Gero

Jaki pług do ciągnika 60-70km

Polecane posty

Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Na razie nie mam dużo do orania 10 hale będę zwiększał areał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odświeżyć temat. Planuję zakup pługa ale do zetora 7211, tak do 10 tys. Rozglądam się za czymś nowym bo jestem na vacie. Co byście mi radzili? Myślałem nad bometem z hydrualiczną regulacją szerokości. Czy może coś innego? Abo używka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaka111    0

Witam, mam pytanie dotyczące wyboru pługa do Zetora 7211, wiem że jest wiele postów na ten temat, ale chce bardziej konkretne wypowiedzi, Czytałem, że do owego traktorka śmiało można podpiąć pług obrotowy, no i zastanawiam się jak radziłby sobie 7211 z Lemkenem Opal 90? Czy nie lepiej pomyśleć nad 4 skibowym zagonowym? A propo Lemkena, jakim biegiem trzeba by jeździć i czy opłacalne by to było. Mam nadzieję, że ktoś kto posiada Zetorka wypowie się na ten temat. Liczę na liczne wypowiedzi. :D Pozdrawiam.

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

u mnie w okolicy jest trochę 7211 i nigdy nie widziałem go z żadną 4 a ni 3 obrotową. najczęściej ciągali nim UG 3

sąsiad ciąga 4 zagonową 7340 i powiem Ci, ze momentami ma ciężko.....


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

U mnie ziemie są średnie, 7211 co niektórzy ciągną 4 zagonówki ale trochę się grzebie. Ja 7340 ciągnę 4x35 i 3 bieg i nic nie czuje traktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaka111    0

Aktualnie ciągam nim 3x30 i szczerze to jest zdecydowanie za mało bo traktorek praktycznie go nie czuje i dosłownie można latać z tym pługiem. A jak by było z 3x40? I jakiej firmy szukać, myślę nad jakimś zachodnim pługiem, typu lemken czy kverneland. Właśnie jak czytałem różne wypowiedzi na temat Lemkena Opal 90 do 7211 to się mocno zdziwiłem bo jakoś mi się nie wydaje że da rade... niby jest pare filmów i zdjęć na necie jak sobie rade daje zetorek, ale nie chce go przemęczać bo ja szanuje maszyny. Także nad czym by się zastanowić? 4x30 czy 3x40 zagonowe/obrotowe/ażurowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągam 4x30 i na drugim biegu daje sobie całkiem dobrze radę. Oczywiście na blokadzie. Rozglądam się za czymś nowym bo ten jest już trochę pogięty:/

Edytowano przez snickers_2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

kolego jakas srednia 3 w obrocie lub duza 3 zagonowa


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad pługiem jednobelkowym bomet-u z hydrualiczną regulacją orki od 30 do 50, ale czekam na aktualizacje list, jeśli znajdę się na zielonej to będzie inna koncepcja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Kolejny temat o doborze pługa do ciagnika ok 60 KM. I kolejne dywagacje czy zagonowy czy obrotowy, czy więcej skib węższych, czy mniej szerszych.

 

Pozdrawiam


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

rozglądam się od paru miesięcy za lemkenem 090 lub 110 3 skiby do mojego zetora 7540 ale kupic coś dobrego to chyba cud.

Czy możecie polecić jakiś inny lekki pług do tego ciągnika?

 

Myślicie że z takim sobie poradzi ustawionym na 12"

http://tablica.pl/oferta/kverneland-3-skib-obrotowy-ID32rbR.html

Edytowano przez majes

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

@majes na co zwracasz uwagę przy zakupie używanego pługa ??? w jakim przedziale cenowym patrzysz kupić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxima64    5

Czy spotkał się ktoś z LEMKENEM OPAL 90 na odkładnicy AŻUROWEJ. Ciągle przeglądam ogłoszenia ale nie mogę na nic takiego trafić. Czy w ogóle były takie pługi produkowane? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanuszM6040    3

Ja ciągam traktorem 66 km trójki obrotowe landsberg servo2, tylko że na ażurach i na 3 klasie, ziemie gliniaste, daje sobie świetnie radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ciągnik Renult 6514 ls z przednim napędem czy jest sens myśleć o obrotowym pługu?

Edytowano przez darekpiatkowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Da rade podobnie jak inne ciągniki podobnej mocy, o których jest pisane na wielu stronach tego i podobnych tematów...

Napisz chociaż jakie gleby i ukształtowanie w terenu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

chyba se jaja robisz...  1.6m do 72KM. W piachu to te 1.4m możesz sobie zapiąć ale w czyś bardziej wymagającym to 1.2m max czyli 3x40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Podpinając się pod powyższą wypowiedź dodam tylko że na bardzo wymagającej glebie to i 3x40 nie będzie miał lekko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

lukbold dobrze Ci mowi ostatnio to wszyscy chyba poszaleli byle jaki ciagnik czy 60 km czy 90 ma byc 4 skiby x40 i najlepiej obracany.160cm bierze wiecej jak 5 skibowy stary grudziadz .Na szczery piasek to moze ale na lepszej ziemi przeciez rozne sa warunki i susza jak w tym roku czy jakies poplony i wtedy co? Ja 4x40 ciagam 110-cio km ciagnikiem i na glinie na ponad 25 cm ma co robic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj