bartus16

żyto ozime Jak uprawiać

Polecane posty

aro1975    324

Sprawdzałem i dopiero się tworzy nawet do sklepu woziłem roślinę i kazali czekać. Tilit 115zł mirage 65zł brutto za 1litr. A ty co już skracałeś?

tak, w tamtą sobotę (29.03) - capalo+antywylegacz+moddus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

co sie stanie gdy zastosuje antywylegacz za pózno, kolanko na wys ok 2.5 do 3.5cm chciałem zastosowac antywylegacz 675 sl tylko ze oprysk zrobie dopiero za tydzien bo wyjezdzam za granice na tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

z tego co wiem to mozesz skrucić kłos

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

to w takim przypadku czym skracac jezeli 1 kolanko juz jest za wysoko , czy cerone bewdzie dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

nie wiem czy na to tez nie jest juz za puzno ja skracałem w tym roku pierwszy raz i tez nie wiem jak to wyjdzie. niech sie inni wypowiedzą to bedziesz lepiej wiedział. :)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

to w takim przypadku czym skracac jezeli 1 kolanko juz jest za wysoko , czy cerone bewdzie dobre

Cerone jak coś to dopiero na liść flagowy. Teraz to lepiej moddus. Cerone usztywnia, moddus skraca i usztywnia.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Tydzień temu dawałem CCC 675 w ilości niecałe 2l/ha w fazie 3.0. Ale trafiło się bardzo zimno, żyto samo z siebie wolno rosło, prawdopodobnie CCC przestaje już działać. Moje pytanie: Czy możliwa jest teraz "poprawka" CCC w jakieś minimalnej ilości 1l/ha? Jakieś negatywne skutki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Cerone jak coś to dopiero na liść flagowy. Teraz to lepiej moddus. Cerone usztywnia, moddus skraca i usztywnia.

 

pozwolę sobie jeszcze raz wspomnieć o medax top, który dodatkowo wpływa na rozwój systemu korzeniowego - dlaczego nie ma on rejestracji w życie? nie działa, podobnie jak ccc czy też wynika to z czegoś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

W Niemczech jest rejestracja, Medax Top jeżeli jest jest stosowany zbyt późno nie skraca dobrze dolnych miedzywezli.

Edytowano przez Tomazi3p
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

dzięki za odpowiedź, a możesz mi podać odnośnik do niemieckiej instrukcji stosowania, albo konkretne terminy stosowania i dawki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Tak mi kiedyś pisał przedstawiciel

 

W Niemczech zarejestrowany jest w dawce 1l + 1l Turbo. Turbo jest to siarczan magnezu, tyle że dużo lepszej jakości niż dostępny w Polsce. Faza stosowania to szerokie okno od 30-39

 

Przepraszam bardzo, ale wprowadziłem Pana w błąd jeżeli chodzi o Turbo, Turbo jest to siarczanamonu i oczywiście jest w formie stałej, nie płynnej. Mam jeszcze zalecenie od rolników niemieckich stosujących Medax w życie hybrydowym solo. Jest to 0,5-0,6l w fazie 35-40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Nie mam doświadczenia z tym środkiem, były przymiarki ale modus+ ccc jakoś zawsze wygrywał.

w tym roku mam zamiar zakombinować i dać 150ml modusa i 500ml medaxa.

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Co do stosowania medaxu, to rok temu go zastosowałem z sukcesem w dace 0,5l/ha w mieszance z 1l CCC o formulacji 750g/l. Fota żyta w mojej galerii, w tym roku stosowałem taką sama mieszankę na 1 kolanko w życie.

 

Polecam wszystkim Top Agrar 3/2012, tam jest super artykuł o skracaniu, gdzie z niemieckich doświadczeń można wyczytać, że są spadki plonu przy stosowaniu moddusa/medaxu na liśc podflagowy/flagowy; na niego tylko cerone, które nie tylko usztywnia, ale też skraca. Moddus/medax zastosowane w późnym terminie sztucznie wydłużają okres wegetacji, co może źle wpływać - szczególnie przy dobrej ochronie, a w szczególności przy stosowaniu strobiluryn; na remobilizacje azotu z liści/łodygi do ziarna, co przy upalnej pogodzie w końcówce dojrzewania może znacznie obniżyć plony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsar    2

Witam

 

W jakich warunkach atmosferycznych najlepiej stosować CCC+moddus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dużo słońca i temp w trakcie stosowania ok 15 stopni. I nie stosować w trakcie suszy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsar    2

Dzieki!

 

A raczej z rana czy pod wieczór czy to bez znaczenia?

 

Do CCC + modus dodac ile mocznika a ile siarczanu magnezu?

Edytowano przez Atsar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Rano i wieczorem możesz mieć problem w obecnym czasie z temperturą 15 stopni przy skracaniu.Jak wspomniał kolega milanreal.w momencie zabiegu zwracaj uwagę na temperature.ten mocznik sobie odpusc w mieszance z modusem lubi przypalic końcóweczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dzieki!

A raczej z rana czy pod wieczór czy to bez znaczenia?

Do CCC + modus dodac ile mocznika a ile siarczanu magnezu?

Znaczenie jest i to duże. Możesz do CCC i moddusa dodać mocznik i siarczan, Dawałem 10% mocznika i 5% siarczanu, tzn na 1ha wychodzi mi 240l czyli 25kg mocznika i 13 kg siarczanu. Dawałem w godz 14-17 i obyło się bez przypaleń ale muszę zastrzec że słońce silne nie było a ono ma bardzo ważne znaczenie w tej kombinacji.

Moddus najlepiej działa na słońcu, do tego najlepiej najcieplejszy punkt dnia, czyli przypada w granicach godz 12-14.

Z kolei mocznik działa na rośliny dość agresywnie i bezpieczne jego stosowanie to pora wieczorna lub dzień pochmurny.

Mocznik na słońcu w wysokiej temp może przypalić.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsar    2

Dzieki za info!

 

A stosował ktoś kiedyś odżywki dolistne ale nie takie typowo rolnicze tylko takie ze sklepu, np w siedzi Kaufland jest "Planvita" NPK 6-3-6 + mikro. 1L na 300-400L roztworu. Jak się na to zapatrujecie? Koszt to 5.99 na chwile obecną, nawet jak by wzioł podwójna dawke to za 12 zł jest i tak nie źle, do teko mocznik + siarczan magnezu i heja:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cypiz5    7

czy moge juz stosować Cerone bo na moddusa ze stabilanem za późno mysle. żyto bardzo geste boje sie że po deszczach może je powalić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez dominikl95
      witam zastanawia mnie jedna kwestia,czy żyto siane pod koniec października może być lepsze niż siane we wrześniu.( starzy ludzie tak u mnie mówią że siane późno dało lepszy plon.od czego to jest uzależnione i chciałbym podkreślić że ziemię 6 klasy i teren niedługim okresem wegetacji ( chłodny obręb)
    • Przez AdamSygitowicz
      Co zasiać po życie na kiszonkę w maju? Nie chce siać kukurydzy bo dookola działki jest las, ziemia jeszcze nie jest dobrze przerobiona( był to ugór) więc trawa też odpada. Myślałem o życie jarym, co wy na to? 
    • Przez Sylwester1708
      Witam pierwszy raz uprawiam żyto na VI klasie i potrzebuje informacji jaki nawóz w jakiej dawce i kiedy zastosować aby uzyskać ok 5 ton z ha. Żyto pierwszy rok po centrali. Z góry dziękuję za informację 
    • Przez kingway
      Witam , ile wysiać kg na ha zyta populacyjnego Dragon - żyto dańkowskie - 2 odsiew - rok temu brane z centrali ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj