik przeciągnąłby ciągnik sąsiada :lol: :lol:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piotrek202127
      Witam wszystkich zgromadzonych,
      Chcę kupić ciągnik rolniczy DF lub zetora
      I teraz jeśli moglibyście powiedzieć coś o tych ciągnikach i który z tych 2 jest lepszy, jak jest ze spalaniem, awaryjnością  i dlaczego dany ciągnik jest lepszy, to byłbym wdzięczny. Ciągnik pracowałby jako główny ciągnik tzn. orka, siewy itp. Możecie podawać inne propozycje o podobnej mocy  i cenie
      Pozdrawiam 
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam.
      Co powiecie na temat tego ciągnika czy jest godny polecenia czy lepiej nie zawracać nim sobie głowy? Wady, zalety jego. https://www.otomoto.pl/oferta/case-ih-mx-100c-ciagnik-rolniczy-pneumatyka-case-nie-new-holland-zetor-john-deer-ID6AzUgC.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8
    • Przez marek0609
      Witam chciałbym uruchomić biznes związany z wykopami,chce kupić koparke 5 ton I zastanawiam się jakim dyrektorem mógłbym ja ciągnąć, tak aby prędkość była 40km/h
    • Przez zulus
      Jak w temacie nowy czy stary mam belarusa 920 to wiem co to ciągnik ze wschodu ,case troche znam smam obawy jeden nowy ale awaryjny a drugi też ma wady i zalety poradzcie co zrobić z góry dziękuje
    • Przez MotoMaszyny_pl
      Witam wszystkich serdecznie,
      Razem ze wspólnikiem tworzę serwis ogłoszeniowy z maszynami rolniczymi, budowlanymi i ogólnie ciężkim sprzętem.
      Chcielibyśmy, aby serwis był przejrzysty i maksymalnie dopasowany do potrzeb użytkowników (czyli Waszych!), dlatego też mam ogromną prośbę...
      Bardzo proszę o odwiedzenie kategorii ciągników rolniczych https://motomaszyny.pl/rolnictwo/traktory/traktory-rolnicze/1 i wypisanie swoich spostrzeżeń, uwag, opinii na temat parametrów widocznych w tej kategorii.
      Jakie parametry są istotnie przy wyszukiwaniu traktora? Czy czegoś tam przypadkiem nie brakuje?
      Za zaangażowanie i odpowiedzi oczywiście z góry BARDZO dziękuję!

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.