bartus16

żyto ozime Jak uprawiać

Polecane posty

seba07101    3

w tym tygodniu bede pryskać. 1 litr ccc + 0,2 moddusa bedzie ok ??? ile moge moczniku dodać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

 

a w jakich ilosciach dawałeś na hektar mocznika i siarczanu ?

siarczan magnezu 5% a mocznik 7%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

czy jest potrzeba skracać żyto na V i VI klasie ziemi przy nawożeniu 114N/ha dodam że przed ruszeniem wegetacji dostało 200kg saletry ,wczoraj dolistnie 10kg siarczanu magnezu+mocznik15kg + ekolist 1litr. W najbliższym czasie chcę rozsiać mocznik w ilości 75kg/ha. A w póżniejszej fazie rozwoju jeszcze raz dolistnie 10kg siarczanu i mocznik 10kg+ jakaś odżywka. Proszę o porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

I tutaj się nie zgodze . U mnie w okolicy mają również V VI klase i jak jest przekropny rok to jak zadbają to więcej zbiorą niż większośc na III i IV klasie. W tym roku zbierali żyta na poziomie 4- 4,5 t


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Hej:) pytanie może nie z tej beczki ale... Wczoraj rozsiałem na żyta saletre amonową w dawce ok 100kg/ha. Następna dawke w postaci mocznika przewiduje za ok 3 tyg w dawce ok 70kg/ha... I teraz pytanie czy opłaca mi sie siać ten mocznik za 3 tyg czy może wcześniej. I kiedy musze rozpocząć skracanie i jakimi środkami (myślałem nad moddusem w dawce 0,3l/ha),a także kiedy rozpocząć dokarmianie mikroelementami( myślałem o plonvicie) Z góry dziękuję za odp :) Pozdrawiam :)

Ta saletra to rozumiem że to II dawka? A jak dasz mocznik za 3 tyg to będzie działać w czerwcu/lipcu czyli kiedy będzie już pozamiatane.

Skaracanie jak zyto dostanie kolanko, moddus będzie ok. A te mikroelementy to nawet możesz pominąć, już lepiej dać coś z wysoką zawartością azotu i magnezu.

moge juz pryskać żyto regulatorem wzrostu ???? jesli sie ktoś dobrze zna niech mi powie w jakiej fazie jest żytko na zdjenciach ??? prosze o odpowiedz

Te zdjęcie nie jest dokładnie, na podstawie tego mogę powiedzieć że jest faza BBCH30/31 czyli możesz ruszać, możesz trochę poczekać.

w tym tygodniu bede pryskać. 1 litr ccc + 0,2 moddusa bedzie ok ??? ile moge moczniku dodać ??

1l ccc i 0,2l moddusa to ok jak nie ma wysokiej presji wylegania. A mocznika możesz dać nawet 10% ale musisz dodać 5% siarczanu magnezu. Sam mocznik dolistnie nic nie da.

czy jest potrzeba skracać żyto na V i VI klasie ziemi przy nawożeniu 114N/ha dodam że przed ruszeniem wegetacji dostało 200kg saletry ,wczoraj dolistnie 10kg siarczanu magnezu+mocznik15kg + ekolist 1litr. W najbliższym czasie chcę rozsiać mocznik w ilości 75kg/ha. A w póżniejszej fazie rozwoju jeszcze raz dolistnie 10kg siarczanu i mocznik 10kg+ jakaś odżywka. Proszę o porade

Oj przy takim nawożeniu musisz dać. 1lCCC i 0,2l moddusa powinno wystarczyć.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

postaram sie dzisiaj wstawić dokładniejsze zdjęcie

 

Edytowano przez seba07101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

moze te zdjęcia bedą lepsze co milanreal1 co ??? wszystkie nie są takie same na zdjęciach sa te większe ale na całym polu to jest z 10% jest mniejszych.

post-67499-0-49214400-1396361152_thumb.jpg

post-67499-0-94532400-1396361196_thumb.jpg

post-67499-0-33885600-1396361234_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jedź koniecznie ze skracaniem. CCC z moddusem w godzinach okołopołudniowych, gdy jest ciepło i słonecznie, nawet jak w nocy będzie lekki przymrozek.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Jak masz zamiar dawać mocznik to wysiej go wcześniej gdyż on się dłużej rozkłada. Ja też dawałem mocznik na drugą dawkę to wysiałem już tydzień temu.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Witam . Mam taki dylemat chodzi mi o drugą dawkę w postaci mocznika w ilości 100kg/ha 46N na żyto ozime tak wygląda http://www.agrofoto....owskie-diament/ . I się zastanawiał kiedy by rozsiać ja myślę kolo piątku/soboty . Czekam na jakieś wskazówki . POzdrawiam KaziU91

Z tego co wiem to druga dawka azotu powinna być dana na początku fazy strzelania w źdźbło a Ty już o pierwszym kolanku także moim zdaniem to jedź jak najszybciej się da i siej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jony0913    0

Na takiej klasie ziemi co byś nie robił i tak więcej jak 3t nie zbierzesz.

Kolego ja też się z Tobą nie zgodze odpowiednia odmiana odpowiedni przedplon i 5-6 ton było z 5 i gdzie niegdzie 6 klasy ziemi tylko co z tych wszystkich zabiegów ładowania nawozu jak teraz cena 50 zł jaki zysk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

No cena jest słaba ale w tym roku dużo osób zrezygnowało przez to z siania żyta więc jak będzie go mało to i może cena podskoczy. Więc może warto za ryzykować i zadbać o dobry plon.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Dzisiaj opryskane mustangiem za tydzień tilit turbo + mirage po 0.6l i do tego 1lccc i może wystarczy. W sklepie doradcy twierdzą że jak się daje funigicydy razem z ccc to dwkę ccc trzeba zmniejszyć i mówią że 1 litr wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Karol nie za póżno na skracanie CCC? sprawdzałeś wysokość pierwszego kolanka? jaki koszt tilt+mirage?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Sprawdzałem i dopiero się tworzy nawet do sklepu woziłem roślinę i kazali czekać. Tilit 115zł mirage 65zł brutto za 1litr. A ty co już skracałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja dziś skracałem. Planowałem jutro ale wg prognoz ma wiać do 8m/s, dziś ok godz 15 wiało ok 2-3m/s czyli jeszcze ok.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez patryk170
      Witam, mój pierwszy siew żyta jak coś
      Chciałem opryskać żyto hybrydowe na chwasty 2 tygodnie temu, a zamówiony oprysk przyjechał dopiero dzisiaj bo mieli jakieś problemy na magazynie. Niestety było kilka ciepłych dni i żyto na ten moment ma 40-50 cm wysokości a na polu nie mam ścieżek. Na jesień nie pryskałem i teraz na polu jest bardzo dużo wielkich chwastów. I stąd kilka pytań:
      1.Czy jest jeszcze sens pryskać te chwasty gdy są już tak duże i nie wiadomo czy środek zadziała i gnieść to żyto bo raczej już się nie podniesie po kołach, czy już za późno i zostawić nie pryskane a żyto je przerośnie i jakoś sobie poradzi.
      2. Jak co roku mam na polu pasy od nakładek nawozu (siałem 200 kg/ha saletrzaku) i tam gdzie poleciała podwójna dawka jest ładne i ciemne zielone a tam gdzie pojedyncza jest blade i słabsze. Czy jak bym opryskał je mocznikiem + jakieś nawóz dolistny to jest jeszcze szansa żeby nadgoniło w tych słabych pasach czy już za późno.
      3. Ile żyto hybrydowe musiało by dostać azotu w czystym składniku na ha żeby się położyło z nadmiaru.
      4. Czy w życie jest miotła zbożowa czy nie bo ostatnio gadałem z wujkiem i o ten twierdził że w życie nigdy nie ma miotły zbożowej.
    • Przez jarek87
      Czesc ma ktoś na sprzedaż zyto jarePotrzebuje 1t.Powiat goleniów Lub wysylka kurierem. 
    • Przez dominikl95
      witam zastanawia mnie jedna kwestia,czy żyto siane pod koniec października może być lepsze niż siane we wrześniu.( starzy ludzie tak u mnie mówią że siane późno dało lepszy plon.od czego to jest uzależnione i chciałbym podkreślić że ziemię 6 klasy i teren niedługim okresem wegetacji ( chłodny obręb)
    • Przez AdamSygitowicz
      Co zasiać po życie na kiszonkę w maju? Nie chce siać kukurydzy bo dookola działki jest las, ziemia jeszcze nie jest dobrze przerobiona( był to ugór) więc trawa też odpada. Myślałem o życie jarym, co wy na to? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj