bartus16

żyto ozime Jak uprawiać

Polecane posty

Atsar    2

Jakie sterzenia siarczanu magnezu i mocznika stosować do moddusa + CCC + odrzywki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja będę dawać oddzielnie dla pewności. Najpierw CCC z moddusem, potem mocznik 10% i siarczan 5%.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

czy można już dokarmiać dolistnie żyto siarczanem magnezu + odżywki czy jescze za wcześno dodam że na początku marca poszło 200 kg saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsar    2

Ja będę dawać oddzielnie dla pewności. Najpierw CCC z moddusem, potem mocznik 10% i siarczan 5%.

 

Czemu oddzielnei? ile czasu pimiedzy skracaniem a odrzywka? Mocznik + siarczan + odrzywka czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaziU91    14

Witam . Mam mały dylemat chodzi o to że zakupiłem CCC 720 SL bym chciał dokrzewić żyto dańkowskie złote czy to coś da a może to poprawi jakoś ? O to zdjęcie http://www.agrofoto....owskie-diament/ Stan na 26.03.2014 . Proszę o jakieś rady . Pozdrawiam KaziU91

Edytowano przez KaziU91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

chyba jest już za późno na nakrzewianie, niektórzy twierdzą nawet, iż żyto nie krzewi się wiosną, więc CCC można co najwyżej użyć do skrócenia więdzywęźli oraz korzeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czemu oddzielnei? ile czasu pimiedzy skracaniem a odrzywka? Mocznik + siarczan + odrzywka czy jak?

Wole pojechać 2 razy i mieć pewność że na pewno nic się nie stanie. Ja już mam zazwyczaj takiego pecha że jak coś może przypalić to u mnie zawsze przypali :D Planuje 3 dni przerwy między zabiegami.

Witam . Mam mały dylemat chodzi o to że zakupiłem CCC 720 SL bym chciał dokrzewić żyto dańkowskie złote czy to coś da a może to poprawi jakoś ? O to zdjęcie http://www.agrofoto....owskie-diament/ Stan na 26.03.2014 . Proszę o jakieś rady . Pozdrawiam KaziU91

 

Teraz to już po ptakach, żyto nie krzewi się wiosną.

Mało kto sobie zdaje sprawę ale siew jest najważniejszym zabiegiem, wtedy można już wszystko zepsuć.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    90

Pytanie dnia, czy 400 g prochlorazu i 300 g fenpropidiny będzie wystarczające na T1.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

skracał juz z was ktoś żyto ???

 

czym skracacie i w jakich dawkach? nie wiem czy odważę się na test medaxa, dlaczego on nie ma rejestracji w życie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

ja nie skracałem jeszcze nigdy w tym roku pierwszy raz i przesto sie pytam kiedy to zrobić bo czeba utrafić w odpowiednią fazę ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsar    2

Co panowie myślicie o zastosowaniu odrzywki dolistnej przeznaczonej dla roślin doniczkowych jako "nawóz uniwersalny" taki Plonvit czy cos takiego w zamian za odrzywke przeznaczoną typowo pod uprawy zborzowe? Porównywałem zawartość mikro i marko elementów i jesli sie podwoi dawke czyli 2L (15 zł/ha) to wychodzi to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

za ok 1h będe pryskał mocznikiem+siarczan+ekolist mam nadzieje że nie będzie przymrozku bynajmniej nie nadają :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Dziś żyto prysnąłem CCC 675 w ilości 2l/ha + mocznik + siarczan magnezu. Faza rozwojowa w granicach 30/31. Dlaczego tak wcześnie? Kiedyś zastosowałem CCC w fazie 31/32 to wszystko pięknie leżało. Skrócenie o równe 0,0cm. Zobaczymy co teraz z tego wyjdzie.

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manko    7

panowie co myślicie o zastosowaniu etefonu na pierwszy zabieg w życie?


we wszystkim trzeba zachować umiar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

potrzebuje temperatury 15oC a to eliminuje go jako środek na pierwszy zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej:) pytanie może nie z tej beczki ale... Wczoraj rozsiałem na żyta saletre amonową w dawce ok 100kg/ha. Następna dawke w postaci mocznika przewiduje za ok 3 tyg w dawce ok 70kg/ha... I teraz pytanie czy opłaca mi sie siać ten mocznik za 3 tyg czy może wcześniej.

I kiedy musze rozpocząć skracanie i jakimi środkami (myślałem nad moddusem w dawce 0,3l/ha),a także kiedy rozpocząć dokarmianie mikroelementami( myślałem o plonvicie) Z góry dziękuję za odp :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

za ok 1h będe pryskał mocznikiem+siarczan+ekolist mam nadzieje że nie będzie przymrozku bynajmniej nie nadają :) :) :)

 

a w jakich ilosciach dawałeś na hektar mocznika i siarczanu ?


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

moge juz pryskać żyto regulatorem wzrostu ???? jesli sie ktoś dobrze zna niech mi powie w jakiej fazie jest żytko na zdjenciach ??? prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

seba musisz rozciąć źdźbło wzdłuż i zobaczyć na jakiej wysokości jest pierwsze kolanko licząć od węzła krzewienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez dominikl95
      witam zastanawia mnie jedna kwestia,czy żyto siane pod koniec października może być lepsze niż siane we wrześniu.( starzy ludzie tak u mnie mówią że siane późno dało lepszy plon.od czego to jest uzależnione i chciałbym podkreślić że ziemię 6 klasy i teren niedługim okresem wegetacji ( chłodny obręb)
    • Przez AdamSygitowicz
      Co zasiać po życie na kiszonkę w maju? Nie chce siać kukurydzy bo dookola działki jest las, ziemia jeszcze nie jest dobrze przerobiona( był to ugór) więc trawa też odpada. Myślałem o życie jarym, co wy na to? 
    • Przez Sylwester1708
      Witam pierwszy raz uprawiam żyto na VI klasie i potrzebuje informacji jaki nawóz w jakiej dawce i kiedy zastosować aby uzyskać ok 5 ton z ha. Żyto pierwszy rok po centrali. Z góry dziękuję za informację 
    • Przez kingway
      Witam , ile wysiać kg na ha zyta populacyjnego Dragon - żyto dańkowskie - 2 odsiew - rok temu brane z centrali ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj