bartus16

żyto ozime Jak uprawiać

Polecane posty

bartus16    10

koledzy pomozcie bo cos nie tak jest z moim z żytem <_< bo zaczyna żołknoc i to co raz gesciej pojawiaja sie zżolkniete listki co to moze oznaczac???????????? :rolleyes:


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Jak żółknie to prawdopodobnie przemarzło. Kiedy było siane?


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

no tak pod koniec wrzesnia


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

zrób dokładne zdjęcie roślinek - w duzym powiększeniu to zobaczymy co to i zdiagnozujemy :rolleyes:


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

oki postaram sie tylko juz jutro bo teraz juz za ciemno jest


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Jak pod koniec września to powinno być już dobrze rozwinięte do zimy i nie powinno wymarznąć. Zrób tak jak mówi mechanizator to zobaczymy.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Nie wiem czy to prawda ale podobno jak jest kwaśna gleba to żołknie :rolleyes:


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

A jak bylo z opadami?? Moze poprostu za mokro jest i gnije?? U nas bylo tak kiedys........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
A jak bylo z opadami?? Moze poprostu za mokro jest i gnije?? U nas bylo tak kiedys........

u nas zadko teraz padalo ale to zyto jest na latwo przepuszczalnej glebie to raczej nie gnije


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Może to jakaś choroba? Żółknie to przeważnie jęczmień ozimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Napisz czy i jakie nawozy pod nie dałeś i kiedy to pole było wapnowane no i czy żółknie na całym polu czy tylko w niektórych miejscach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

tak pole bylo wapnowane rok temu na jesieni a nawoz byl dawany ale nie wiem jaki bo jak tata sial nawoz bylem wtedy w szkole a zolkinie na calym opszarze


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

a mam pytanie takie czy ziarno przed siewem było zaprawione ???


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

W takim wypadku ja bym obstawiał brak jakiegoś mikroelementu, lub jeżeli ziemia jest słabej klasy a na jesieni nie dawaliście azotu i przdplon był wymagający to może to być brak azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
a mam pytanie takie czy ziarno przed siewem było zaprawione ???

nie bylo nigdy tego nie robimy i bylo oki a dopiero w tym roku 1 raz takie cos sie zrobilo


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

więc jest spore ryzyko że jest to jakaś choroba grzybowa - brak zaprawiania + obecna pogoda + brak mrozów i czasem takie "cuda" wychodzą


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

jaką chorobę masz na myśli bo ja się nigdy z takimi objawami choroby grzybowej nie spotkałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

U mnie podobnie widać na pszenżycie ale według mnie to ewidentne przemarznięcie :rolleyes:


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

jak narazie żadnej - zobacze jak wyglądają liście to dopiero będe mógł coś powiedzieć


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

@benek79 masz racje. nie wydaje mi się żeby obmarzło no bo przecierz zimy praktycznie nie było. jakiś dużych przymrozków też ;) .


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

Bedzisz może musiał opryskać na zaraze bo Rafal180 ma racje przecież nie mogło zmażnać jak zimy nie było


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

według mnie moze to byc plamistość siatkowa (nie wiem czy tak sie to dokładnie nazywa), siałes żyto wczesnie podejżewam, że dosyc gesto na dodatek nie zaprawione... brak mrozów, duza wilgotność powietrza jaki i podłoza, gęsty siew to idealne warunki do rozwoju tej choroby. Ja u siebie pki co tego nie mam, ale siałem już ostatni we wsi, wiec dopiero sie dokrzewia i oczywiście było zaprawiane. Za to u sasiada jest masakra... dokładnie to samo i zaczeło sie to juz na jesień, a teraz puste miejsca sie robią. Proponuje jak tylko bedzie odpowiednia pogoda zastosować jakis fungicyd i ewentualnie jakis nawóz dolistny dolej do oprysku z potasem i fosforem, a później czekaj.... zawsze mozesz zapytać goscia w sklepie gdzie zaopatrujesz się w srodki ochrony roslin.

 

Pozdrawiam jesli sie myle to prosze o poprawke!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
według mnie moze to byc plamistość siatkowa (nie wiem czy tak sie to dokładnie nazywa), siałes żyto wczesnie podejżewam, że dosyc gesto na dodatek nie zaprawione... brak mrozów, duza wilgotność powietrza jaki i podłoza, gęsty siew to idealne warunki do rozwoju tej choroby. Ja u siebie pki co tego nie mam, ale siałem już ostatni we wsi, wiec dopiero sie dokrzewia i oczywiście było zaprawiane. Za to u sasiada jest masakra... dokładnie to samo i zaczeło sie to juz na jesień, a teraz puste miejsca sie robią. Proponuje jak tylko bedzie odpowiednia pogoda zastosować jakis fungicyd i ewentualnie jakis nawóz dolistny dolej do oprysku z potasem i fosforem, a później czekaj.... zawsze mozesz zapytać goscia w sklepie gdzie zaopatrujesz się w srodki ochrony roslin.

 

Pozdrawiam jesli sie myle to prosze o poprawke!! ;)

 

dzieki za wyczerpujaca wypowiedz pozdro :P

 

 

PS; fotek nie mialem czasu zrobic jutro je wstawie


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez jarek87
      Czesc ma ktoś na sprzedaż zyto jarePotrzebuje 1t.Powiat goleniów Lub wysylka kurierem. 
    • Przez dominikl95
      witam zastanawia mnie jedna kwestia,czy żyto siane pod koniec października może być lepsze niż siane we wrześniu.( starzy ludzie tak u mnie mówią że siane późno dało lepszy plon.od czego to jest uzależnione i chciałbym podkreślić że ziemię 6 klasy i teren niedługim okresem wegetacji ( chłodny obręb)
    • Przez AdamSygitowicz
      Co zasiać po życie na kiszonkę w maju? Nie chce siać kukurydzy bo dookola działki jest las, ziemia jeszcze nie jest dobrze przerobiona( był to ugór) więc trawa też odpada. Myślałem o życie jarym, co wy na to? 
    • Przez Sylwester1708
      Witam pierwszy raz uprawiam żyto na VI klasie i potrzebuje informacji jaki nawóz w jakiej dawce i kiedy zastosować aby uzyskać ok 5 ton z ha. Żyto pierwszy rok po centrali. Z góry dziękuję za informację 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj