bartus16

żyto ozime Jak uprawiać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafal116    0

ok 3tyg. temu siarczan magnzezu 10kg i mocznik 15kg wszystko to na 90arów w 200l wody a i do tego 1 litr ekolistu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Te plamy nie pasują praktycznie do żadnych objawów chorobotwórczych, tak jakby liście się stykały wzajemnie i coś je uszkodziło. Przy niedoborach Cu cierpią końcówki liści, a tu praktycznien w różnych miejscach bieleje. Jedyne co mi może przychodzić na myśl to poparzenie herbicydem-mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miturskir    4

dałem 1l stabilanu teraz mam poprawić optimusem tylko mam dylemat niewim ile mam dodać na hektar proszę o podpowiedż dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Na co ma odpowiedzieć? Pierwsza lepsza odżywka npk będzie lepsza i tańsza. Po co tak kombinujesz? Ta plantavita to do kwiatków tarasowych może, stosujac takie dokarmianie pójdziesz szybko z torbami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsar    2

Na co ma odpowiedzieć? Pierwsza lepsza odżywka npk będzie lepsza i tańsza. Po co tak kombinujesz? Ta plantavita to do kwiatków tarasowych może, stosujac takie dokarmianie pójdziesz szybko z torbami.

 

Dzieki, tylko pytałem. chodziło mi o to ze porównując skład tej Planvity z Kaufa za 6 zł i np odżywki średniej klasy za około 35-45 zł to wychodzi bardzo podobnie jesli chodzi o skład:) jesli damy podówjna dawke Planvity czyli 1L za 12 zł to mamy nawet lepsze parametry:) i teraz tak 2L planvity + mocznik + siarczan magnezu i wydawało mi sie ze to całkiem przyzwoita bomba odżywcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

Aby duże plony mieć, trzeba dawać miedź. :P Jakie tu masz pH, kiedy wapnowanie, jak nawożone?

nawożenie 180kg saletry około 3 marca tydzień temu 75kg moczniku. Na początku kwietnia oprysk dolistny 10kg siarczanu magnezu + 15kg mocznik +1l ekolist w 200l wody.Dawka nawozu jak i oprysku była na 90arów. Ph niebadane na tym kawałku ale na innych i na tym też pewno kwaśne lub lekko kwaśne. Klasa ziemi V i VI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Może to nie najlepszy czas na takie posty, ale w tamtym stosunkowo złym roku udało mi sie wyciągnąć średnio z ha 7,8t żyta (przed chwilą pojechało po 605 brutto), miejscami na 5tej klasie plon podchodził pod 9t, na torfie tylko była lipa, żyto tam później kwitło i się nie przepyliło. Siew 5.09, 4 zabiegi fungicydem w tym jeden na jesieni prochlorazem, 125kg w azocie mineralnym i do tego 30m3 gnojówki na hektar, 120kg K/ha. Wytrzymało okropny grad. Coś czuję, że bez tego gradu i z pełnym przepyleniem byłaby szansa na średnią 9t/ha, ale nie ma źle, jestem na +.

 

Jednak te 3l magnanu na ha się nie zmarnowały, nie było do końca przepylone, ale chyba nie było najgorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Saletra w płynie zadziała jak reglone. Spalisz w momencie.

na jednym kawałku (około 0.8ha) poszło 1.25 ccc i 0.25-0.3 L moddusa

Jak dałeś w dobrej fazie to nie stanie się absolutnie nic ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsar    2

Hmm no żyto jest tak nierówne ze ciezko trafic w dobra faze, na suchym kawałku znacznie przekracza 1cm, tma gdzie mokrzej jest w okolicy 1cm zalezy jakie źdzbło. a lepiej jest przegapic faze bbch czy prysnac za wczesnie? tzn które przegiecie szkodzi bardziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jaki środek polecacie na żyto,aby podnieść plon? Dodam że tydzień temu pryskane było siarczanem magnezu 7,5kg/ha oraz Insol w dawce ok 1,5l/ha. To jeśli nie saletra w płynie ( choć w sklepie nic nie mówił o poparzeniach) ,to jaki inny środek z wysoką zawartością azotu? Dodam że mocznika (takiego do beczki) nigdzie w moim okręgu nie mogę dostać. I co myślicie o jeszcze jednej dawce mikroelementów?

Edytowano przez kacperbaldyga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

sam rozpuść mocznik w opryskiwaczu - ja daję 25kg (worek) na 600l wody i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Hmm no żyto jest tak nierówne ze ciezko trafic w dobra faze, na suchym kawałku znacznie przekracza 1cm, tma gdzie mokrzej jest w okolicy 1cm zalezy jakie źdzbło. a lepiej jest przegapic faze bbch czy prysnac za wczesnie? tzn które przegiecie szkodzi bardziej?

Dlatego bezpieczniej w życie jest stosować CCC z moddusem zamiast samego CCC. Najlepiej pryskać gdy 50% roślin lub wszystkie pędy główne są już w odpowiedniej fazie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SATURN    0

witam ostatnio dokarmiałem żyto mocznik + siarczan magnezu+ plonvit i po paru dniach liście żyta zaczeły żółknąć czy to może być przypalenie żyta mocznikiem jeżeli tak czy żyto zregeneruje się po tym dokarmianiu? dodam że mocznik było dawane 7kg na 100 litrów wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez patryk170
      Witam, mój pierwszy siew żyta jak coś
      Chciałem opryskać żyto hybrydowe na chwasty 2 tygodnie temu, a zamówiony oprysk przyjechał dopiero dzisiaj bo mieli jakieś problemy na magazynie. Niestety było kilka ciepłych dni i żyto na ten moment ma 40-50 cm wysokości a na polu nie mam ścieżek. Na jesień nie pryskałem i teraz na polu jest bardzo dużo wielkich chwastów. I stąd kilka pytań:
      1.Czy jest jeszcze sens pryskać te chwasty gdy są już tak duże i nie wiadomo czy środek zadziała i gnieść to żyto bo raczej już się nie podniesie po kołach, czy już za późno i zostawić nie pryskane a żyto je przerośnie i jakoś sobie poradzi.
      2. Jak co roku mam na polu pasy od nakładek nawozu (siałem 200 kg/ha saletrzaku) i tam gdzie poleciała podwójna dawka jest ładne i ciemne zielone a tam gdzie pojedyncza jest blade i słabsze. Czy jak bym opryskał je mocznikiem + jakieś nawóz dolistny to jest jeszcze szansa żeby nadgoniło w tych słabych pasach czy już za późno.
      3. Ile żyto hybrydowe musiało by dostać azotu w czystym składniku na ha żeby się położyło z nadmiaru.
      4. Czy w życie jest miotła zbożowa czy nie bo ostatnio gadałem z wujkiem i o ten twierdził że w życie nigdy nie ma miotły zbożowej.
    • Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez jarek87
      Czesc ma ktoś na sprzedaż zyto jarePotrzebuje 1t.Powiat goleniów Lub wysylka kurierem. 
    • Przez dominikl95
      witam zastanawia mnie jedna kwestia,czy żyto siane pod koniec października może być lepsze niż siane we wrześniu.( starzy ludzie tak u mnie mówią że siane późno dało lepszy plon.od czego to jest uzależnione i chciałbym podkreślić że ziemię 6 klasy i teren niedługim okresem wegetacji ( chłodny obręb)
    • Przez AdamSygitowicz
      Co zasiać po życie na kiszonkę w maju? Nie chce siać kukurydzy bo dookola działki jest las, ziemia jeszcze nie jest dobrze przerobiona( był to ugór) więc trawa też odpada. Myślałem o życie jarym, co wy na to? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj