bartus16

żyto ozime Jak uprawiać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szwagier24    38

Panowie jaki macie przybliżony nakład na 1 ha zyta?
Planuje pisać na jednym kawałku ale dawno już nie było u mnie siana więc nie mam rozeznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubapatoka    1

Witam! Stosował ktoś herbicyd Glean 75 WG na piaski? Planuję zakupić taki herbicyd ze względu na koszt i skuteczność środka, ale martwi mnie ostrzeżenie na etykiecie, aby nie stosować na piaski. Czy to może zaszkodzić na żyto? Czy nie będzie miało takiego działania tylko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moris7598    12

Witam! Stosował ktoś herbicyd Glean 75 WG na piaski? Planuję zakupić taki herbicyd ze względu na koszt i skuteczność środka, ale martwi mnie ostrzeżenie na etykiecie, aby nie stosować na piaski. Czy to może zaszkodzić na żyto? Czy nie będzie miało takiego działania tylko?

Możesz stosować ja stosowałem i żadnych skutków ubocznych nie widziałem. albo zamiast glean daj expert met 56 wg też dobry . a najlepiej mieszanine jakąś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Mam zamiar zasiać żyto populacyjne, 3h, nasiona mam brać z centrali, do wyboru mam Dańkowskie Rubin i Dańkowskie Diament, ktoś siał i może sie wypowiedzieć które lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubapatoka    1

Ja na słabych ziemiach i małym nakładzie (200kg/ha Lubofosu NPK 5-10-25 i 200 kg saletry 34% posianej troche późno) uzyskałem plon do 2t z ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

potrzebują dobrej odmiany zyta na kiszonkię  macie jakieś sprawdzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

właśnie o takie chodzi tylko sprawdzone bo to co wypisują w opisach odmian nie zawsze sie sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki powinien być odstęp między orką a siewem żyta populacyjnego ,przed siewem poszła sól potasowa ,wystarczy tydzień czy jednak trochę dłużej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Teraz często pada to tydzień powinien wystarczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Zazwyczaj w zaleceniach jest informacja o trzytygodniowym okresie pomiędzy orką, a siewem. Przy krótszych odstępach może dojść do rozrywania korzeni wschodzących roślin. Popatrz jaka będzie pogoda w najbliższym czasie. Jeśli nie będzie zagrożenia dużymi opadami, to siej jak najpóźniej (do 25 września na wschodzie kraju).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    791

Ja będę orał jutro a siał w sobotę. Od razu po orce zastosuje podwójny przejazd agregatem z wałami strunowymi, agregat puszczę płytko, może wałki na tyle ubiją glebę, że ten tydzień wystarczy. Nie wiem tego, ale terminu siewu na pewno nie będę opóźniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

Rubin odmiana fajna na lzejsze gleby. Tam gdzie ciezka ziemia na dolkach to nie rozkrzewia sie gdy jest zimno I wilgotno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Koledzy co posiać za nawóz z magnezem pod żyto bo przed orką rosła tam mieszanka jara z łubinem i na części widać braki magnezu.orka była robiona początek września i teraz dopiero mogę wejść w pole po tych deszczach.mam też dylemat co z chwastami bo tam jest teraz łąka po tych opadach czy prysnąć na chwasty i uprawka i dopiero siew czy bez oprysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciapekc385    0

Witam mam problem z żytem które zostało zasiane 16 września, od razu po zasiewach opuściły sie deszcze. Żyto wzeszło dość dobrze jest równe gęste, ale pojawił sie problem miejscami widać żółte place na polu, myślałem ze jest to niedobór magnezu lub mangamu ale kolor liści nie pasuje do tych objawów bardziej jakby jakaś choroba bo pojawiły sie plamy na liściach. Co może byś przyczyną ? Obok rośnie pszenżyto  i też miejscami widać żółte przebarwienia na polu.

https://zapodaj.net/61ca87ec983a4.jpg.html

Edytowano przez ciapekc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

Może to tez być przez przymrozek u mnie pojawiło się to samo w kilku miejscach ale to kwestia czasu moim zdaniem podobnie miałem z owsem w tym roku
... Dobrze byłoby jakbyś zdj podeslal bo tak to ciężko coś stwierdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez jarek87
      Czesc ma ktoś na sprzedaż zyto jarePotrzebuje 1t.Powiat goleniów Lub wysylka kurierem. 
    • Przez dominikl95
      witam zastanawia mnie jedna kwestia,czy żyto siane pod koniec października może być lepsze niż siane we wrześniu.( starzy ludzie tak u mnie mówią że siane późno dało lepszy plon.od czego to jest uzależnione i chciałbym podkreślić że ziemię 6 klasy i teren niedługim okresem wegetacji ( chłodny obręb)
    • Przez AdamSygitowicz
      Co zasiać po życie na kiszonkę w maju? Nie chce siać kukurydzy bo dookola działki jest las, ziemia jeszcze nie jest dobrze przerobiona( był to ugór) więc trawa też odpada. Myślałem o życie jarym, co wy na to? 
    • Przez Sylwester1708
      Witam pierwszy raz uprawiam żyto na VI klasie i potrzebuje informacji jaki nawóz w jakiej dawce i kiedy zastosować aby uzyskać ok 5 ton z ha. Żyto pierwszy rok po centrali. Z góry dziękuję za informację 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj