YeLoN3

Hydraulika zewnętrzna do ładowacza czołowego

Polecane posty

tomn95    51

Podłącz do 2 (zasilanie) i 4 (powrót oleju)

Jakie objawy byłyby gdybym podłączył odwrotnie ?

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rychu332    1

Witam, podpięcie rozdzielacza tur jednosekcyjny z siłownikami jednostronnego działania

 

95dd59aa62efd7d3med.jpg

 

1 - powrót

2 - do siłownikow

4 - zasilanie

3 - zostawiam zaślepioną plastikowym korkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Podłącz do 2 (zasilanie) i 4 (powrót oleju)

No to kolegi mi doradziles mam nadzieję że niczego nie rozwalilo. Odwrotnie trzeba podpiąć bo tak siłownik nie chodzi.

na joysticku byś miał odwrotnie nic więcej :-)

Następny znawca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rychu332    1

Witam, podpięcie rozdzielacza tur jednosekcyjny z siłownikami jednostronnego działania

 

95dd59aa62efd7d3med.jpg

 

1 - powrót

2 - do siłownikow

4 - zasilanie

3 - zostawiam zaślepioną korkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

Z czym masz problem?Napisz dokładnie jak podłączyłeś przewody pod siedzeniem i do Waryńskiego. Ściągnij sobie instrukcje napraw i jest tam opisane do czego jest które wyjście, w galerii  też są zdjęcia z przeróbkami http://www.agrofoto.pl/forum/topic/8845-rozdzielacz-w-ursusie-c-330/page-11?do=findComment&comment=890386

post nr 216

Jakoś autor tematu @grzywarm nie narzeka że ma źle podłączone...

Edytowano przez jaco512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Już nie mam problemu. Wprowadziłeś mnie w błąd mówiąc żeby podłączyć zasilanie u góry na rozdzielaczu pod siedzieniem. Podłączyłem z boku i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

Nikogo nie wprowadziłem, zajrzyj do tematu który wstawiłem, jak pomyliłeś P i T to nie moja wina. A jeśli mówisz że zasilanie jest z boku to odkręć całkiem przewody włącz pompę i przekonasz się skąd płynie olej.

Edytowano przez jaco512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

W warynskim zasilanie jest 1 calowe czyli dobrze mówię w tym pod siedzeniem zasilanie jest koło sprezynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rychu332    1

Witam, podpięcie rozdzielacza tur jednosekcyjny z siłownikami jednostronnego działania

 

95dd59aa62efd7d3med.jpg

 

1 - powrót

2 - do siłownikow

4 - zasilanie

3 - zostawiam zaślepioną korkiem?

 

Któryś z panów może wie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz8045    0

gniazdo 3-lepiej zrób krótki obieg pod pod powrót (1) bo jak będziesz tura opuszczał to ci olej poleci bezpośrednio pod powrót a jak byś miał zaślepione gniazdo 3 to byś uszkodził rozdzielacz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aszanti    0

Witam

Mam Zetora 7245 kupiony niedawno razem z turem . Tur działał bardzo kiepsko- bela siana 130 ledwo dawał rade i trwało to wieki. Wkurzyłem się i zmieniłem pompę razem z zaworem który jest przy pompie pod deklem. I okazało się ,że radość była przedwczesna - żadnego spektakularnego sukcesu nie było. Z pianą na ustach coś poczytałem w necie i zostałem szczęśliwym posiadaczem nowego rozdzielacza dwusekcyjnego. Pół dnia się męczyłem żeby go zmienić bo inne średnice gwintów na wejściach itp ale 2 godziny temu zakończyłem tą nierówną walkę . Wyobraznia Wasza jest zbyt mała żeby uświadomić sobie mój stan psychiczny po tym jak odpaliłem i się przekonałem ,że wydatki 300 zł pompa + 450 rozdzielacz nie licząc czasu nic nie dały i dalej jestem w punkcie wyjścia . Czy ma ktoś jakiś pomysł co jeszcze mogę wymienić oprócz całego ciągnika lub zanim oddam go całego na złom? Dodam że nie do końca rozumiem miejsc podpięcia tego rozdzielacza ( podłączyłem tak jak był podłączony stary rozdzielacz) na zdjęciu zaznaczyłem miejsca podłączenia. 

post-217608-0-07160300-1499618737_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fubus84    20

Mam pytanko koledzy. Mógłby mi ktoś na szybko zmierzyć średnice siłownika od poziomowania łyżki (grubość rury zewnętrznej i tłoczyska) w wersji z 2 siłownikami (jak przy euroramce).
Interesuje mnie to dla tura o udzwigu ok 700-800 kg.
Bede wdzięczny za szybką odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Mam tura w 330m, więc nie poratuję.


aszanti

przez 2 miesiące napewno się uporałeś z ciągnikiem (nie ważne jak).

Podłączenie najlepiej było zobaczyć u kogoś, kto ma taki ciągnik.

 

Twój stan psychiczny nie był odosobnionym przypadkiem. Zawsze chcąc samemu coś zrobić bez "mechanika", zrobi się coś nie tak.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aszanti    0

Racja ,że się uporałem. Podłączenie zostawiłem , natomiast rozpołowiłem ciągnik i wymieniłem sprzegło- I stopień był ok ale II był w stanie agonalnym. Napęd pompy jest od II stopnia i stąd nie miała należytych obrotów . Poprawa  była zauważalna i znacząca - aż przez kilka dni ...... Tego 7245 używam własciwie tylko jako nośnik i napęd tura więc znowu stał sie bezużyteczny  - przestały działac siłowniki podnoszące ramiona tura , natomiast siłownik wychylający same widły działał. Stwierdziłem ,że jak dostał nową pompę , i dobre ciśnienie to wywaliło tłoki w siłownikach i olej sobie lata jak chce ( uszczelnienia zewnętrzne trzymały nic sie nie lało). Nastepny etap był - regeneracja siłowników. I tym sposobem mam już prawie wszystko nowe- ale teraz dzwiga mi dwie duże kostki siana na raz po 400 kg - czyli razem 800 kilo. Mam nadzieję że już na tym sie skonczy. A przy okazji kupiłem wymieniłem i polakierowałem wszystkie blachy maski i dostał nowe reflektory . Wygląda znacznie lepiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Pompę musisz przez multiplikator napędzać chyba że założysz kolosa który wyrobi z olejem przy 300 obrotach. Pełno gotowych zestawów na rynku.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Witam, myślę nad założeniem pompy hydraulicznej na wałek wom przy c330 do obsługi ładowacza zastanawiam się nad takimi co lepiej wybrać?

 

1. http://sklep.hylmet.pl/pompa-hydrauliczna-pzs-c-51-zastepuje-multiplikator-p-83.html

 

2. https://sklep.hylmet.pl/zestaw-na-wom-54l-przekladnia-pompa-pz30-wom-34-p-176.html

 

U siebie mam multiplikator od 4 lat o przepływie 60l/min i jestem bardzo zadowolony.

Jaki masz rozdzielacz przy ładowaczu (przepływ)?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin06    13

U siebie mam multiplikator od 4 lat o przepływie 60l/min i jestem bardzo zadowolony.

Jaki masz rozdzielacz przy ładowaczu (przepływ)?

 

Przepływ w rozdzielaczu to 40L bo obecnie ładowacz pracuje na pompie wzmocnionej 32L, wiem że rozdzielacz też będę musiał wymienić. Tylko zastanawiam się jaką pompę wybrać, myślałem o tej 1 z tą przejściówką na wałek wom "bez multiplikatora", ale nie wiem czy zda to egzamin bo pierwszy raz takie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jak najbardziej może być, tylko przepływ w rozdzielaczu za mały, musisz zmienić, bo w przeciwnym razie będą problemy z układem hydraulicznym - pompa będzie się przegrzewała, a spalanie wzrośnie.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj