Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
New Holland x4
poiqwe    1

Czy ktoś mi może odpowiedzieć na takie pytanie: jakie siedzenie można zamontować dla pasażera w NH T5040?

Fabrycznie jest bez siedzenia. Słyszałem, że takie siedzenie podchodzi od NH serii TM.

Jest ktoś taki kto montował już takie siedzenie u siebie? Ile ono może kosztować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomal20084    43

Witam, jestem posiadaczem nh T5040 no i musze powiedziec ze wydajny traktor jak na te 86 kucy ;)

Co do opon to niestety standard, ale uciąg i tak doskonały ma :)

Teraz latam nim z plugiem obrotowym Lemken Opal 110 3x40, nie ma z nim co robic ;p

Mam juz przerobione ponad 120mth i bez awarii, jestem zadowolony z niego, co do spalania- zależy w jakich warunkach pracuje, ale ogolnie malo pali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poiqwe    1

A czy jak jedziesz na 3 zakresie i 4 biegu i chcesz włączyć zająca to przechodzi ci płynnie czy słychać jakiś lekki zgrzyt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomal20084    43

poiqwe : szczerze to nie wiem, po zawsze jadę z zamknietymi oknami i głosną muzyką ;p

Ale ostatnio sprawdzalem to płynnie przechodzi, czasami moze cos da sie usłyszeć, ale to normalne bo przeciez przekladnia się zmienia :) Takze nie martw sie o to.

A przy jakich obrotach i predkosci wciskasz zajaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poiqwe    1

Mój t5040 kosztował 156 tys wiec t5050 pewnie z 10tys wiecej

 

Netto?

 

Wiem, że T5050 kosztuje 160 netto obecnie

 

poiqwe : szczerze to nie wiem, po zawsze jadę z zamknietymi oknami i głosną muzyką ;p

Ale ostatnio sprawdzalem to płynnie przechodzi, czasami moze cos da sie usłyszeć, ale to normalne bo przeciez przekladnia się zmienia :) Takze nie martw sie o to.

A przy jakich obrotach i predkosci wciskasz zajaca?

1500 obr.

A ty dużo masz już godzin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomal20084    43

@up. 156 tys brutto czyli cena z vatem bez watu to on cos ok 130 kosztuje.

Ja w swoim mam juz 134 mth i ja wlaczalm zajaca przewaznie jak oporowo na 4biegu jade :D ale powiem Ci ze czasami słychac jak sie zmienia przekładania a czasami nie, ale mnie to nie dziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomal20084    43

A ja mam Pytanie co do podnosnika ;) mam t5040 i sie zastanawiam czy jest takie cos jak w tych nowszych ciagnikach ze jest funkcja plywajacy podnosnik czy jakos tak ;) wiec moje pytanie, w jakiej pozycji maja byc ustawione te dwie wajchy od podnosnika? czu lif o matic ma byc wcisniety czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

W instrukcji wszystko jest napisane, wystarczy poczytac ;)


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomal20084    43

Jakos patrzyłem i nie mogłem znalesc ;) na forum ktos z praktykujacych szybciej by odpowiedzial i wytlumaczyl na chłopski rozum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artursz89    454

 

Netto?

 

Wiem, że T5050 kosztuje 160 netto obecnie

 

 

To sobie patrzę ładnie u was poczynają:D

My co prawda podpisaliśmy umowę w grudniu a ciągnik (T5060) był w marcu (no i trzeba powiedzieć że nie był kupowany solo tylko z osprzętem) i zapłaciliśmy za niego 166tyś BRUTTO. Może trochę dawno to już było ale mimo wszystko wtedy cena euro była 4,40 czy jeszcze więcej. Wiadomo NH ma cenę ustalaną w złotówkach ale jednak w EU je produkują więc nawet jeśli to nie powinien był podrożeć. Cena ciągnika w któym co prawda oprócz rewersu i zająca celowo nie chcieliśmy więcej elektroniki, żeby później mniej rzeczy mogło się w nim zepsuć, bez tuza i WOM przedniego, ale na szerokich oponach. Kabina chyba standard nie amortyzowana z klimą i radiem siedzenie amortyzowane mechanicznie bo nawet w nowym JD potrafi się pneumatyka zepsuć

 

Co do przyśpieszacza no właśnie u nas też potrafi szarpnąć i da się odczuć jakby trybik zaskoczył tam gdzieś na dole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Ziomal co do głośnej zmiany z zółwia na zająca i odwrotnie proponuje zrobić kalibrację skrzyni.

 

 

A nie szarpie ci przypadkiem przy ruszaniu ???

 

Pamiętaj tylko że kalibrację należy wykonać przy rozgrzanym oleju


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artursz89    454

No szarpie szarpie. Znalazłem w instrukcji obsługi kalibrację. Jak coś się nie zrobi zgodnie z nią to można coś spierdzielić czy gorzej być nie może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomal20084    43

Ludzie ma problem!! W moim NH zacia sie gaz nożny, co z tym zrobic?

Jechałem po ulicy i oporowo wzialem reczny gaz odbiłem z powrotem i nie spadlo nozny nie reagowął.

zgasilem traktor maska w gore i szukalem usterki, jakos lekko udalo mi sie cofnac gaz na ciegielku po lewej stronie silnika. ale wciaz nie sa tak jak trzeba, trzyma sie wciaz na 1300. Moze cos poradzicie? Prosze o szybka odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek01    5

witam ja tez mam problem z moim nh niedziała mi podnosnik EDC po calodziennej orce poprostu wsiadam rano i podniesc juz niechce miga tylko kontrolka żółta że awaria ale na wyswietlaczu żaden kod błedu sie niepojawil , moze miał ktos podobny problem na nieszczescie oczywiscie gwarancja w lipcu sie skończyla


zetor 52-11 i ursus c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Misiek spróbuj zrobić kalibrację podnośnika ( masz to opisane w instrukcji). Kiedyś miałem podobny problem i serwis kazał wykonać kalibrację podnośnika . Pomogło :)


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek01    5

niemoge znalesc tego jak sie kalibruje podnosnik , w instrukcji tylko pisze żeby skontaktowac sie z serwisem gdy ta dioda błyska ale jutro jeszcze poszukam dokladniej


zetor 52-11 i ursus c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

U mnie było to samo , zgasiłem go na chwile w czasie orki bo miałem tel ,po odpaleniu podnośnik przestał działać ,ani w górę ani w dół- zaczęła migać na żółto ta kontrolka ,na wyświetlaczu nic ale wysiadłem i przyciskiem z tyłu udało się pług podnieść to wjechałem na podwórko ale opuścić już się nie dało, zgasiłem i zacząłem wydzwaniać do serwisu gdzie kupiony, wykonałem kilka telefonów-odsyłali mnie z kwitkiem od jednej osoby do drugiej ,czułem się olany z góry i sobie myślę a h.j ci w d.pe i poszedłem na obiad- może kiedyś ktoś przyjedzie ale nic nie miałem obiecane a na czasie mi zależało

gdzieś po godzinie tak chodzę w koło i myślę ale kupa złomu i beznadziejnej elektroniki ,lecz wsiadłem odpaliłem a on działa jak gdyby nic i cóż to było???


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szepi    3

dziwne macie przypadki... ja w sowim od 500 mtg nic a nic się nie dzieje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Musisz dużo jeździć w lecie, jak temperatura jest ponad 30.

 

Mi serwis przy 55 robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Tak z ciekawości zapytam. Jak często kalibrujecie skrzynie? Co do temperatury to w żniwa jak kalibrowałem to miała 78 ( po kilku godzinach w prasie zwijającej), więc teraz jest to nie do osiągnięcie. Jesienią u siebie robiłem przy 40 stopniach i było wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MiniMe
      Witam
      Jest to mój pierwszy post i jeżeli napisałem w niewłaściwym miejscu proszę o przeniesienie.
       
      Problem z ciągnikiem new Holland tl 90 mojego wujka, otóż podczas zapiętego przedniego napędu i wyjazdu pod górę bez obciążenia przednie koła szarpią. Traktor rok temu był na serwisie przedniego zawieszenia/napędu jednak większość czasu stał i dopiero niedawno to zauważyliśmy. Cofając pod wzniesienie nie ma tego problemu.
      Dodaje filmik na YT na którym dobrze widać szarpanie kół.
      https://youtu.be/xhUln87HBmg?si=ZtpdkLVKfo0AIcL8
      Pozdrawiam 
      Dawid 
    • Przez _Mechanic
      Szukam schematy elektrycznego do NH TL90, pomoże kto?
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam. Poszukuję katalogu napraw do New Holland L95. Może ktoś posiada lub seri TL. Ponieważ chcę rozebrać przystawkę wom i chciałbym się dowiedzieć jak się zabrać do tego.
    • Przez _Mechanic
      czy w TL 90 blokada tylnego mostu jest załączona na stałe, a po odpaleniu cewka, elektrozawór rozłącza blokadę czy jest odwrotnie że blokada jest rozłączona a w momencie włączenie przyciskiem elektrozawór zapina blokadę?
      Mam wrażenie że jak ruszam to są ślady od obu kół jakby był załączona blokada. 
    • Przez Karolek1988
      Witam mam ciągnik fiat agri new Holland l85 1996r. W tamtym roku spaliła się instalacja. Została wymieniona na nową. W zimę mam problemy z odpaleniem ciągnika.na wiosnę wymieniony akumulator. Wiosna i lato odpala bez problemu. Zima przyjdzie jest problem. Jak dobrze podladuje Aku to złapie. Ale jak postoi tydzień to kręci ale nie załamuje. Podpompuje pompka paliwo. Z rury wydostaje się dym.jaka może być przyczyną. Dziś kręciłem kręciłem i nie odpalił. Rozrusznik pompa wtryski?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj