Gero

Jaki pług do ciągnika 60-70km

Polecane posty

akmaly    707

Jeśli ma być to pług zagonowy to nie potrzeba Ci 3+1 tylko zwykła 4. Zobacz sobie np. Kvernelanda z zabezpieczeniem sprężynowym. Zdejmujesz zabezpieczenie i już korpus idzie do góry ( zajmuje to poniżej min. i masz już 3 korpusy). Jeśli obrotowy byś chciał to i tak nie dasz rady z 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

tu masz mój pług, cena do sporej negocjacji z racji ze jest mi za maly i potrzebuje 4ke bo tylko przepał z nim robie, orałem nim fiatem 780 ( starym z lat 70 tych i dawał rade bez problemu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2
akmaly    707

Co do szerokości to nie wiem ( niektórzy podają 35 a inni 40cm). Zmierzyć bardzo łatwo, najlepiej przyłożyć jakiś liniał do płozy np. 1 korpusu ( może być jakaś prosta listew) i zmierzyć odległość na np. 2 korpusie od początku lemiesza ( dziobu ) do listwy ( najdokładniej to byłby zmierzyć od płozy do płozy).

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Na ramie wystarczy zmierzyć jaki jest odstęp mocowania korpusów. Unia jeśli się nie mylę ma 30 cm a szerokość orki jest do naciągnięcia do 35 cm

na korpus.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Do 7245 idealnie pasuje forszaj 3 skibowy. U nas 7211 z takich śmigła parę lat i dawał radę ale napędu czasami brakowalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

Do 7245 idealnie pasuje forszaj 3 skibowy. U nas 7211 z takich śmigła parę lat i dawał radę ale napędu czasami brakowalo

A skąd ta firma jest bo pierwsze słyszę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Stara komunistyczna,NRD-owska firma jak simson, trabant czy podobne. Zabytek. Szukaj coś współczesnego producenta który jeszcze istnieje.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

A może ktoś doradzi czy lepiej wziasc 3x40 czy 4x30 ? Szerokość niby ta sama ale z którym lzej i lepiej ? Pytam bo niedaleko mnie jest właśnie 4x30 kvernelandy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Ja tam myśle że 3x40 pójdzie lżej a druga sprawa to zawsze mniej części do wymiany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacki31    5

W RPT kiedyś był test 3 i 4 skibowych (vogel noot) o takiej samej szerokości tylko obracanych i w 3- skibowym spalanie na ha. było o ok.10% mniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

ja mogę polecić prywaciarza co robi pługi u mnie dużo osób ma i nikt nie narzeka tylko chwali bo lekko się orze nie to co unią ja ciągam ursusem 4512  3*40 nie ma co robić ale mam działki z gliną i pod górkę i 4 nie chciałem bo miał co robić w starym 4 skibowym 4*35 ale jak masz proste pola bez gór i gliny to 4 skiby pociągniesz bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9191

Pewnie chodzi ci o tego klienta z okolic Bychawy ?? Widziałem ogłoszenia, a nie znam opinii. A robi na częściach a'la UG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

Mam górki i gliny troszkę tez , nie dużo ale zawsze . Myślę że 1.2m mi wystarczy , a nie ma katować zetorka . A jak się nazywa ta firma ? Lub jakiś namiar na niego może masz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A po co ci rzemieślniczy pług na grudziądzkich odkładniach? Równie dobrze możesz kupić oryginał nie są drogie. 

Szukaj zachodniego 3x40. Nie będziesz żałował.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Dajcie spokój z tymi partaczami. Chcesz mieć porządny pług słuchaj kolegi wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

1. Tego sobie odpuść - stary typ, nie najlepiej rozwiązana wieżyczka, odkładnica całościowa bez piersi.

2. Taki typ jest ok jeśli nie masz dużo resztek na polu, ładnie orze, dobrze skrywa i ma małe opory

3. Taj jak w nr. 1

4. Wg. mnie najlepszy wybór - dłuższa odkładnica niż w 2 ( będzie lepiej przy dużej ilości resztek ), całościowa pierś - tu jedynie cena za wysoka ba takie pługi można poniżej 4 tyś kupić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Fakt najładniejszy i ma chyba najlepsze odkładnie. Trzeba się przyjrzeć przedniemu korpusowi koło śruby zrywalnej coś tam miśkowane.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj