Skocz do zawartości
  • ×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez NABUCH
      Witajcie zastanawiam się nad zakupem jakiegoś ładowacza czołowego na MF 255 . Ciągniczek był przerobiony ma obciążniki na kołach na tył .Ładowacz służyłby do okazjonalnego wyrzucania obornika z pryzmy (nadmiar który nie mieści się do wiosny lub jesieni w zależności jak popadnie ), odśnieżania podwórka bo już mnie szlag trafia jak po robocie zamiast siedzieć z rodziną macham 70 m łopatką żeby wjechać do garażu. Co chciałbym dowiedzieć się od Was :
      - co jeszcze można by robić turem lepiej wiedzieć wcześniej i wybrać właściwie.Przychodzi mi jeszcze na myśl słoma ale ładujemy zawsze na strych pod eternit więc odpada a wyrzucać na dwór trochę głupio. W moim gospodarstwie zajmuję się hodowlą trzody chlewnej (na małą skalę posiadam tylko ok 12h )w polu głównie zboże + trochę wisienek . Zastanawiałem się jeszcze nad przechowalnią na kapustę i wykorzystaniem tura do ładowania skrzyniopalet .Stosował ktoś tura do palet ? Jak takie coś się spisuje.
      - jaki producent ? Przeglądałem trochę allegro i oglądałem hydrometal hydrametal , rzeźby garażowe itp ale co wybrać ..wiadomo kasa się liczy a chciałbym na to przeznaczyć na pewno poniżej 10tys -im mniej tym lepiej ale z zachowaniem funkcjonalności
      - jakiś konkretny model ?Do obornika starczą widły czy są mało funkcjonalne w porównaniu z krokodylem
      - jak z funkcjami rozpinania tura od ciągnika bo średnio uśmiecha mi się jeździć z turem cały czas.
      - ktoś ma założonego tura na MF 255 ? Jak z obciążeniem na tył , co z uszkodzeniami przodu ?Jakieś uwagi
      - o jakim obciążeniu na tura dla mojego MF-a można myśleć-patrząc pod kontem palet itp?
      - ma ktoś zrobioną jakąś przeciwwagę samoróbkę -tak się zastanawiałem nad wyspawaniem czegoś + zbrojenia i zalaniem tego cementem ? Jaka przeciwwaga jest sugerowana dla MF-a tak żeby zrównoważyć tura ?
      Pozdrawiam serdecznie Wojtek
    • Przez Wojtek026
      Jaki tani ładowacz polecanie do df agrofarm 85, ładowacz nie będzie dużo wykorzystywany dlatego chce ekonomiczne rozwiązania ale i nie chce potem żałować że kupiłem badziewie i się z tym męczyć, najtańszy metalfach i ten metaltechnik, przecztałem całe AF na ten temat i metalfach piszecie że mocowanie ma delikatne że coś tam nie wytrzymuje że rozdzielacz w gniazda wpinany to niby nie bardzo ale w sumie i na takich rozwiązaniach ludzie pracują, a metaltechnik to w ogóle że blee, a czy ja taki tur sam bedę w stanie zamontować  czy w takim metalfachu wszystko przypasuje do ciągnika z tym mocowaniem,
      a czy warto wiąść coś droższego ten ursusa czy hydramet no i jaki rozdzielacz powinien być jeśli agrofarm ma 52l/min na 2 pompach to jaki rozdzielacz min?
    • Przez nowakgti
      Witam udało mi się zakupić ładowacz czołowy tur 5 do Ursusa 902 tylko jest mały problem nie mogę dostać siłownik głównego może ktoś takie coś posiada albo doradzi gdzie kupić? Dziękuję za pomoc
    • Przez roporolnik
      Witam. Jestem posiadaczem zestawu Case jx 60+tur4 polmot biedaszki od 9 lat. Podczas ostatniego wywożenia obornika wynikła następująca awaria: pierwsza, druga i trzecia sekcja bardzo wolno działa, na wolnych obrotach pod obciążeniem praktycznie wcale nie podnosi. Opada szybko.  Stan oleju sprawdzany. Filtr wymieniony. Wczoraj sprawdzałem ciśnienie hydrauliki i wynosi ono poniżej 100 bar. Objawy to spieniony olej, małe ciśnienie i podczas podnoszenia pompa hydrauliczna głośno chodzi tak jakby miała jakiś dodatkowy opór. Co wy na to?

• Przez michalmr99
      Która waszym zdaniem firma produkująca ładowacze jest lepsza?

Cena stolla 25 tyś, Mx 27 tyś.