bartus16

żyto ozime Jak uprawiać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
matyziak    6

Jeszcze jadno pytanie, do skracania lepiej zastosowac CCC + modus, czy cerone? Koszt podobny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masfer5455    6

WIDZISZ gnojówki nazbierało mi sie ponad stan wiec troche pokropilem na kilkadziesiat ha na co wystarczyło a na poczatku marca jade ze saletra a kiedy nie leje gnojówki to nawet jeszcze w lutym ale ogólnie to wszystkie pola nawoże obornikiem co roku nie za grubo ale co rok zawsze lepiej pamieta


sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

Pierwszy raz chciałem zastosowac fungicydy w życie,czy takie dawki będą dobre?

Prochloraz 400gram/ha na łamliowść żdźbła

Propikonazol 120gram/ha na mączniaka,rdza i pleśń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goodkat    2

na t1 polecam prochloraz + tebukonazol+ morfolina (jak wiadomo zabiegi t1 w życie wykonuje sie bardzo wcześnie, morfolina ma za zadanie obnizyc temp dzialania cieczy roboczej) + Mg +Mn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

Mrofoliny zwalczą mączniaka, propikanazol sobie nie poradzi z tym grzybkiem. Ja zamieniam tebukonazol na epoksykonazol, ale w życie powinno wystarczyć prochloraz+morfoliny. 400g/ha prochlorazu bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

400g prochlorazu to nie za duzo? a ile fenpropidyny (związek z grupy morfolin)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a możecie podać konkretne środki fungicydowe na żyto bo wcześniej nigdy nie stosowałem fungicydów i nie wiem czy warto, a jeżeli już to jakie środki i w jakich ilościach oraz w jakiej fazie zastosować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vojt4s    3

Można dawać NPK wiosną pod żyto?

 

 

Własnie pamiętaj, że niedobór P i K ogranicza dostępność azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

Tak liczę i liczę i wychodzi 0,5l mirage 30 zł 1l sparty 57zł razem 87zł/ha, ale fuzaryjnej zgorzeli nie ruszy, duett ultra da radę wyjdzie 84zł/ha chyba będzie lepiej jak sądzicie?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemekN    0

Co myślicie o zastosowaniu RSM na pobudzenie wiosenne żyta? Czy ktoś to może stosował jak tak to z jakim efektem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Od kilku lat stosujemy RSM i nie narzekamy, szybki azot, mocznik juz też sie rozkłada, więc z drugą dawką spieszyć się nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Dzisiaj byłem na polu i niestety mam sporo plesni śniegowej, pole nie jest białe ale przy ziemi widać jej sporo. Czy pleśń da się zwalczać teraz jakimiś fungicydami czy tylko dobrą zaprawą?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mogłeś o tym myśleć przed siewem, inaczej się nie da. Kiedyś radzono pobronować lekka broną. Spróbowałem i nie polecam, zostały głównie rośliny mniej lub słabo porażone pleśnią. Poza tym żyta nie powinno się bronować, za płytko osadzony węzeł krzewienia.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

Lekka brona w poprzek rzędów polecana była przez dziadka, tylko on robił wsiewkę saladery. Co będzie lepsze na start siarczan amonu 100kg + saletra am. 150kg czy sama saletra 200 kg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Nie wykonałem zabiegu na chwasty jesienią. I teraz szukam dobrago herbicydu żeby działał w niskich temperaturach, żeby tak pod koniec marca opryskać żytko. Może znacie jakies herbicydy na dwuliścienne które działaja w niskich temp. Dodam że główne chwasty to : Maki, przytulia, gwiazdnica, rumiany i inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Z takimi chwastami poradzą sobie nawet tańsze środki które można stosować w fazie 1 kolanka.

 

Lekka brona w poprzek rzędów polecana była przez dziadka, tylko on robił wsiewkę saladery. Co będzie lepsze na start siarczan amonu 100kg + saletra am. 150kg czy sama saletra 200 kg ?

I jedna i druga opcja jest dobra, tylko nie wiem czy siarczanu nie musiałbyś wysiewać oddzielnie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Ale mi chodzi żeby opryskać przed pierwszym kolankiem, żeby był zachowany odstęp po herbicydzie przed nawożeniem dolistnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Większość herbicydów jesiennych można stosować wczesną wiosną, ale zazwyczaj one nie biorą wszystkich dwuliściennych, poza tym wychodzą drożej.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Mogłeś o tym myśleć przed siewem, inaczej się nie da. Kiedyś radzono pobronować lekka broną. Spróbowałem i nie polecam, zostały głównie rośliny mniej lub słabo porażone pleśnią. Poza tym żyta nie powinno się bronować, za płytko osadzony węzeł krzewienia.

 

Wszytskiego nie da się wiedzeić. Ale na przyszłość już zapamietam.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Ja tez mam nie opryskane zyto, mino ze legato stoi od jesieni:p ale zamierzam je opryskac mustangiem forte na poczatku kwietnia. Co z tym prochlorazem i morfolinami? W jakich dawkach to pomieszac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Pryskał ktoś Maratonem na wiosnę? został mi oprysk z jesieni,szkoda go zmarnować.Niby na etykiecie jest napisane że do zwalczania chwastów jesienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Ja czekam jeszcze co będzie po niedzieli bo prognozy nie są jednoznaczne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez jarek87
      Czesc ma ktoś na sprzedaż zyto jarePotrzebuje 1t.Powiat goleniów Lub wysylka kurierem. 
    • Przez dominikl95
      witam zastanawia mnie jedna kwestia,czy żyto siane pod koniec października może być lepsze niż siane we wrześniu.( starzy ludzie tak u mnie mówią że siane późno dało lepszy plon.od czego to jest uzależnione i chciałbym podkreślić że ziemię 6 klasy i teren niedługim okresem wegetacji ( chłodny obręb)
    • Przez AdamSygitowicz
      Co zasiać po życie na kiszonkę w maju? Nie chce siać kukurydzy bo dookola działki jest las, ziemia jeszcze nie jest dobrze przerobiona( był to ugór) więc trawa też odpada. Myślałem o życie jarym, co wy na to? 
    • Przez Sylwester1708
      Witam pierwszy raz uprawiam żyto na VI klasie i potrzebuje informacji jaki nawóz w jakiej dawce i kiedy zastosować aby uzyskać ok 5 ton z ha. Żyto pierwszy rok po centrali. Z góry dziękuję za informację 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj