Gero

Jaki pług do ciągnika 60-70km

Polecane posty

Maikel1987    2

Tez o tych myslalem , co prawda są naj dalej ode mnie ale warto było by pojechać zobaczyć je, chociaz jak jechać to odrazu z zamierem kupna ;-) tylko właśnie ta cena trochę za bogata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Mi chodziło tylko i wyłącznie o odkładnice i typ pługu - nie oceniałem ich stanu bo po zdjęciu to można sobie darować takich ocen.

Jak posiadam podobne do nr2 tylko na dużej odkładnicy. 

Co prawda kupione już ładnych parę lat temu ale za 3500 zł miałem pług z kompletem kroi ( 3 szt.), przedpłużkami i na oryginalnych elementach roboczych kernelanda o zużyciu jakieś 10% nie licząc oczywiście lemieszy.

Masz jeszcze trochę czasu, do śniegu się nie nadaje wiec spokojnie czekaj coś się jeszcze trafi. Do marki się nie ograniczaj bo jest jeszcze kilka fajnych np. overum czy lemken lub fraugde.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

Rozumiem , nie spieszy mi się masz rację . Wszystko praktycznie mam już i tak zaorane wiec mam dużo czasu do zakupu . Tez chciałbym właśnie kupić kompletny z krojami i przedluzkami itp . To dobrze musiałeś z nim trafić ? Juz sporo czasu je przeglądam i ciężko o coś w normalnym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nismo    7

Witam zakupiłem niedawno mocniejszy traktor a jest nim Deutz Fahr dx 3.70 (70km) i pasowało by kupić jakiś większy pług, zastanawiam się co było by lepsze 3-ka czy 4-ka  zagonowa, mieszkam w Małopolsce i jest trochę górek a ziemie mam raczej gliniaste z jednym kawałkiem rędziny.

Budżet jakim dysponuje to 3000zł, chyba ze się trafi coś fajnego to dołożę parę stówek.

Nie wiem co robić, kupić Grudziądza 3-4  czy coś zachodniego z przedpłużkami.

Co byście doradzili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zachodni z przedpłużkami 3x40 lub 3+1 o ile czujesz że czasem czwórka da radę przy lżejszej orce. Ale z szerokością poniżej 40 na korpus bym nie schodził. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzyna81    0

Panowie nie dajcie sięoszukiwać głupimi odpowiedziami. Ja mam  renault 7712ts ma 70 km i do takiego traktorka tojedynie 3*40 maks. Ja też czytałem wiele ale w praktyce to lipa!!!!!!!!!!!!! kupiłem 4*35 i nie ma szans na normalną robote!!!!!! kopie się i ma za mało mocy na ten rodzaj pługa!!!!!! teraz mam odkręconą czwartą skibe i nie ta robota normalnie. Spuszczam w dół i jade nie oglądam się za dużo i nie kombinuje z pługiem jak wariat. Orka to ma być przyjemność w tych czasach a nie szarpanie się jak wariat!!!!!!. także lepiej o cal mniejszy pług i spokojnie się bawić jak szarpać się i psuć ciągnik że o paliwie nie wspomnę(:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

A jaki kupiłeś ten 4x35 ? Jakiej firmy, jakie odkładnie ? Bo ja u siebie obrotowym 3x30 nie mam co robić, spokojnie dałby radę 4x30, a w starej  unii 3x30 to max . Jeden pług drugiemu nie równy. Gdybym brał zachodni pług, to bez obaw 3x40 do swojego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Gadanie. Idzie troszkę lżej ale nie o tyle aby jeden korpus więcej ciągnąć. Ja 80KM 4x4 mam czasami co robić z pługiem 3x16" (3x40cm). Choć ziemia ziemi nie równa ale jak kolega wyżej pisał - jadę opuszczam pług z przedpłużkami i przy prędkości 8km/h mam ładnie wysypaną skibę ( ważne pod zasiew - oczywiście zależy od warunków na polu bo czasami to bryły jak głazy). Zapas mocy musi być bo orkę często wykonuje się w złych warunkach ( mokro, sucho itd.). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Wygląda na dość mały, nie wiem jak jest szerokość robocza ale takim zetorem dałbyś radę pociągnąć 3x40cm na średniej ziemi a 3x35cm to już będzie śmigał po polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

70 Km w 3x40 ma co robić, mam możliwość przestawienia na 45 ale szkoda konika. Tak że pany nie szalejta z takimi odp jak do 60- 70 km pług 4x40 bo to tylko do podkładanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

U mnie zetor 5340 (63 km) chodzi z kvernelandem VD 85 w zależności od gleby i głębokości pracy zabiera od 40 do 45 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Szkoda czasu i paliwa na orkę ciągnikiem 63 KM z pługiem, który zabiera maksymalnie 45 cm! Kilkanaście lat temu C-330, czyli 30 KM ciągnik spokojnie daje radę z pługiem zabierającym 70 cm.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

akpil 3x40 do głębokiej orki, ciągnik NH TD 5020 - daje radę spokojnie, raczej bez napinania ale to dlatego że ziemia 5 klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam pługa do 75km ciągnika z napędem 4x4, udźwig podnośnika 2800kg więc raczej jakaś lżejsza konstrukcja. Ziemie zwięzłę 3 klasy bez kamieni. Chciałbym używaną 3 obrotową w cenie do 10 tys zł. Jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romeo500    8

Posiadam Lamborghini Lampo 70km. Szukam lekkiego obrotowego pługa 3 skibowego do niego. Interesuje mnie np Lemken Opal 90 lub coś podobnych gabarytów. Mam do zaorania 12ha rocznie . W cenie 7-8 tys nic w dobrym stanie używanego nie mogę znaleźć. Ostatnio widziałem bardzo fajny pług Agro-masz POM. Cena prawie 12 tys. Ma ktoś taki pług? Myślicie, że to dobry wybór? Zawsze nowy to nowy, a areał jak widać nie duży. Co robić? Pomocy :)

 

http://agro-masz.eu/index.php?menu=oferta&kategoria=orka&podkategoria=POM&tab=opis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Pisałem już wcześniej opinię na temat tego pługa - trzeba poszukać.

Jak na taki areał, jaki posiadasz powinien się sprawdzić i wytrzyma bezawaryjnie 4-5 lat. :D


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romeo500    8

Zrezygnowałem z nowego Agro-maszu POM3, realna opinia użytkownika spowodowała szukanie jednak zachodniego używanego. Zostałem posiadaczem małego pługa Lemken Opal 90 i po pierwszych testach, w porównaniu z 3 skibowym grudziądzkim widać ogromna różnice. Nie wiem jak będzie dalej, ale wstępnie jestem zadowolony z wyboru :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zetora 7245 (koła z tyłu 16,9/30) pług stary ug 3 z dokrecana czwarta skiba,z przedniego napedu podczas orki korzystac nie moge bo mam kamienie i duze sie trafiaja,jak orze trzema to jeżdze na drugim biegu,jak czterema to na pierwszym,która według Was orka lepsza,opłacalniejsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj