bartus16

żyto ozime Jak uprawiać

Polecane posty

bools    19

5 marca dalem 150 kg /ha saletrosanu 26 n na zyto. hybryde pallazo dzis bylem zobaczyc to ma o 6 do 10 rozkrzewien siane bylo 60 kg ha wydaje mi sie ze ma juz 1 kolanko mam zamiar rzucić. na druga dawke 200-250kg/ha saletry kupilem stabilan i czekam na modus powiedzcie kiedy skracac. i ile dac tego stabilanu i co dac na t1 uprawiam pierwszy raz zyto hybrydowe wiec wole zapytac sie tutaj bardziej doswiadczonych kolego za odp z gory dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

na drugą dawkę ja daję zgodnie z zaleceniami 50-60N/ha, co do skracania i T1 to przeważnie łączę te zabiegi: modus (zamiennik Cuadro) 0,4l/ha +  capalo 1,4l/ha + odżywki min. Cu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom_ch    0

Ja dałem  na T1 ,1,2 stabilanu 725 + Moddus 0,25 + Bumper Super 1l + 1,5 Manganu + 1l miedzi , mocznik i siarczan .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

aha to capalo ile wychodzi na 1 ha ? a stabilanu nie dajecie ? 

Jutro mysle dac druga dawke i skrucic  i polece jakas odzywka teraz cieplo mowia i slonecznie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

przylonczam sie do pytania przed mowcy ile dac tego mocznika  , a saletrzak mozesz walic juz chyba ja jutro daje saletre tylko ze ja centralna polska okolice czestochowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Koledzy czy takie żytko można już pryskać herbicydem tu akurat jest foto z najsłabszego kawałka pola reszta jest ok jak widać w oddali bez takich pustych miejsc.

Chcę pryskać Linturem teraz w tym tygodniu mają być idealne warunki ciepłe noce i dni, nie wiadomo czy potem znów się nie ochłodzi i nie wrócą przymrozki

24d4e93439a5c3af.jpg

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Jak masz dobre warunki termiczne to pryskaj. Trzeba uważać na środki z grupy regulatorów wzrostu (dikamba) i sulfonylomoczników. Zastosowanie w fazie strzelania w źdźbło i później wpływa na plon.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

No właśnie Lintur to ta grupa jak napisałeś. Więc masz rację skoro są dobre warunki to trzeba pryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Czy już skracać? żyto ma wysokość ok 18cm.

 

post-69052-0-52810900-1460383097_thumb.jpg

post-69052-0-67024300-1460383098_thumb.jpg

Edytowano przez Rob355

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

Czy już skracać? żyto ma wysokość ok 18cm.

na oko widać ze juz czas ale zobacz na jakiej wysokosci jest pierwsze kolanko 

ja bede sobote skracał 0,3l modus+1 litr stabilon 450litrów wody i robie wtedy 1,5hektara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupek    1

Witam,

Czy żyto z załączonego zdjęcia można skracać antywylęgaczem płynnym 725?

post-23061-0-40751000-1460875071_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Ile razy dokarmiacie dolistnie żyto ? Pierwsze dokarmianie poszło przy skracaniu (1,4l CCC, mocznik 15kg, siarczan magnezu 10kg, grinlist max 2l, grinlist Cu 1l, grinilst Mn 1l, grinlist B 0,2 Kg) azotu w czystym około 100kg, plus 230kg poli 6 przedsiewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareksko37    1

Witam mam pytanie odnośnie cerone

 

Skracałem żyto   15 kwietnia  0,3L Moddus nawożenie 155 N  żyto teraz jest w fazie 3 kolanka kiedy ceronem skrócić na koniec kwietnia czy w na początku maja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napaleniec93    13

czy pędy boczne zdogonią pędy główne jeśli boczne mają 15cm a główne 40? czy takie pędy dadzą jakiś plon i czy można to jakoś wspomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

na moje żyto dałem 90 N kg/ha, dałem 2 l/ha stabilanu i 5 kg /ha NPK 20-20-20+micro, wygląda bardzo ładnie, dać mu jeszcze 100 kg saletry? nie położy się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomez01    1

Witam kolegów

 

Czymoge jeszcze zastosowac oprysk na żyto w celu zwlaczenia miotły. Chciałem opryskać isoguardem 500 sc ale na etykiecie nie ma wzmianki o życie jest tylko pszenica ozima jak myślicie nada sie ten środek.?? Dodam tylko ze tydzien temu pryskałem Chwastoxem extra.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Gdzie byłeś jesienią lub wczesną wiosną.

Miotłę zwalcza się najskuteczniej w fazie 2-4 liści, teraz to ona zaraz zakwitnie wątpie czy znajdziesz jakiś skuteczny preparat w tej fazie.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    783

Ja na pszenzyto pryskalem Lancetem to wycielo wszystkie chwasty razem z miotla i to w kwietniu. Pole juz jest czyste, nie liczac swiezych kielkow ale one juz nie powinny osiagnac progu szkodliwosci az do zniw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0
Napisano (edytowany)

witam 21 kwietnia sypnąłem pod żyto 100kg saletry na areał 0.7ha byłem dzisiaj na kontroli i żyto jest o wiele gorsze jak przed nawożeniem mianowicie zrobiło się rzadsze i pożółkły mu końcówki dolnych liści czy to może być objaw przypalenia czy jakaś choroba grzybowa.Dodam jeszce że od miedzy gdzie rozsiewacz rzuca mniejm  nawozu  zyto też jest pożółknięte w czym tkwi problem?

https://zapodaj.net/c34880eaa5f22.jpg.html

https://zapodaj.net/c171da3078e38.jpg.html

https://zapodaj.net/411e28c99ebae.jpg.html

https://zapodaj.net/d26c061f46d5b.jpg.html

Edytowano przez rafal116

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Jak rozsiewałeś na rosę czy po deszczu to saletra mogła przypalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez dominikl95
      witam zastanawia mnie jedna kwestia,czy żyto siane pod koniec października może być lepsze niż siane we wrześniu.( starzy ludzie tak u mnie mówią że siane późno dało lepszy plon.od czego to jest uzależnione i chciałbym podkreślić że ziemię 6 klasy i teren niedługim okresem wegetacji ( chłodny obręb)
    • Przez AdamSygitowicz
      Co zasiać po życie na kiszonkę w maju? Nie chce siać kukurydzy bo dookola działki jest las, ziemia jeszcze nie jest dobrze przerobiona( był to ugór) więc trawa też odpada. Myślałem o życie jarym, co wy na to? 
    • Przez Sylwester1708
      Witam pierwszy raz uprawiam żyto na VI klasie i potrzebuje informacji jaki nawóz w jakiej dawce i kiedy zastosować aby uzyskać ok 5 ton z ha. Żyto pierwszy rok po centrali. Z góry dziękuję za informację 
    • Przez kingway
      Witam , ile wysiać kg na ha zyta populacyjnego Dragon - żyto dańkowskie - 2 odsiew - rok temu brane z centrali ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj