karol19

John Deere 6630 czy New Holland T 6070

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kaczmi    2

JD maszyna nie do zajechania :blink: no i polecam w wersji premium super wygoda i konforcik jazdy :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Niedługo będę miał podobny dylemat :blink: Chętnie prześledzę dalsze losy tego tematu :rolleyes: karol19 a do którego serwisu masz bliżej ?? w jakie wersie wchodzą w gre ?? do czego będzie służył czy jako główny ?? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

Dla mnie było by oczywiste żeby Johna wybrać ale w wersji premium, myśle że nie ma co porównywać :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian992    13

Dla mnie było by oczywiste żeby Johna wybrać ale w wersji premium, myśle że nie ma co porównywać :rolleyes:

 

 

Czekamy na odpowiedź fanów NH na takie posty :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Dla mnie było by oczywiste żeby Johna wybrać ale w wersji premium, myśle że nie ma co porównywać :rolleyes:

 

No ja nie wiem czy nie ma porównywać. Jak weźmiesz NH T6070 Power Command z monitorem kolorowym i nowym podłokietnikiem oraz elektrozaworami to jest co porównywać. No i skrzynia power command bardziej mi podchodzi niż ta w JD.

Sami mieliśmy brać 6830 lub 6930 ale padło na nh. Może jak będziemy brać następny ciągnik to będzie to JD z waterloo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówcie co chcecie moi drodzy ale moim zdaniem NH niebawem dorówna jd możecie wierzyć albo nie ale NH sprzedaje o wiele więcej ciągników niż jd za czym idzie to ze ma więcej kasy na wprowadzanie lepszych rozwiązań osobiście byłbym za NH mam biedniejsza wersje ale nie narzekam fanem NH tez nie jestem bo ojca namawiam teraz na jd z serii m :rolleyes: ale wybór oczywiste należy do ciebie:) jeżeli masz taka możliwość to przejedź się do właścicieli takich modeli wtedy dowiesz się najwięcej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

NH sprzedaje się więcej bo są tańsze. Jednak jest trochę różnica cenowa dlatego ludzie wolą nh. Ale jd wydaje mi się lepszy jeśli się kupuje ciągnik na lata, więcej wytrzyma. Poza tym JD ma mniejszy spadek wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

kaczmi

JD maszyna nie do zajechania :blink: no i polecam w wersji premium super wygoda i konforcik jazdy :rolleyes:

 

Trochę zainteresowałem się tym tematem, ponieważ także mam problem jaki wybrać. @Kaczmi dlaczego wersja Premium będzie bardziej komfortowa i wygodniejsza ???????? Co brakuje wersji Comfort z TLS ?? Komputera, dwóch dodatkowych świateł, 4 zaworów na cylinder... no i właśnie czego jeszcze ???

 

Ps. Czy w wersji Comfort (lub Premium) standardem jest HMS (sekwencyjne sterowanie na uwrociach)oraz amortyzowaną kabinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczmi    2

kaczmi

 

 

Trochę zainteresowałem się tym tematem, ponieważ także mam problem jaki wybrać. @Kaczmi dlaczego wersja Premium będzie bardziej komfortowa i wygodniejsza ???????? Co brakuje wersji Comfort z TLS ?? Komputera, dwóch dodatkowych świateł, 4 zaworów na cylinder... no i właśnie czego jeszcze ???

 

Ps. Czy w wersji Comfort (lub Premium) standardem jest HMS (sekwencyjne sterowanie na uwrociach)oraz amortyzowaną kabinę.

 

Wwersji premium całe wnętrze jest inne bardziej dopracowane a komputer to jest akuratnie duży minus ile tam ciekawych rzeczy można sobie poustawiać :blink: no i koniecznie brać z amortyzowaną przednią osią :rolleyes: Nh nigdy nie dorówna Jd dzięki ale w to nie uwierzę :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

KiepskiT6030 nh sprzedaje więcej bo od dłuższego czasu jest tania seria td w tym przedziale mocy co john nie miał taniego ciągnika, jak 5m johna się sprawdzi to troszkę sprzedaży johnowi nabije :rolleyes: a poza tym nh tańszy i niektórzy wolą wziąść nh o parę koni mocniejszego niż za tą kasę johna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczmi    2

KiepskiT6030 nh sprzedaje więcej bo od dłuższego czasu jest tania seria td w tym przedziale mocy co john nie miał taniego ciągnika, jak 5m johna się sprawdzi to troszkę sprzedaży johnowi nabije :rolleyes: a poza tym nh tańszy i niektórzy wolą wziąść nh o parę koni mocniejszego niż za tą kasę johna

 

Tańszy nie zawsze idzie w parze z lepszy a przeważnie właśnie nie ale to jest tylko moje zdanie :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Ja też stałem przed podobnym wyborem,ale NH odpadł w przedbiegach jak usłyszałem cenę ok.230000pln.To tak jakby porównywać MTZ z ZETOREM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

John to marka z tradycją niezawodna mocna lecz droga nh jest tańszy wygodniejszy :blink:

Wg mnie oba ciągniki nie są złe lecz John podoba mi się bardziej a jeśli wersja premium to ja się bym nie zastanawiał i brał Jd bo on ma moc i potrafi bardzo dużo ;)A nie myślałeś o Case ih puma 140?Case jest lepiej wykonany od Nh lecz droższy ale tańszy od Jelonka :rolleyes: Puma


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
NH sprzedaje o wiele więcej ciągników niż jd

taa jasne, koncern Deere Company ma obrót o 2 mld USD większy od CNH :rolleyes:

Jak ze syajni CHN to Case lub Steyr bo wyzej w koncernie stoją :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczmi    2

tak ciagnik ma służyc jako główny w gospodarstwie

 

No to zdecydowanie JD no ale wybór należy oczywiście do ciebie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

jesli john deere to pewnie raczej comfort bo premium to bedzie duza róznica w stosunku do new hollanda, new holland bardziej podoba mi się wizualnie, ciagnik ma byc przeznaczony do ciezkich prac - pług, gruber, głębosz; a który z nich ma mniejsze spalanie i moze wie ktos jaka cena na dzien dzisiejszy kazdego z nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczmi    2

jesli john deere to pewnie raczej comfort bo premium to bedzie duza róznica w stosunku do new hollanda, new holland bardziej podoba mi się wizualnie, ciagnik ma byc przeznaczony do ciezkich prac - pług, gruber, głębosz; a który z nich ma mniejsze spalanie i moze wie ktos jaka cena na dzien dzisiejszy kazdego z nich

 

Jd comfort a premium jest 15-20tys różnicy wiadomo jeszcze wszystko zależy od wyposażenia :lol:

do tych prac co wymieniłeś to zdecydowanie bardziej nadaje się Jd. Spalanie będzie wyglądało tak, że jeżdżąc na pusto lub z małym obciążeniem to Nh spali mnie ale tylko gdy Jd dostanie coś porządnego uwieszone na d*p*e to spali na pewno mniej ale moc musi być wykorzystywana prawie w pełni ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Grunt to rzeczowa odpowiedź ^^

Wszystko zależy od wersji NH czy to Plus czy RC&PC. Choć jeśli chodzi o porównanie aby były te same skrzynie wychodzi wersja Plus która nie jest tak dobrze wyposażona jak PC&RC dlatego zakładam, iż bardziej bedzie Cię interesował JD w wersji Comfort.

Moja rada jest prosta postaraj się wziąć na wiosnę oba ciągniki na testy, zobaczyć jak się sprawują. Popytać ludzi mających NH i JD w okolicy jak z serwisem, jak z niezawodnością. Wtedy będziesz miał najbardziej sensowny obraz sprawy.

Jeśli ciągnik będzie pracował poniżej 100 godzin to zastanów się nad używanym, przy pracy ponad 300 godzin proponował bym bogatsze wersje.

Co do spalania to zależy ono od warunków, operatora, gleby, klasy ziemi, maszyny itp itd.

Test NH 6040 6070 nie było

Test JD 6630P

Osobiście brał bym JD bo mam juz jednego i jestem z niego zadowolony ale jak to na tym forum bywa każdy chwali swoje ;)

 

Edit: yarecki12 zauważ że napisałem że testu 6070 nie ma ;) a testy są i tak poglądowe

 

Niech autor tematu napisze ile mniej więcej może dać kasy jakie ma być wyposażenie bo inaczej to będzie pic na wodę, typowe lanie wody i gdybanie oraz wypowiadanie się małolatów typu JD jest lepszy czy bierz NH :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Dobra ale po co wrzucasz test NH 4 cylindrowego a JD 6 cylindrowego? Te maszyny nie da się porównać zabardzo.

Co do skrzyń biegów, myślę że skrzynia w plusie jest porównywalna ze skrzynią tą w jd ABCD czy tam ABCDE i 4 czy 5 półbiegów.

Bo liczba biegów pod obciążeniem podobna.

Jeśli weźmiemy NH w wersji power command lub range command to nh wtedy góruje przekładnią nad JD.

Czy JD ma skrzynię biegów o 6 biegach pod obciążeniem ale zakresy zmieniane guzikiem a nie wajchą?

Czy JD ma skrzynię biegów o 18 biegach pod obciążeniem bez żadnych zakresów tylko + i -?

Żeby nie było że wychwalam NH, bo skrzynia biegów to nie wszystko, i nie twierdzę że JD jest gorszy tylko chodzi mi tutaj akurat o samą kwestię skrzyń biegów. Mógłby ktoś porządnie wyjaśnić jakie skrzynie są dostępne w serii 6030.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

właśnie tez chciałbym się dowiedziec jaką skrzynie ma ten john deere w wersji comfort, ile półbiegów i czy jest przycisk sprzegła na gałce od biegów a jak to wyglada w new holland T 6070 plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

kaczmi

To trochę taka "opcja" lepsze wnętrze jest zbyt droga i nie 15- 20 ale ponad 40 tys (bodajże netto) drożej.... Za te pieniążki można już kupić dobrą maszynę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj