Ikula

Krycie haremowe

Polecane posty

Ikula    0

Jestem ciekawa czy ktoś z Was stosuje coś takiego u siebie. Tylko nie piszcie prosze o wadach bo doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Sytuację taką wymusiło u mnie życie, szanowny małżonek pracuje zawodowo a ja mam maleńkie dziecko. Po kolejnych odsadzonych, nie pokrytych maciorach z powodu braku czasu powiedziałam dość. Knur od 6 miesięcy siedzi w kojcu średnio z 20 dziewczynami. Mialm już prosięta, u większości loch widać zaokrąglone brzuchy i jestem zadowolona, jest co tuczyć :( Za pół roku wrócimy do tradycji ale zastanawiam się czy nie wpakować knura na stałe do pokrytych macior żeby sam radzil sobie z powtórkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

Będzie to chyba lekko niebezpieczne, ponieważ knur będzie chciał cały czas a maciora da mu tylko ten 1 lub 2 razy a później schodzi z wagi i bardzo chuda jest. Tak na prawdę sam mam świnie ale nie posiadam własnego knura, dlatego iż mam tylko 4 loszki to się nawet nie opłaci, dlatego wymieniam tylko swoje sugestie. :rolleyes:


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

jeśli wiesz jakie są wady itd to wiesz również że najlepsze jest krycie sztuczne(wad i zalet nie będę opisywać), knur na stałe dla powtórek może tylko zaszkodzić lochom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ikula    0

Będzie to chyba lekko niebezpieczne, ponieważ knur będzie chciał cały czas a maciora da mu tylko ten 1 lub 2 razy a później schodzi z wagi i bardzo chuda jest. Tak na prawdę sam mam świnie ale nie posiadam własnego knura, dlatego iż mam tylko 4 loszki to się nawet nie opłaci, dlatego wymieniam tylko swoje sugestie. :rolleyes:

No wlasnie nie do konca. Swinia to zwierze w stadne i jak ma możliwość życia w stadzie to okazuje się że zachowuje się zupełnie inaczej. Behawioralnie to świetna sprawa do obserwacji. Jesli wpuści się do kojca knura maciore do krycia to ten robi co swoje po czym trzeba loche zabierać żeby jej nie zmarnował. Jeśli knur zyje z lochami zachowuje się zupełnie inaczej, kryje lochy gotowe do krycia a po skoku nie nęka jej tylko "idzie patrolować " czy czasami nie jest gotowa inna. Co ciekawe, nie obskakuje macior nie będących w rui i daje całkowicie święty spokój lochą prośnym. Co ciekawe lochy są spokojniejsze względem siebie co objawia się głównie przy dopędzaniu nowych loch do stada, wydaje mi się że knur staje się przewodnikiem i nie ma takiej rywalizacji o przywódstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

coś w tym jest, bo mamy knura niby oddzielonego tylko kratą od stada macior, i wypuszcza się "gościa" jak któraś jest podejrzana, i nigdy nie czepia się innych, "po usłudze" sam wraca na swoje miejsce, jak jeszcze locha nie jest w pełni rui, to nawet nie chce mu się przemęczać, po porostu wraca do siebie, i za parę godzin zwykle dochodzi do skutku, ogólnie trzeba na niego uważać bo kły ma już niezłe, ale nie ma kłopotu z nim,

na pewno wiele zależy od "wychowania" taki co był izolowany pewnie będzie częściej świrował

 

a inseminacja fajna sprawa, łatwe krzyżówki 3 rasowe, świetne, tyle, że świnia nie chce się dawać oszukiwać, i po jakichś 2-3 latach przychodzi takie coś, że po sztucznym może zostać prośnych nawet 30%, co ciekawe po dopuszczeniu knura jest 99%, pewnie są knury w sprayu, itp,

hodowli bez knura teraz mimo wszystko nie wyobrażam sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

u nas lochy nie widziały knura nigdy w życiu, sprayu też nie używamy ale i hodowla jest w jak najlepszym porządku;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj