bartus16

żyto ozime Jak uprawiać

Polecane posty

Atsar    2

Dlatego bezpieczniej w życie jest stosować CCC z moddusem zamiast samego CCC. Najlepiej pryskać gdy 50% roślin lub wszystkie pędy główne są już w odpowiedniej fazie.

 

 

jak juz wczesniej pisałem poszło CCC + moddus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gm18    5

Do jakiej faz stosować Optimusa w życie hybrydowym 04.04 poszedł medax 0.4l i 1litr antywylegacz 675??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Po co jeszcze optimus?

jak juz wczesniej pisałem poszło CCC + moddus

Jak rośliny już złapały BBCH30 to można a jechać bez przykrych niespodzianek.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsar    2

powiedział bym ze około 30% roślin jest w fazie bbch 30, 40% w fazie bbch 31, a reszta w fazie bbch 32...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. 17 kwietnia pryskałem żyto CCC (0.6l) oraz Moddusem (0,25l). Było ono w fazie BBCH 33-34. Ale dzisiaj patrzyłem i jest już dużo wyższe, nie sprawdzałem fazy BBCH bo tak przejazdem byłem ale ma już z 50-60 cm, a nie chce żeby mi się wyłożyło przed żniwami. Zostało mi jeszcze CCC i Moddusa. Wiecie może czy mogę i czy warto jeszcze pryskać? Jestem w skracaniu kompletnie zielony bo dopiero pierwszy rok wykonuje taki zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Żyto jest wysokie bo w tej fazie przyrost jest bujny. Moddus jeszcze działa, wg mnie nie ma sensu go jeszcze raz dawać tym bardziej że pewnie już jest liść flagowy. Teraz już nic nie zrobisz, jak wylegnie to Twój błąd że się spóźniłeś z zabiegiem.

ok dzięki jaki fungicyd zastosować?

Co by nie powiedzieć to zabieg jest spóźniony, co mączniak miał złego zrobić to zrobił. Teraz ewentualnie możesz dać fungicyd z szybko działająca morfoliną np tiltem turbo.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Dwa tygodnie temu skróciłem żyto moddusem 0,3l, mogę na liść flagowy dać jeszcze 0,2 moddusa? Czy lepiej etefon 0,5l?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsar    2

A tak na przyszłość to kiedy najlepiej stosować opryski na wyleganie w życie ?

 

W fazie BBCH 31, generalnie w życie ciężko sie wstrzelić... trzeba obserwować i pryskać wtedy gdy 50% głównych pędów będzie w fazie BBCH 31, czyli pierwsze kolanko 1cm nad węzłem krzewienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A tak na przyszłość to kiedy najlepiej stosować opryski na wyleganie w życie ?

Z uwagi na wysokie źdźbło żyta dobrze jest w fazie BBCH 30-31. Oczywiście zazwyczaj ciężko trafić w tą fazę. U mnie w tym roku wyjątkowo żyto było dość równe, dawałem gdy I kolanko było 0,5cm na węzłem.

Dwa tygodnie temu skróciłem żyto moddusem 0,3l, mogę na liść flagowy dać jeszcze 0,2 moddusa? Czy lepiej etefon 0,5l?

Niektórzy sugerują że moddus lepiej przyśpieszyć. Jak 1 skracanie było 2 tyg to powoli mija termin działania moddusa i teraz możesz go dać jeszcze raz, pewnie teraz wysuwa się liść flagowy. Etefon też jest bardzo dobry na liść flagowy, jedyny - etefonu jest taki że przyspiesza proces starzenia się roślin.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaziU91    14
Napisano (edytowany)

Witam Wszystkich . Chciałbym się dowiedzieć czy to jest stadium liścia flagowego ? Czy bym mógł zastosować oprysk na skracanie Cerone 480 SL w jakiej ilości . Bo nie zdążyłem na pierwsze kolanko skrócić . 100kg/ha Czystego azotu zastosowałem . I się boję że się wyłoży . O to zdjęcie

post-22824-0-34697600-1399049755_thumb.jpg

Edytowano przez KaziU91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

to jest liśc flagowy mozesz pryskać cerone, ja pryskałem wczoraj 0,3 l/ha ale dziś rozmawiałem z doradcą i stwierdził że za mało - min. 0,5l/ha w moim przypadku (160h/ha), było skracana w T1. nie zalecają po kłoszeniu bo kłosy mogą być szczerbate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad19941    8

co się może stać z żytem któe było późno opryskane antywylegaczem 675 sl może być jakaś utrata w ziarnie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

czy dając 9kg siarczanu magnezu i 9kg moczniku w 170-190litrach na 90arów mógłbym przypalić żyto. Mam takie przypuszczenie bo gdzie widać kłosy są one na czubku dziwnie skręcone i białe.A może to efekt jakiegoś grzyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Taką dawką poparzenie jest raczej wykluczone, chyba że przy tropikalnej ingerencji słońca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Jak dla mnie w jednej dawce to troche wyszło Ci za duze stęznie. Mogłes chociaz zwiekszysc ilosc wody do tych 300 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez jarek87
      Czesc ma ktoś na sprzedaż zyto jarePotrzebuje 1t.Powiat goleniów Lub wysylka kurierem. 
    • Przez dominikl95
      witam zastanawia mnie jedna kwestia,czy żyto siane pod koniec października może być lepsze niż siane we wrześniu.( starzy ludzie tak u mnie mówią że siane późno dało lepszy plon.od czego to jest uzależnione i chciałbym podkreślić że ziemię 6 klasy i teren niedługim okresem wegetacji ( chłodny obręb)
    • Przez AdamSygitowicz
      Co zasiać po życie na kiszonkę w maju? Nie chce siać kukurydzy bo dookola działki jest las, ziemia jeszcze nie jest dobrze przerobiona( był to ugór) więc trawa też odpada. Myślałem o życie jarym, co wy na to? 
    • Przez Sylwester1708
      Witam pierwszy raz uprawiam żyto na VI klasie i potrzebuje informacji jaki nawóz w jakiej dawce i kiedy zastosować aby uzyskać ok 5 ton z ha. Żyto pierwszy rok po centrali. Z góry dziękuję za informację 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj