Agrotron155

Deutz-Fahr 6040 co o nim sądzicie??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szerszen    0

czy nowi uzytkownicy tego DF moga juz cos powiedziec na ten temat?? :) z tego co wiem ze jaryszki sprzedali kilka sztuk tego modelu. czy faktycznie ma taka wydajnosc jak napisal expert sdf (21t/h) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

u mnie kosil 6040 po dlugiej zwloce dojechal i tu pytanie do tych ktorzy mieli stycznosc z tym kombajnem: Czy wam wytrzasacze sie nie rozlatywaly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen    0

jak w koncu sie sprawuje ten kombajn?? :P a czy wychodzi nowa (ulepszona) wersja tego kombajnu?? na bednarach ma podobno zawitac taka maszyna z lepszym hederem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysoltys    0

Odgrzewam kotleta. Już dawno po sezonie i chciałbym wiedzieć czy ktoś miał jakąś styczność z tym kombajnem podczas pracy, co możecie nowego na jego temat powiedzieć, jak się spisywał, awaryjność wydajność i wszystkie uwagi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszan    0

Pracowałem tym kombajnem jeden sezon. Sporo problemów natury fabrycznej. I może to by nie było najgorsze ale doszła jeszcze niekompetentność serwisu. Ale jak już chodził to była bajka. Żadnych problemów np. z elektroniką. Jakieś pytania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek86    0

ja mam takiego DF 6040 i jestem z niego zadowolony. fakt ze dopiero jeden sezon nim przepracowałem ale robi wrażenie.Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1712    0

Witam. Kupiłem DF 6040HTS mam go juz 2 sezony narazie bez awaryjnie jestem z niego zadowolony lecz mam male doswiadczenie w koszeniu zbóż wiec dlatego mam prozbe do rolnikow doswiadczonych o pomoc w dobrym ustawieniu tego sprzetu tak zeby nie gubil a dosyc sprawnie sie jechalo na poszczegole rosliny: pszenżyto ozime, pszenica ozima ,żyto ozime. jeczmien jary . Tym sprzetem kosze ok 1,5 do 2ha/h przy plonowaniu 6t/ha mysle ze da sie nim zrobic wiecej iszybciej przez ten czas tym DF ale kosilem tylko dwa zezony niczym innym nie kosilem wczesniej i niemam od kogo zasiegnac fachowej porady lub pomocy w lepszym ustawieniu tego DF poniewaz gospodarstwo jako mezczyzna prowadze sam na areale 70ha no i niemam za duzo wiosen :) Chodzilo by mi o ustawienie sit, mlocarni, szeliny tymi 2 gajgami przy kabinie obrotow bebna i wiatru. Czytalem cala instrukcje ale malo pomocna i nie sprawdza sie w praktyce w tym przypatku. Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek86    0

kolego. Ja mam DF 6040, heder 4,8m i też jestem z niego zadowolony. Z instrukcji zawiele się nie dowiesz, bo tłumaczył ją komputer a nie pisał zrozumiale ją człowiek. Co do sit to szczelinę możesz ustawić początkowo tak jak w instr, ale i tak trzeba wysiąść i stwierdzić czy gubi czy nie. noi czy do zbiornika leci czyste. Czujniki strat są tylko dodatkowym monitoringiem co się dzieje za sitami. Co do klepiska to też musisz sprawdzić czy wymłaca i czy nie za bardzo uszkadza ziarna. Jeśli za bardzo będziesz miał skręcone klepisko to da się to odczuć. Wszyskie czynności ustawienia trzeba monitorować, nie da się dokładnie określić dla jakiego zboża mają być dokładne ustawienia, zawsze jest od -do. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forsze    15

Odświeżam temat, mam pytanie do użytkowników DF6040:

- jaka jest wydajność - ile faktycznie ton na godz ma przerobu ten 6040?

- i jak z awaryjnością po kilku sezonach?

- no i proszę o ogólną ocenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Panowie i ja odświeżę temat. Jak sprawują wam się te kombajny po kilku latach ? Jestem użytkownikiem toplinera 4065hts i rozglądam się powoli za następcą...

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zbych1500
      Witam 
      Mam problem z silnikiem w kombajnie Deutz Fahr 4065 hts .( Silnik BF 6L 913 CT)
      Mianowicie chodzi o pracę silnika  który objawia się tym iż w trakcie koszenia gdy kombajn podjeżdża pod wzniesienie to obroty silnika zmniejszają się samoczynnie co za tym idzie również obroty młocarni na zegarze ,i jest to również słyszalne z kabiny a przy zjeździe z wzniesienia silnik dostaje strasznej mocy aż wszystko się trzęsie ,zaznaczę że silnik pracuje tak przy koszeniu jak j również podczas przejazdu z pola na pole .
      Proszę o pomoc w fachowym  rozwiązaniu problemu moi drodzy .
      Z góry dziękuje 
    • Przez kuba93711
      Witam. Zakupiłem kombajn Deutz Fahr 35.70 i doprowadzam go do ładu. Czy ktoś się orientuję jak rozwiązany jest czujnik obrotów silnika? Obroty młocarni już ogarnąłem i pokazuje na głównym zegarze. Jest żółty przycisk z narysowanym zegarem i jak go wcisnę to wskazówka opada, a jak drugi raz wcisnę to spowrotem pokazuje obroty młocarni. Mam ciągnik MF 3635 i tam podobno obroty silnika czyta alternator, a tu nie wiem, jest niby sporo kabli idących do alternatora ale czy tu szukać przyczyny? Liczę na waszą pomoc Panowie. 
    • Przez Pablo8484
      Witam
      Mam problem z odpalenniem silnika dehtz 1012. Motor kreci, paliwo idzie z filtra na pompe. Nie odpala. Sprawdzilem cekwe gaszeniowa, dziala poprawnie. Listwa tez przesuwa sie lekko. Odkrecilem rurki na wyjsciu z pompek i tam nie ma paliwa, na żadnej. Czy mogło sie cos przyciac? Raz na jakis czas uda sie odpalić i wtedy wszystko chodzi bez zarzutu. 
    • Przez PIorr
      Witam. przychodzę do was z problemem, wymieniałem sprzęgło, pompe hydrauliczną, pompę od powershiffta, uszczelniacze we wzmacniaczusprzęgła. I sytuacja wygląda tak że podczas ruszania do przodu musze wcisnąć sprzegło przełączyc rewers na przód i poczekać z 1-2 sek aż przezuci kierunek jazdy, aby pojechać do tyłu muszę wykleszczyć bieg wcisnąć sprzęgło przełączyc kierunek jazdy puścic sprzegło poczekać 1-2sek aż przeżuci i dopiero wrzucić bieg, druga sprawa to po wymianie sprzęgła pół biegi działały dobrze zostały wymienione pompy i zastałem brak jakiegokolwiek pół biegu. podesłał by mi ktoś gdzie pomierzyć ciśnienia oleju na poł biegach? 
    • Przez Szumacher
      Witam 
      Niedawno zakupiłem kombajn Deutz Fahr 1322H i nie wiem do czego służy załączona na zdjęciu konsola. Może ktoś z was ma coś takiego i podpowie do czego to służy?
      Pozdrawiam
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj