bartus16

żyto ozime Jak uprawiać

Polecane posty

janusz20    106

U mnie populacyjne miejscami sie położyło A hybryda Palazzo stoi bez żadnych zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485
Napisano (edytowany)

Potwierdzam, Palazzo nie traktowane skracaczem na 1 kolanko dalej stoi mimo 155-160cm wysokości, tyle że ma zdrową podstawę, bo wszelkie inne zabiegi ( w tym skracanie cerone 0,7l na podflagókę) dostało.

Edytowano przez eMWu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

Mam trochę inne pytanie.

Jak skutecznie z pola po żniwach pozbyć się pozostałości żyta aby nie wyrosło w zbożu jarym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

w jarym ci nie urośnie ale w kolejnej oziminie może go być pełno. Wszystko zależy od wilgoci po żniwach. Gdy będzie jej dużo wszystko wzejdzie przed orką zimową, gdy mało wschody mogą rozpocząć sie po orce i siewach zbóż. Wtedy to już trochę lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Do jesieni jeszcze daleko, ale zapytam już teraz co wybrać do zwalczania miotły i innych chwastów jedno i dwuliściennych w życie i kiedy najlepiej pryskać przed czy po wschodach jesiennych.... Chodzi tez oczywiście o cenę żeby nie była jakaś kosmiczna:p

1.Tolurex lub Lentipur Flo + Glean

2. Legato Plus + Glean

3. Expert Met

I następne pytanko chcę na wiosnę zasiać z 4 ha żyta jarego i czy też można taką samą mieszanką je popryskać co ozime jesienią???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Jarego to raczej tym się nie pryska, no bo po co. Miotła w jarym nie rośnie. Gleanu teoretycznie na piachach sie nie stosuje, chociaż ja czasami pryskam :blink:. IPU w jesiennym oprysku bardzo mnie zawiódł w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dużo u Was robaków w życie? U mnie na początku kwitnienia nawet było sporo wciornastka, teraz trochę mszycy spotkałem. W ostatnim zabiegu fungicydowym nie dałem nic na robaka, w przyszłym roku zrobię poprawkę i dam coś najlepiej długo działającego, podobno eforia zabezpiecza na dłuższy okres czasu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

U mnie gdy pojawiały się ości dałem toszkę etefonu + pyretroid ale ostatno pojawiło się troszkę w życie biedronek a gdzie biedronki to bywają mszyce ale oglądając kłosy tylko w jednym znalazłem 2 mszyce a poza tym w miare czysto i w tym roku nareszcie nie widze w życie i innych zbożach lednicy zbożowej która przez dwa ubiegłe lata mnie nawiedzała. Na przyszły rok też myślę o daniu coś dłużej działaącego ale chyba nie Bi 58 bo w ubiegłym roku nie byłem do końca zadowolony z tego środka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a jak u was wygląda kłos, zapyliły się ładnie bo u mnie bardzo kiepsko i w kłosie jest ok 5-10 ziaren, więc zapowiada się kiepsko, a po dołkach już robi się białe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

U mnie w tym roku w czasie kwitnienia padało ale visello ma pełne kłosy. W tamtym roku podczas kwitnienia była duża susza i kłosy wyglądały gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie gdy pojawiały się ości dałem toszkę etefonu + pyretroid ale ostatno pojawiło się troszkę w życie biedronek a gdzie biedronki to bywają mszyce ale oglądając kłosy tylko w jednym znalazłem 2 mszyce a poza tym w miare czysto i w tym roku nareszcie nie widze w życie i innych zbożach lednicy zbożowej która przez dwa ubiegłe lata mnie nawiedzała. Na przyszły rok też myślę o daniu coś dłużej działaącego ale chyba nie Bi 58 bo w ubiegłym roku nie byłem do końca zadowolony z tego środka.

Bi ma dobra skuteczność przez tydzień od zabiegu czyli dość krótko. Eforia ma 2 substancje aktywne i podobno działa znacznie dłużej dlatego raczej w następnym roku ja dam razem z ostatnim fungicydem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również skosiłem 0.9 ha żyta syntetycznego Caroass i jestem miło zaskoczony. Tyle na ten moment powiem o plonie bo nie ważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie wczoraj rozpocząłem żniwa. Na razie żyto sypie jak szalone, już dawno takiego plonu nie było.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

u mnie juz tez skoszone, plon okolo 4t. liczylem na wiecej ale plesn sniegowa zalatwila z 1/3 roslin. w tym roku idzie juz dobra zaprawa.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Gdy brałem kwalifikat jesienią 2012r ziarno wyglądało jak poślad. A teraz ładne grube jak hybryda. Twoje też takie było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Koledzy, jak nawoziliście te wasze "amberki" skoro tak sypią ? Ja będę siał w tym roku po mieszankach motylkowo-zbożowych i nie wiem za bardzo ile dać ale jakby żytko sypało ponad 4t/ha to by mi się podobało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie amber 5t/ha. Nawożenie niecałe 120kg N. Ziarno grube, co mnie lekko dziwi bo kwalifikat by bardzo drobny.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

U mnie amber dal niecałe 5t przy 110 kg N i ph 4.35 ( wiem, wiem tragicznie niskie, ale to dzierżawa...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin39    0

Żytko posiane na poletku doświadczalnym , zawaliłem siew bo posiałem 176 kg/ha kwalifikatu w terminie :blink: skracane na pierwsze kolanko ccc i ustało do żniw , podoba mi się ta odmiana i teraz też ją posieję , tylko rzadziej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin39    0

No tak jakoś wyszło, ojciec maczał w tym palce a on wychodzi z założenia im gęściej posiejesz tym więcej zbierzesz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez patryk170
      Witam, mój pierwszy siew żyta jak coś
      Chciałem opryskać żyto hybrydowe na chwasty 2 tygodnie temu, a zamówiony oprysk przyjechał dopiero dzisiaj bo mieli jakieś problemy na magazynie. Niestety było kilka ciepłych dni i żyto na ten moment ma 40-50 cm wysokości a na polu nie mam ścieżek. Na jesień nie pryskałem i teraz na polu jest bardzo dużo wielkich chwastów. I stąd kilka pytań:
      1.Czy jest jeszcze sens pryskać te chwasty gdy są już tak duże i nie wiadomo czy środek zadziała i gnieść to żyto bo raczej już się nie podniesie po kołach, czy już za późno i zostawić nie pryskane a żyto je przerośnie i jakoś sobie poradzi.
      2. Jak co roku mam na polu pasy od nakładek nawozu (siałem 200 kg/ha saletrzaku) i tam gdzie poleciała podwójna dawka jest ładne i ciemne zielone a tam gdzie pojedyncza jest blade i słabsze. Czy jak bym opryskał je mocznikiem + jakieś nawóz dolistny to jest jeszcze szansa żeby nadgoniło w tych słabych pasach czy już za późno.
      3. Ile żyto hybrydowe musiało by dostać azotu w czystym składniku na ha żeby się położyło z nadmiaru.
      4. Czy w życie jest miotła zbożowa czy nie bo ostatnio gadałem z wujkiem i o ten twierdził że w życie nigdy nie ma miotły zbożowej.
    • Przez jarek87
      Czesc ma ktoś na sprzedaż zyto jarePotrzebuje 1t.Powiat goleniów Lub wysylka kurierem. 
    • Przez dominikl95
      witam zastanawia mnie jedna kwestia,czy żyto siane pod koniec października może być lepsze niż siane we wrześniu.( starzy ludzie tak u mnie mówią że siane późno dało lepszy plon.od czego to jest uzależnione i chciałbym podkreślić że ziemię 6 klasy i teren niedługim okresem wegetacji ( chłodny obręb)
    • Przez AdamSygitowicz
      Co zasiać po życie na kiszonkę w maju? Nie chce siać kukurydzy bo dookola działki jest las, ziemia jeszcze nie jest dobrze przerobiona( był to ugór) więc trawa też odpada. Myślałem o życie jarym, co wy na to? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj