bartus16

żyto ozime Jak uprawiać

Polecane posty

rafto    30
Napisano (edytowany)

@ diabloo07 za późno na CCC ,, modus albo cerone pozostaje zastosować w tej fazie czyli tanio nie będzie w stosunku do CCC :/

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6
Napisano (edytowany)

Koledzy jaki musi być odstep pomiędzy opryskiem mustangiem forte, a ceronem? Mogę do oprysku ceronem dozucic troche mocznika i siarczanu?

Edytowano przez matyziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Medax top można pryskać na żyto ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiastOracz    136
Napisano (edytowany)

W Polsce nie ma, ale w Niemczech ma. Mówię oczywiście o Medax Top.

Edytowano przez PiastOracz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    140

z ta rejestracja to jest tak ze ona kosztuje sporo kasy i np bumper nie ma rejestracji w zycie a dawniej miał,substancja aktywna ta sama i stezenie tez wiec mozna stosowac tak samo z medax top...w Polsce nie ma rejestracji a w niemczech ma wiec mozna zastosowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Podobnie jak Capalo nie ma rejestracji w życie, a w praktyce jeden z lepszych fungicydów na T1 w żytku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak środek nie ma rejestracji w Polsce na żyto to nie znaczy, że można go stosować. Przy pierwszej kontroli papierów w gospodarstwie zostanie to wyłapane oraz odpowiednio nagrodzone i właśnie z tego powodu lepiej stosować je zgodnie z instrukcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Spryskałem tym attributem, powinno być ok ale zobaczmy. Już zaczyna się kłosić więc delikatnie mówiąc spóźniłem ale szkoda było wylewać. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Czy warto stosować środek grzybowy na żyto po wykłoszeniu lecz przed kwitnieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Moje żyto za kilka dni będzie się kłosiło, kłos jest pod liściem ale na samym końcu, zaraz będzie wychodził. Czy to juz za późno na etefon? I drugie pytanie czy teraz mozna dać druga dawkę fungicydu?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon0102    23

Poczekaj jak się wykłosi (tylko nie pryskaj podczas kwitnienia). Lepiej chronić kłos niż liście.

 

Poczekaj jak się wykłosi (tylko nie pryskaj podczas kwitnienia). Lepiej chronić kłos niż liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Dla tych którzy robią kiszonkę z żyta.

Ile macie średnio snopków z hektara z żyta na kiszonkę??

I czy wystarczyłoby dać przed siewem ze 100kg/ha lubofoski i wiosną ze 100kg/ha saletry i z tego byłby zadawalająca ilość snopków??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ82mtz    0

koledzy chciałem zapytać z ciekawości bo mam zamiar siać żyto czy są odmiany zeby rosły niskie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Dla tych którzy robią kiszonkę z żyta.

Ile macie średnio snopków z hektara z żyta na kiszonkę??

I czy wystarczyłoby dać przed siewem ze 100kg/ha lubofoski i wiosną ze 100kg/ha saletry i z tego byłby zadawalająca ilość snopków??

 

Co do saletry to pod żyto na kiszonkę wypadałoby rzucić ok. 60-70kg N w jednej dawce startowej (200-230kg najlepiej saletrosanu - lepsze wykorzystanie azotu dzięki siarce = większa ilość kiszonki), aby żyto było gęste i nie redukowało źdźbeł. I do tego zamiast 100kg lubofoski, 100kg soli potasowej (potas - budulec komórek - więcej masy z hektara), chyba że ziemia jest bardzo słaba (mała zawartość fosforu w glebie i niskie pH) to wtedy 200kg polifoski 6 lub odpowiednika.

 

A co do ochrony przed grzybem - jak pogoda sprzyja grzybkowi to zabieg lepiej przyśpieszyć i opryskać liście, nie kłos, fuzarioza nie tyka kłosa żyta, mu może zaszkodzić jedynie szczerbatość (a później przez to sporysz), której żaden oprysk nie eliminuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

a jak u was zyta? u mnie narazie stoi, skracanie w t1 troche przegapilem i poprawialem modusem + 1 raz fungicyd. u sasiadow bez skracania i ochrony fungicydowej juz miejscami sie wywraca.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

u mnie po dzisiejszych nocnych opadach, tam gdzie była siana saletra (200kg)+ 50kg polifoski 21 rozsiewaczem to w 90% leży jak by walec przeszedł, a tam gdzie ręczno siany nawóz to jeszcze stoi, zobaczymy czy coś jeszcze z tego będzie. Jutro zrobię zdjęcie to ocenicie czy jest szansa na jakiś plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez dominikl95
      witam zastanawia mnie jedna kwestia,czy żyto siane pod koniec października może być lepsze niż siane we wrześniu.( starzy ludzie tak u mnie mówią że siane późno dało lepszy plon.od czego to jest uzależnione i chciałbym podkreślić że ziemię 6 klasy i teren niedługim okresem wegetacji ( chłodny obręb)
    • Przez AdamSygitowicz
      Co zasiać po życie na kiszonkę w maju? Nie chce siać kukurydzy bo dookola działki jest las, ziemia jeszcze nie jest dobrze przerobiona( był to ugór) więc trawa też odpada. Myślałem o życie jarym, co wy na to? 
    • Przez Sylwester1708
      Witam pierwszy raz uprawiam żyto na VI klasie i potrzebuje informacji jaki nawóz w jakiej dawce i kiedy zastosować aby uzyskać ok 5 ton z ha. Żyto pierwszy rok po centrali. Z góry dziękuję za informację 
    • Przez kingway
      Witam , ile wysiać kg na ha zyta populacyjnego Dragon - żyto dańkowskie - 2 odsiew - rok temu brane z centrali ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj