casecspro

CYNKOMET 8t -Opinie

Polecane posty

brutus44    5

hej-zamierzam kupic mały rozrzutnik tej firmy.Mam pytanie-czy warto doplacac ok 800zl za drewnianą podlogę? Ktos posiada taki 3,5 -4,5 tonowy? Jak jezdze po komisach to widze takie starocie niemieckie z drewnanymi podlogami-więc to chyba jest dobre rozwiazanie bo niemcy popeliny nie lubią ;)

Może jakieś namiary na inną firmę oferującą małe rozrzutniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazon84    0

ktoś widział może tego 4,5 tony cynkametu z pionowym adapterem , poważnie zastanawiam sie nad zakupieniem takiego i kilka opini napewno pomogło by mi podjąć decyzje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

wyglądem przypomina mój 3,5tonowy.

Ciekaw jestem czy ten adapter pionowy dałoby się do mego założyć?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Witam. Panowie powiedzcie mi czy Zetor 9540 da radę z rozrzutnikiem cynkomet 8 t na tandemie? Pola mam a zasadzie równe. Czy ktoś pomyka takim zestawem?


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalin84    0

Da rade. Najwyżej nie będziesz z czubem ładowac. U mnie valtra 88 km nawet nieżle sobie radzi na suchym oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Jestem od 5 lat posiadaczem cynkometa 8T i wg mnie jest to ścierwo niedopracowane a ocynk to śmiech na sali ............powłoka na 1 sezon .......TYLE W TEMACIE

 


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

wow.

Zajrzałem tutaj bo myślałem że ktoś coś napisał o nowej przyczepie z cynkometu - 14 tonowej a tutaj negatyw o 8T ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cynkomet 12t  40 krów obornik z prasy, 60 (cielaki opasy jałówki itd...) głęboka ściółka. łańcuchy od posuwu przeskakują nawet i 2 razy dziennie, łóżyska wałów rozrzucających wymiana 2 kompletów rocznie, z resztą jeszcze parę razy rozleci się łożysko to i wały będą  do regeneracji osadzenie łożysk i zębatek.  węże hydrauliki strzelały aż większość wymieniłem, z 80l oleju już w glebę poszło, ukręcony wał od napędu adaptera to z mojej winy. układ jezdny jak na razie ok szerokie koła nie zatapia się tak łatwo. nie wożę nim nic oprócz obornika tereny dość pagórkowate gleby różne od piachów do iłów ale DF M600 doje sobie dobrze rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

może ktoś wie czy można wziąć cynkometa na dofinansowanie ( czy ma odpowiednie certyfikaty - o ile się nie myle o CE) i ile kosztuje 6 ton (n-221/3-3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundziel    0

może ktoś wie czy można wziąć cynkometa na dofinansowanie ( czy ma odpowiednie certyfikaty - o ile się nie myle o CE) i ile kosztuje 6 ton (n-221/3-3)

 

z tego co wiem to ma świadectwo CE - moj znajomy też brał cynkometa na dofinansowania. Co do ceny widziałem że 6 ton w cynkomecie kosztuje od 36 000 netto (chyba na 1 osi) tandem pewnie będzie trochę droższy, ale najlepiej jest zawsze zadzwonic bo ceny cennikowe a rzeczywistość to dwie różne bajki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymiana  zębatek na nowe (duuużo wyższe zęby teraz mają) zlikwidowało problem przeskakiwania łańcucha od taśmy. Wał napędowy też już był skręcony. Jeszcze może ten sezon wały rozdrabniające wytrzymają, później regeneracja osadzenia łożysk i kół zębatych będzie konieczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

Jestem od 5 lat posiadaczem cynkometa 8T i wg mnie jest to ścierwo niedopracowane a ocynk to śmiech na sali ............powłoka na 1 sezon .......TYLE W TEMACIE

 kolego ten ocynk który ci odpada to jest nakładany w temperaturze czy w inny sposób. pytam bo na targach widziałem nowego typu cynkomety i rozmawiałem z przedstawicielem firmy to zapewniał że to co teraz robią  to 100% ocynk nakładana w tem. pow. 450 C, na 40 lat a co mi sie spodobało to że rama i burty są ocynkowane a nie jak poprzednio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

Odświeżę trochę temat ;D  a no właśnie tez widziałem ten ocynk na ramie i ciekawi mnie jak to jest nakładane na to wszystko piszcie użytkownicy tych maszyn to nasze polskie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia424    5
Dnia Monday, November 29, 2010 o 22:22, Matiboos napisał:

Ja posiadam "8t" rozrzutnik cynkometu. Jest bardzo wytrzymały. Bardzo go polecam. Jak chcesz się coś o nim dowiedzieć to pytaj postaram się odpowiedzieć.

Mam zamiar kupic 6t cynkometu jak mydlisz Ursus 360 da sobie rade z nim ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj