bartus16

żyto ozime Jak uprawiać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
młody17    13

nie no spoko nie ma za co, nie chce Cie wprowadzać w błąd bo wiesz ucze się dopiero..;) Proponuje zagladnąć na strone www któregos z producentów srodków, nie chce podawac nazw, zeby nie było, ze krypto reklama... Tam masz opisane choroby, jak rozpoznać i zwalczać. Poczytaj bo ciekawe rzeczy pisza :P

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
nie no spoko nie ma za co, nie chce Cie wprowadzać w błąd bo wiesz ucze się dopiero..;) Proponuje zagladnąć na strone www któregos z producentów srodków, nie chce podawac nazw, zeby nie było, ze krypto reklama... Tam masz opisane choroby, jak rozpoznać i zwalczać. Poczytaj bo ciekawe rzeczy pisza :P

 

Pozdrawiam

oki tak zrobie pozdro :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

mogą byc różne przyczyny co było przedplonem? jaka odmiana? wapnowane było ale jakim wapnem? zółte tylko końcówki czy całe liscie (młode czy stare) czy żółte plamy tylko, roslinki sie krzewia czy słobo rosną (geste czy przerzedzone), pryskałes czymś na jesień?


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
mogą byc różne przyczyny co było przedplonem? jaka odmiana? wapnowane było ale jakim wapnem? zółte tylko końcówki czy całe liscie (młode czy stare) czy żółte plamy tylko, roslinki sie krzewia czy słobo rosną (geste czy przerzedzone), pryskałes czymś na jesień?

a w tamty roku byl tam zasieny lubin i to zostalo zaorane a to niektore listki sa zoltee moze przez to ze zyto zostalo za gesto posiane ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
a w tamty roku byl tam zasieny lubin i to zostalo zaorane a to niektore listki sa zoltee moze przez to ze zyto zostalo za gesto posiane ;)

 

 

a łubinek czym pryskałes? jest geste i tylko niektóre listki zółte to spox narazie. gorzej jakby roslina wogóle słabo sie krzewiła i obsada ci uciekała, poprostu po łubinie zytko dostało kopa i sie rozkrzewiło mocno do tego zimy brak pewnie i troche grzybek ci wchodzi ale jak nie widze liscia to ci nie powiem być moze nawet to nie grzyb tylko objawy fizjologiczne a jaka odmiana zyta i ile wysiałes na ha


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

mowiłeś cos, że wstawisz fotki tego zytka, jesli możesz to zapodaj je, bo jestem ciewkaw jak inni koledzy z AF to ocenią, żeby poprostu wiedzieć na przyszłość ;) pozdrawiam i czekam na fotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no jak na moje to nie ma strachu - poprostu nie ma sniegu i te listki zmarzły w trakcie jakiegoś przymrozka (były przymrozki ???) - na żadną znaną mi horobe grszybową to nie wygląda - poza tym na fotkach widać ze zytko "odbiło" bo ma w środku swierze zielone pędy wiec spoko - taka moja opinia ale moge sie mylić


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
no jak na moje to nie ma strachu - poprostu nie ma sniegu i te listki zmarzły w trakcie jakiegoś przymrozka (były przymrozki ???) - na żadną znaną mi horobe grszybową to nie wygląda - poza tym na fotkach widać ze zytko "odbiło" bo ma w środku swierze zielone pędy wiec spoko - taka moja opinia ale moge sie mylić

aha dzieki a przymrozki byly ale to dawno


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Też uważam że przymarzło, pozatym chyba je troche za wcześnie posiałeś bo jest trochę za duże jak na tą porę roku, także radziłbym nie przesadzać z pierwszą dawką azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

U mnie w okolicach jest coś podobnego jak wczesniej pisałem, moglem się mylić co do tej plamistości ?? widac, ze jest gesto posiane i to podejżewam tez w jakimś stopniu przyczyniło się do tego żółknecia. Jak kolega powyżej wspomniał ładnie opuszcza się od srodka - dobry znak. Piotrek dobrze mówi nie ładuj duzo azotu, bardziej skupiłbym się na wyższym nawozeniu potasowym i fosforowym jak rowniez mikro elementy, które teraz mozesz spokojnie znaleśc w nawozach wieloskładnikowych. Pozdrawiam !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
U mnie w okolicach jest coś podobnego jak wczesniej pisałem, moglem się mylić co do tej plamistości ?? widac, ze jest gesto posiane i to podejżewam tez w jakimś stopniu przyczyniło się do tego żółknecia. Jak kolega powyżej wspomniał ładnie opuszcza się od srodka - dobry znak. Piotrek dobrze mówi nie ładuj duzo azotu, bardziej skupiłbym się na wyższym nawozeniu potasowym i fosforowym jak rowniez mikro elementy, które teraz mozesz spokojnie znaleśc w nawozach wieloskładnikowych. Pozdrawiam !!

dzieki wasze wskazówki napewno mi pomoga pozdro ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzemyk9    0

ja bym zastosował pierwsza dawke dolistnie 10-12 rostworu mocznika roslina bedzie szybko pobudzona i wtedy powinna sie odbic no i druga dawka saletra amonowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

wiecie co koledzy teraz u mnie ostatnie popadalo i tak jakby zyto sie wyzielenilo i juz nie widac za bardzo tych zóltych listków :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Żeby nie zakładać nowego tematu spytam tutaj.

 

Kiedy odchwaszczać żyto? Pytam bo nigdy nie pryskaliśmy na chwasty w życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

My na wszystkie oziminy, w tym i zyto stosujemy Glean tylko ze to jest oprysk jesienny bezposrednio po siewie lub po wschodach od fazy 3 liscia, wiadomo ze teraz go nie zastosujesz ale na przyszlosc polecam, koszt to okolo 50 zl na ha ale na polu nie mamy nawet jednego chwascika, szczegolnie zyta sa czyste, i nie ma tej cholernej mietelki......

 

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Zapamiętam na przyszły sezon.

Mam już kupiony Aminopielik, tylko kiedy go zastosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

Własnie sie dowiedzialem ze Glean mozna tez stosowac wiosna, tylko oprysk trzeba wykonac bardzo wczesnie i jest mniejsza dawka srodka......ale jaka skutecznosc jest zastosowania wiosennego to nie wiem.

 

Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Wczoraj już część opryskałem. Dzisiaj dokończę resztę. Ale dzięki za pomoc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
36O    1

Moje zyto sie nie rozkrzewilo;/ co moze byc przyczyną??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

a coś więcej: termin siewu, zastosowane nawozy i opryski i w jakich dawkach ... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Niech zgadnę. Późny siew, bez nawozu lub nawoz dany zbyt późno?

Ale dopiero teraz zauważyłeś ze się nie rozkrzewiło? Bo w moim już kłosy zaczynają wystawać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez patryk170
      Witam, mój pierwszy siew żyta jak coś
      Chciałem opryskać żyto hybrydowe na chwasty 2 tygodnie temu, a zamówiony oprysk przyjechał dopiero dzisiaj bo mieli jakieś problemy na magazynie. Niestety było kilka ciepłych dni i żyto na ten moment ma 40-50 cm wysokości a na polu nie mam ścieżek. Na jesień nie pryskałem i teraz na polu jest bardzo dużo wielkich chwastów. I stąd kilka pytań:
      1.Czy jest jeszcze sens pryskać te chwasty gdy są już tak duże i nie wiadomo czy środek zadziała i gnieść to żyto bo raczej już się nie podniesie po kołach, czy już za późno i zostawić nie pryskane a żyto je przerośnie i jakoś sobie poradzi.
      2. Jak co roku mam na polu pasy od nakładek nawozu (siałem 200 kg/ha saletrzaku) i tam gdzie poleciała podwójna dawka jest ładne i ciemne zielone a tam gdzie pojedyncza jest blade i słabsze. Czy jak bym opryskał je mocznikiem + jakieś nawóz dolistny to jest jeszcze szansa żeby nadgoniło w tych słabych pasach czy już za późno.
      3. Ile żyto hybrydowe musiało by dostać azotu w czystym składniku na ha żeby się położyło z nadmiaru.
      4. Czy w życie jest miotła zbożowa czy nie bo ostatnio gadałem z wujkiem i o ten twierdził że w życie nigdy nie ma miotły zbożowej.
    • Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez jarek87
      Czesc ma ktoś na sprzedaż zyto jarePotrzebuje 1t.Powiat goleniów Lub wysylka kurierem. 
    • Przez dominikl95
      witam zastanawia mnie jedna kwestia,czy żyto siane pod koniec października może być lepsze niż siane we wrześniu.( starzy ludzie tak u mnie mówią że siane późno dało lepszy plon.od czego to jest uzależnione i chciałbym podkreślić że ziemię 6 klasy i teren niedługim okresem wegetacji ( chłodny obręb)
    • Przez AdamSygitowicz
      Co zasiać po życie na kiszonkę w maju? Nie chce siać kukurydzy bo dookola działki jest las, ziemia jeszcze nie jest dobrze przerobiona( był to ugór) więc trawa też odpada. Myślałem o życie jarym, co wy na to? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj