bartus16

żyto ozime Jak uprawiać

Polecane posty

KAMIL01    0

A może masz podmokłe pole, bo ja też takie mam i pole jest mokre i też nie wiem co by mogło pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

mam suche pole bo to piaski rozsiewałem to około godziny 18 pamiętam że wtedy była ładna pogoda bez deszczu i rosy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

wygląda na przypalenie saletrą nawet mała ilość wody i ziarenko saletry może to zrobić

ewentualnie jakiś środek na miotłę zbyt późno zastosowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bioDiesel    0

Witam. Czy  nie będzie już za późno na skracanie żyta? Z nawożenia wcześniej poszły 2 dawki saletry po ok 130-140kg/ha. Nie chcę, żeby mi wyległo, ale nie wiem czy nie przegapiłem momentu na skrócenie.

 

Żyto wygląda tak:

post-137892-0-01960700-1462294111_thumb.jpg

 

post-137892-0-69488400-1462294112_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Rzadkie i w sumie nie za mocne. Ja w zeszłym sezonie dałem pogłownie około 110kg N i stało bez skracania. Ale to raczej zasługa suszy i słabego stanowiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

a ja się martwiłem, że moje żyto jest słabe ale w porównaniu do tego to moje to szał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Pierwsze kolanko to już raczej przegapiłeś żeby użyc CCC. Teraz pozostaje moddus w dawce około 0,3 l lub cerone od 2 kolanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

No ciekawe czy nawożone czymś więcej niż azotem. Ale tak czy siak skracanie należy odpuścić, na pewno ustoi bo i plonu nie wyda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bioDiesel    0

Ok, dzięki za info. Skracać nie będę. A jeśli chodzi o nawożenie to wiosną tylko 2 dawki azotu. Jesienią była polifoska. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bioDiesel    0

Populacyjne, konkretnie odmiany nie pamiętam, ale kupowane w centrali nasiennej jako kwalifikat. Gęstość jeśli dobrze pamiętam to ok 180kg/ha, ale ręki sobie uciąć nie dam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

To strasznie słabe. U mnie na piaskach właśnie takie żyta u sąsiadów rosną którzy sieją tylko na dopłaty, ziarno od kilkudziesięciu lat z własnego zbioru i bez grama nawozu. Może masz bardzo niskie pH gleby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Jeśli się wyrobisz z terminami to jak najbardziej. Moje najlepsze żyto właśnie po pyrach jest w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

Żyto gdy miało 1 kolanko 1 cm nad ziemia pryskałem dolistnie w dawce;25kg mocznik,20kg siarczan magnezu 7 wodny,2l yara vita zboze,0,2l modss ,1l ccc to wszystko wlewałem na 400l wody.

Czy przy takiej dawce mogłem przypalic żyto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

raczej nie ja pryskałem tez w podobnych dawkach tylko siarczanu dawałem 7 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64
Napisano (edytowany)

Można zastosować jeszcze herbicyd w życie które jest w fazie kłoszenia? Mam zasiane pszenżyto z żytem i było ono podsiane wiosną owsem, ale z powodu suszy owies nie dawno powschodził. Mogę zastosować jeszcze herbicyd w tym zbożu? herbicyd mustang.

Edytowano przez the1mati1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

Koledzy żyto ma widoczny cały kłos czy moge teraz opryskać falcone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

możesz - nie wykonuje się oprysków tylko podczas kwitnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Witam. Czy pryskał ktoś T2 "pójdzie FALCON" po plonowaniu - kwitnieniu? Mój agronom twierdzi, że wtedy jest zabezpieczone zboże, aż do zbioru i dużo lepsza jakość. Czy ktoś stosował tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

Jak zasieję teraz żyto ozime, to na jaką wysokość urośnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Na żadną. Będzie się krzewić na potęgę ale strzelać w źdźbło nie będzie. Poczytaj o jarowizacji zbóż ozimych.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez jarek87
      Czesc ma ktoś na sprzedaż zyto jarePotrzebuje 1t.Powiat goleniów Lub wysylka kurierem. 
    • Przez dominikl95
      witam zastanawia mnie jedna kwestia,czy żyto siane pod koniec października może być lepsze niż siane we wrześniu.( starzy ludzie tak u mnie mówią że siane późno dało lepszy plon.od czego to jest uzależnione i chciałbym podkreślić że ziemię 6 klasy i teren niedługim okresem wegetacji ( chłodny obręb)
    • Przez AdamSygitowicz
      Co zasiać po życie na kiszonkę w maju? Nie chce siać kukurydzy bo dookola działki jest las, ziemia jeszcze nie jest dobrze przerobiona( był to ugór) więc trawa też odpada. Myślałem o życie jarym, co wy na to? 
    • Przez Sylwester1708
      Witam pierwszy raz uprawiam żyto na VI klasie i potrzebuje informacji jaki nawóz w jakiej dawce i kiedy zastosować aby uzyskać ok 5 ton z ha. Żyto pierwszy rok po centrali. Z góry dziękuję za informację 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj