Gero

Jaki pług do ciągnika 60-70km

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hubertuss    4653

Zależy na jakiej glebie po piachu to można ciągać 4x35. Silnik zajechać też nie sztuka u nas panuje dziwna mentalność ktos kupi juz leciwego staruszka i zaraz jak największą maszyne do niego a potem lament w domu że silnik się skończył a części takie drogie. Ciagnik ma posłużyc na kilka lat anie jeden sezon. 4512 i pług 4x35 to chyba podorywke robił na wilgotnej ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyli1992    2

Mam zetora proxima 65 z przednim napędem i nie wiem jaki do niego dopasować pług opony z tyłu 16.9R na 34.Narazie orkę robię pługiem bomet 3 skibowym i jest zamały :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek6211    12

to jak ci 3 jest za mało to se 4 czepiaj ale moim zdaniem 4 skiby to trochę za dużo jak do proximy 65 (61KM jęsli się nie mylę) lepiej ciągać te 3 i ciągnika nie katować.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Zależy jakie 4 bo mogą być 4x50 i 4x35 ;p

Kup najlepiej jakąś trójeczkę obrotową 3x45 i będzie najlepiej.

Pozdro


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nowego FARMERA 7258 TE o mocy 76KM, i planuję kupić do niego pług. Na początek chciałbym raczej pług zagonowy, bo jest tańszy. Co proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek10314    196

To ma być nowy czy używany pług, polski czy zachodni? Polecałbym jakiś pług 3+1(tak będzie asekuracyjnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

@Grzesiek10314 Raczej polski i raczej nowy.

 

A co byście powiedzieli o polskich pługach firmy BOMET? Mam na oku pług czwórkę, szczegóły pod adresem http://allegro.pl/plug-4-skibowy-35cm-bomet-kolo-gumowe-w-promocji-i1576475826.html

Macie może jakieś doświadczenie z produktami tej firmy? Spotkałem się z dość dobrymi opiniami o tej firmie, tylko nie wiem, czy słusznymi.

Edytowano przez MichalRydzik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54
Napisano (edytowany)

u mnie z takimi zabezpieczeniami nie zdał by egzaminu-ja muszę mieć NON-STOP,ale farmer może z udźwigiem se nie poradzić.

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

sprężynowy lub resor może być za ciężki(może w twoim już jest podnośnik inny,(starsze farmery-4 sprężyny nie podnosiły).

taki jak podałeś to spokojnie podniesie-tylko jakie masz ziemie?-kamienie są?,pamiętaj że masz przód-jak podpiąłem do zetora 5341 zwykły to korpusy trzeba było raz na dzień spawać.

jak nie masz kamieni to na kołkach wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@wiesmag No, ziemie są głównie III i IV klasa, kamieni raczej nie ma, ale za to trafiają się górki i to może stanowić problem. Do tej pory orki prowadzimy ZETOREM 5211 (47 kucyków) i na jednym polu, gdzie jest glina i pod górkę, to gdy pole jest trochę wilgotne, ZETOR ma kłopoty z pługiem grudziądzkim dwuskibowym i dlatego się zastanawiam, czy czwórka będzie do FARMERA odpowiednia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Gdybym miał taki traktor to bym kupił 4x30 zawsze to 4, bo z 3 to obciach raczej. A 4x35 to raczej na 80-90 kucyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

z 4 skibami powinien dobrze se radzić.masz 4x4

widziałem na składnicy pług składany z elementów(skręcany na każdej skibie).

zwykły zagonowy na kołkach zetor robi-bardzo fajny pług.

może nie 4 skiby tylko 3+1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Witam, prosze nie zamykać...

Myśle nad zakupem pługa, 3skibowy obracany.

Ciągnik 65km. Podobno zagraniczne pługi idą lżej niż polskie. Podnośnik ma udzwig 2400kg, wiec bez problemu raczej poradzi sobie z tym pługiem...

Mam na oku kilka, a mam jeszcze pytanie co to znaczy obrót mechaniczny, i jak to działa?? Zainteresowały mnie m.in. pługi takie jak :

 

http://allegro.pl/plug-plugi-3-skibowy-obrotowy-zollin-lemken-okazja-i1846712267.html

http://allegro.pl/plug-obrotowy-3-skibowy-gessner-i1839796012.html

http://allegro.pl/plug-3-skibowy-obrotowy-niemeyer-i1840245224.html

http://otomoto.pl/plug-3-skibowy-obrotowy-lemken-A84483.html

http://allegro.pl/plug-lemken-3-skibowy-obrotowy-i1860510379.html

 

Ma ktoś takie jak te wyżej?? Opinie mile widziane. Z góry dziękuje za jakąkolwiek odpowiedź.

Pozdrawiam, Przemek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

ja mam lemkena opala 110 i ciągałem go zetorem 7711 z dołożonym przodem tu widziałem ze opal 90 jest to bez problemu powinien iść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Przeeeemku, owe lemkeny są chyba najlżejszymi pługami jakie widziałem, bo nie dość, że ładnie skrywają to są lekkie a zarazem dość solidne, nie wymagają nie wiem jakiej mocy. Znajomy ma kvernelanda 3x40 i ciąga go zetorem 7745 i uwierz, żeee szkoda ciągnika;] ten pług to zabójca, więc lemken to chyba najlepsze rozwiązanie


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj bardzo starego pługa bo przerażą ciebie koszty elementów roboczych.Im starsza maszyna tym droższe części. Z tych pługów to najbardziej popularne są Lemkeny tylko też elementy nie są tanie.Staraj się wybrać płóg aby miał w miarę dobre elementy robocze abyś z minimum rok poorał nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek5340    1

też myśle ze lemken bedzie najlepszy z tych pługów co wymieniłeś. Ja dziś sprzedałem mój 3 skibowy obrotowy BVL. kupił go sąsiad do 7211 bo daje z nim rade. plug waży 800kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj