MarekDFagrofarm410

Jaki Agregat uprawowo siewny 3m ? Czy da radę?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam.Zastanawiam się jaki kupić agregat uprawowo siewny do ciągnika Deutz-Fahr Agrofarm 410 DT.Problem polega na tym czy da radę go unieść i nie będzie przodu zrywac bo we wniosku jest wpisany 3m a mniejszego nie mogę kupić.Zastanawialiśmy się nad agregatem 3 m i wałem packera firmy grano i siewniku maprozet.Czy 85 km da rade z nim i kompletem obciążnków na przodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

Rozumiem , że masz go bez ładowacza tak? standardowe obciążniki na przód wystarcza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkmarcin28    0

ja mam do MTZ agregat uprawowo siewny 3m kultywator z wałami i do tego podpięty poznaniak i podnosi bez problemu a na polu tez sobie daje z nim rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

z uciągiem nie będzie problemu, podnieść podniesie, a stabilność to na wjazdach na pole i w transporcie po dolkach wolniej i ok :blink:

zawsze możesz dorobić jakoś skrzyneczkę wypełnić ją piaskiem lub przymocować jakieś dodatkowe obciążniki na te które już masz tylko do agreagatu :D

 

dziwna firma wał packer jest o 300zł droższy niż rurowy :rolleyes:

nie wygląda źle. główna rama z większego materiału a na redlice cieńszy :blink:

a nie myślałeś nad up.siewnym z nadbudowanym siewnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

hmm nie polecam packera do tak malego ciagnika, u mnie pronar musi go podnosic zlozonego, a jak troche mokrzej na polu to sie buja, i trzeba bedzie odkrecic lekko zawor przy rozdzielaczu, ale zrobisz jak chcesz, jesli masz jeszcze dlugie pola to jakos by sie tam wyrobil, natomiat przy srednich i krotszych sam by cie szlak trfil za chwile, i ile ten df ma udzwigu na pompie ?

tylko sory zapomnialem ja mam talerzowke co jest troche dluzsza i ciezsza duzo niz taki agregat, wez spoubuj na testy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOKSKOZLOW    0

Ja bym zastanowil się nad innym agregatemniż grano on jest bardzo ciężki lepszy byl by jakiś uni. U nas jeden ma agregat grano na pakerze i poznaniaka na talerzach to MF 6170 przód ma za lekki a ma z przodu skrzynke około 700kg z przodu. także weż przemyśl ten agregat na jakiś lżejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groszek    0

jeśli chodzi o siewnik meprozetu to ma nie najlepsze opinie, a moze pomyśl o czyms nabudowanym, nie bedziesz musiał składać przy podnoszeniu, bo rozłożony z wałem packera to może mieć problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Witam agrofarm napewno w polu sobie poradzi z szerokością 3m tylko proponuje ci abyś wzioł do niego nie za bardzo ciężki agregat bo będziesz oglądał niebo. Poszukaj jakiegoś letkiego agregatu i dobrego balastu na przów ciągnika i bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
undergrand    0

ten co podałeś z allegro to będzie gorzej przypiąć niż grano, bo grano ma 1 wał, zapinasz do ciągnika, najeżdżasz, podnosisz, zakładasz bolce, bez żadnego problemu.

W ogóle jakiś taki mało masywny packer, pamiętaj że jak uniesiesz siewnik na górę, to jeszcze musisz z nim jechać, dołki, przechylenia terenu, wtedy przydaje się masywniejszy, a i wieżyczka w grano lepiej zrobiona

 

Osobiście mam Grano i bardzo mi się podoba, wolę cięższy, ale masywniejszy.

Słyszałem że agro-masz miał reklamacje, ale tak tylko słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Acha Dzięki za odpowiedź.To my jeszcze pomyślimy jaki kupić O ten jest fajny ale nie pisze marki http://moto.allegro.pl/nowy-agregat-uprawowy-i1342035029.html jest masywnie zrobiony.

A jeśli chodzi o siewnik to zastanawiałem się na siewnikiem grano ale dla mnie taki to nie potrzebny na nasz areał to mysle że i ten nie bedzie miał co robic nawet jak się ziemi nakupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

a jai polecacie agregat uprawowo siewny do NH TD5050??? czy z agregatem 3m i siewnikiem Meprozet też 3m da radę czy to za dużo dla niego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    188

Napewno nie bierz Agregatu z dzielonym wałem z przodu bo jest mniejszy efekt (wiem bo u nas paru gospodarzy ma takie),jeżeli chodzi o tylni wał to Polecam Packera (dobrze ubija ziemie)i naprawdę jest efekt po tym wale. Co do marki to nie bierz jakieś nieznanej firmy,bo od prywaciaży to zazwyczaj jest tak ,że po jakimś czasie albo coś siś krzywi albo jest tak jak u mojego sąsiada że jest bardzo ciężka konstrukcja i niestety trzeba mieć Dużo balastu. Ja mam i chwale sobie Firmę Rol-masz naprawdę dobry agregacik i napewno bym go jeszcze raz kupił.Co do Firmy Grono też jest niczego sobie :rolleyes: Zwróc jeszcze uwagę na to jak wysoko stoi siewnik po podniesieniu go na hudropaku czym wyżej tym gorzej jest podczas jazdy po drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

polecam agromasza zwyklego z walem packera, co do packera to robi robote, aczkolwiek jak jest mokro zostawia taka hu**wą ziemie, ale jest git wał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

A jak sądzicie czy takim zestawem będzie można normalnie pracować? MF 5435 ARES XL SIEWNIK POZNANIAK 3m pytam bo u mnie w okolicy nikt nie ma takiego czy też podobnego zestawu i nie mam pojęcia jak to nawet mniej-więcej może się zachowywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    188

janusz20

 

U mnie w wiosce jeden ma Agregat Uprawowo-siewny Ares 3m (wał packera) + Siewnik Amazone D7 i ciągnie go MF 110-115km symbolu dokładnie nie pamiętam ale chyba 5455 czy jakoś tak i mówi że dosyć ładnie idzie zresztą sam widziałem to nawet prędkość i moc jest wystarczająca :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

A na uwrociach nie podnosi przodu bo słyszałem że w niektórych przypadkach jak ciągnik jest zbyt lekki to trzeba przy każdym nawrocie siewnik składać na hydropaku a to już by było kłopotliwe. A MF5455 ma hyba taką samą mase jak 5435 tyle że chyba 6ton udzwigu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym agregacie http://moto.allegro.pl/agregat-uprawowo-siewny-ups-agro-tom-nowy-i1344675716.html Dzwoniliśmy do tej firmy on z wałem packera i hydropakiem 1000kg a z normalnym wałem 800 kg i cena z wałem packera i hydropakiem 10700 . I już nie wiemy jaki kupić .

Czy ktoś wie ile najtańsz siewnik do nadbudowy kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefek1991    12

koledzy jak myslicie czy ciągnik 85-90konny da rade z agregatem uprawowo-siewnym biernym 3m? czy lepiej rozgladać sie za 2,5m? tylko tych 2,5metrowych jest dosyć mało:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Tak jak wielokrotnie już pisano 2,5 a 3m w uciągu nie będzie zadnej różnicy, będzie szedł jak rakieta. Największy problem to stabilność zestawu na świerzo zaoranym, czy wjechaniu tylnymi kołami w bruzdę.

Agregat tak z 800kg max, nie za ciężki siewnik i jazda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj