Gero

Jaki pług do ciągnika 60-70km

Polecane posty

lukbold    1054

no bo ojciec kupił dzieciakowi starego Case i mysli, że góry tym będzie przestawiał... żal. Trza sprowadzić na ziemie i wytłumaczyć, że to ledwie troche mocniejsza 60tka w której nie będzei musiał stać na blokadzie jak ma 4x4. Ja przy sprawnych 72KM latam z pługiem 1.2m w każdych warunkach. Wujek na piachu 1.4m ale w zagonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

Ja case 1056 ciągle akpil 4 skibowego 4x40 i czasami ma co robić a wy chcecie to ciągnąć 70 konnym ciągnikiem.możesz ciągnąć 4 skiny ale nie na rozstawie 40 cm tylko 30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    324

Moj znajomy ma stara 912 i zaczepia do niej 5 skib starego gr. Ma 15 ha w jednym kawalku (ziemia ciezka) a orze 4 dni slup czarnego dymu jak z lokomotywy a predkosc prawie zada traktor tylko miele kolem...tak tez mozna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no bo ojciec kupił dzieciakowi starego Case i mysli, że góry tym będzie przestawiał... żal. Trza sprowadzić na ziemie i wytłumaczyć, że to ledwie troche mocniejsza 60tka w której nie będzei musiał stać na blokadzie jak ma 4x4. Ja przy sprawnych 72KM latam z pługiem 1.2m w każdych warunkach. Wujek na piachu 1.4m ale w zagonie

Ty się tak nie wymądrzaj w tym roku orałem właśnie tym casem z pługiem 4x40 i nie miał jakoś bardzo ciężko ale to był pług innej marki a staltech wiem że jest masywniejszy i lepiej kryje.

A po drugie to odezwał się ten co ma nowiutkiego 25 letniego massey fergusona hahaha. 

Nie chce nikogo obrażać ale gdy ktoś tak się zachowuje to ja też muszę się bronić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Ty się tak nie wymądrzaj w tym roku orałem właśnie tym casem z pługiem 4x40 i nie miał jakoś bardzo ciężko ale to był pług innej marki a staltech wiem że jest masywniejszy i lepiej kryje.

A po drugie to odezwał się ten co ma nowiutkiego 25 letniego massey fergusona hahaha. 

Nie chce nikogo obrażać ale gdy ktoś tak się zachowuje to ja też muszę się bronić :D

to pokaż te orke... do ruskiego ciapka też zapnają  opal 90 3 skiby i.... no i sie dzieci chwala podorywką. A kolega wceśniej napisał co jego znajomy robi z 5skibami więc... nie jest to odosobniony przypadek więc baw sie dobrze....

Zresztą po kiego dupe ludziom tu zawrcasz jeśli wiesz lepiej że 4x40 "da rade"

A odnośnie mojego ferdka... przecież nie kupie nowego, żeby droge zamiatał przy budowie, nie ma takiej potrzeby a godziny i kasa leci... trza sobie radzić a nie pracownikowi dogadzać zbytnio

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Widziałem w okolicy jak mf 66KM 4x4 ciągną 4x40 cm kvernelanda na ciężkich rędzinach:) I co mam napisać że da radę jak on mógłby się ze ślimakiem ścigać. Orka zimowa na 20 cm i bryła na bryle. Mam takie same pługi i jak są sprzyjające warunki to nie widać gdzie pług przeszedł ale u mnie ok 8 km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    324

Dzisiaj jade przez wies i widze u goscia zetor 9540 i plug zapiety kver. na resorze a odkladnice tak wielkie ze chyba jakies 18' na ale ziemia to szczery piasek w tamtych stronach...Jak by przyjechal do mnie to chyba by oral tym plugiem na dwie skiby bo kola w tym zetorze to mial waziutkie..Wiec panowie ziemia a ziemia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Ja MTZ-50 ciągam obrotowy 3x30 i do podorywki czy orki siewnej jest ciut przymały, ale do orki zimowej w sam raz. A ten typ ma tak 65-70KM. Orałem tez UG  4x30 i daje radę na siew, na zimową pewnie byłby problem bez 4x4. A ziemie gliniaste, borowina i górki. Na równym polu z lżejszą glebą optymalny byłby 4x35 lub 3x40. Tak że trzeba brać pod uwagę dużo czynników - masę ciągnika, czy ma 4x4, ilość przełożeń w skrzyni, żeby orka nie przypominała wyścigów ślimaków, rodzaj gleby. No i tez jeden pług drugiemu nie równy. Gdybym chciał ciągać obrotową czwórkę, to nie dałbym jej pewnie rady dźwignąć. A widziałem też trójki, z którymi nie dało by rady moim ciągnikiem manewrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

cześć ja powiem tak mam Ursusa 4512 60km na wąskich kołach tylko z opciążnikami na tylnych kołach masa ciągnka to ok 3,300 t ciągałem 4 skiby ale zrezygnowałem bo mam parę kawałków z gliną i miał ciężko a na niektórych kawałkach to nie miał co robić na 1dyce  wiadomo susza swoje robi teraz ciągam 3*40 na dużej słupicy 120cm idealnie pasuje do 4512 to jest pług od gości co robi pługi ( bardzo solidny i pięknie kryje cena też atrakcyjna  )  wszystko zależy czy masz górki czy glina czy silnik zdrowy i czy robisz po burakach po Holmierze wtedy pole masz jak po wale i ciężko jest orać agregat to jaki chcesz bo każdy 2,7 powinien podnieść czy z hdro pakiem czy siewnik na cięgle mocowany do agregatu co razem z agregatem podniesie zależy jaką masz gotówkę na agregat co po pługa to 4*35 powinien  dać rade bez problemu bo ma ok 70 km tyle co ursus 5312 a sąsiad pomyka 4 skibowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jahooo 3x30 to zdecydowanie za mało. Ja miałem na testach Landsberga 3x35 (pług dość ciężki) na moich ziemiach nie miał najmniejszego problemu, żeby go ciągnąć. Na razie skupiam uwagę na Lemkenie. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Dzisiaj jade przez wies i widze u goscia zetor 9540 i plug zapiety kver. na resorze a odkladnice tak wielkie ze chyba jakies 18' na ale ziemia to szczery piasek w tamtych stronach...Jak by przyjechal do mnie to chyba by oral tym plugiem na dwie skiby bo kola w tym zetorze to mial waziutkie..Wiec panowie ziemia a ziemia..

 

To że miał duże odkładnice nie znaczy o rozmiarze korpusu. Kverneland ma różne odkładnice i np korpus 28 robi tylko takie wrażenie.

Najbardziej popularne są 16" czyli 40cm i jak chcesz wiedzieć orze się nimi lżej niż z tą malutką odkładnią z Uni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agromaster    1

Posiadam cagnik 4x4 80 KM i ziemie głownie III i IV, troche II.

Doczytałem sie z eodpowiedni pług to dla zagonowego 4x35.

CHciałbym kupic nowy. Czym sie rózni

Zagonowy podwyższany 70 cm od Podwyższany „Atlas” -70 cm/zrywalny ?

 

Myslałem o czyms nowym i niedrogim w stylu

Bomet U013, Staltech U170, Agromasz PZ4 itp.

 

np:

http://allegro.pl/plug-4-skibowy-zagonowy-podwyzszany-35cm-nowy-i5744982777.html

http://allegro.pl/plug-4-skibowy-zagonowy-nowy-2600zl-i5767366775.html

http://otomoto.pl/oferta/plug-zagonny-zrywalny-ramowy-bomet-ID15HX4f.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Jakie to gleby - klasa nie wiele mówi. 

Napisz również jaki masz ten ciągnik (marka, model).

Zwykła słupica jak w starych UG przykręcana jest na 3 śruby i jak zaczepisz o coś konkretnego to one na 100% wytrzymają - gorzej ze słupicą i ramą:)

Tzw. zrywalne mocowane są za pomocą 2 śrub z których jedna stanowi rolę kołka ścinanego - jak opór na korpusie będzie większy niż wytrzymałość na ścinanie śruby to wiadome co się stanie.

Jak chcesz mieć dobre pługi to zapomnij o takich wynalazkach jak te co podałeś i szukaj używanych renomowanych marek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    324

Jak nie masz kamieni i korzeni z drzew w polu to nie musisz brac tych zrywalnych .Ja mam 4x40 korpusy przykrecane tradycyjnie na 3 sruby ciagam je 110 KM I nic sie nie dzieje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Polecam Ci np. Kverneland, Fraugde ( na elementach roboczych Kvernelanda), Overum, Lemken itp.

Tu już nie zależy od konkretnej marki ale jak pooglądasz sobie te pługi np. na OLX to zobaczysz że są podobne do siebie.

Zabezpieczenie powinno być zawsze - nie jest to prawdą że nie potrzeba - jeśli nie masz kamieni, korzeni itp to zdecydowanie wystarczy na kołek ścinany i takie będą najtańsze. Jeśli trafiają Ci się kamieni itp. to najlepiej zabezpieczenie typu non stop czyli sprężyna lub resor. Są to droższe rozwiązania ale szybko się zwracają bo dobre lemiesze nie są takie tanie ( choć dużo bardziej wytrzymałe niż do tych co podałeś).

Typ odkładnicy - zależy jakie masz te gleby i co uprawiasz. Jak zależy Ci na bardzo dobrym przykryciu resztek to szukaj dużych odkładnic typu pół śrubowa lub śrubowa ( zobacz sobie na stronie Kvernelanda korpus nr 28). Ja masz gleby które łatwo się uprawia i nie masz upraw po których jest dużo resztek ( np, kukurydza na ziarno) to wystarczą Ci mniejsze odkładnic np. cylindridalne. A jak masz gleby bardzo ciężkie w uprawie ( gliny, rędziny itp) to najlepiej ażurowe.

Szerokość - tu zależy co masz na polu i jak to idzie orać ale więcej jak 4x14" ( czyli 4x35 cm) ja bym nie brał. Wg. mnie na ciężkie warunki max. 3x16" (3x40cm).

Choć jak masz większość gleb lekkich to w tego typu pługach wystarczy zwolnić zabezpieczenie ( np. wyjąć kołek czyli śrubę, lub odbezpieczyć sprężynę ) i podnosisz korpus do góry bez większych ceregieli. 

Zobacz jak w tych pługach są wyprofilowane słupice i jaka jest odległość pomiędzy nimi oraz jaka wysokość pod ramą - te niby wyższe słupice z tanich polskich to można sobie przy nich miedzy wiersze wsadzić.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agromaster    1
robi1969    2

Witam

Do ciągnika 65 koni trafiło mi się coś  takiego. Dobrze że czwarta odkładnica jest demontowana. Z trójką o dziwo dawał radę w polu bardzo dobrze. Klasa ziemi 1A.  

Edytowano przez robi1969

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

Witam do zetora 7245 lepiej dać 3x35 czy 3x40 ? Mam górki na polach i ziemia zróżnicowana. Dzis orłem 3x35 to ma co robić na 2 szosowej , pod górkę na 1 musiałem . I tak myslalem żeby kupić Unię nowy typ 3+1 i zimowa czy przed siewna okrę robić trzema Skiba mi ,a podorywke 4 . Nie wiem czy dobry pomysł , moze ktoś ma taki ciągnik i coś doradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Kup zachodni 3x40 z regulacją szerokości, albo nawet 4x40, jak będzie miał regulację szerokości orki na 4x30 i spokojnie dasz radę. Mniejsze zapotrzebowanie mocy niż przy UG. Jakość orki bez porównania. 

A co do UG 4 to lepiej kup orginalną niż przeróbkę 3+1, bo rama będzie trochę mocniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

Rozumiem ,a na jakie zachodnie marki zwrócić uwagę , tak w granicach 5 tys

Edytowano przez Maikel1987

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9111

Dam wymijającą odpowiedź - te, go których najłatwiej kupić elementy robocze. Patrz też na ceny , bo do niektórych pługów nawet zamienniki są drogie. Najpopularniejsze chyba są Rabewerk, Lemken, Overum, Kverneland. Z zagonowych to nie wiem, co dostaniesz - może krone ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

Kvernelandy zagonowe nie są dobre ? Tylko wiadomo trochę stare i nie wiem czy iść w tym kierunku na olx gość spod Łukowa ma trójki i czwórki kvernelanda , czwórki z regulacją orki od 30 do 45 cm na skibe , tylko nie wiem czy 66 koni z napędem nawet w 4x30 da rade , w sumie nie oralem zachodnimi , jeśli nimi naprawdę idzie lzej to moze I tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj