vcc

Przygotowani do zimy ??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
vcc    12

Bo ja tak, ładowanie pomierzone w aucie i ciągniku, dodatkowo jako miejscowe pogotowie elektryczne zawsze w bagażniku wożę

ab69fac9b1daaf47m.jpg

 

2x3m o grubości 35mm, końce przewodów lutowane do zacisków :( Auto bezproblemowo na nich odpalane, kombajn też jak i koparka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Kable rozruchowe dobra sprawa. Ale według mnie to tylko robione własnoręcznie bo to co sprzedają to tylko malucha można odpalić zanim się stopią. Wyglądają na grube ale tylko dlatego że izolacja na przewodzie o grubości 2,5mmm jest tak gruba jak by miała zabezpieczać wysokie napięcie.

Dobrze je mieć, ale oby nie trzeba było ich używać. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drax    1

Ja przygotowany, dwa akumulatory 160 Ah w garażu naładowane, w ciągniku 80Ah, pług założony, hamulce porobione można driftować ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Kable rozruchowe dobra sprawa. Ale według mnie to tylko robione własnoręcznie bo to co sprzedają to tylko malucha można odpalić zanim się stopią. Wyglądają na grube ale tylko dlatego że izolacja na przewodzie o grubości 2,5mmm jest tak gruba jak by miała zabezpieczać wysokie napięcie.

Dobrze je mieć, ale oby nie trzeba było ich używać. :(

Dokładnie, nowych dają za cienki zwój, i wogule bezprzerwy urywają się zaciski, lepiej kupić samemu kable i zaciski,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitekk    58

Ja np. nie zmieniłem jeszcze opon w samochodzie na zimowe :) dziś trochę jeździłem ale nie jest źle. no i nalałem płynu zimowego do spryskiwaczy

 

teraz tylko patrzeć jak napada z metr śniegu :(


"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jutro zapinam pług do traktora woda w chłodnicy zmieniona na płyn. Opony w autach zmienione na zimowe. Sprzęt na kuligi przygotowany ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja maszyny pochowalem do garazu ciagniki i kombajn zalalem nowym plynem akumulatory z kombajnow schowane w cieplym miejscu w domu zalozylem opony zimowe no i przygotowalem plug do sniegu i linke wtraktorze bo jak co roku przez zime utkwi troche aut w zaspach i rowach i po 50 zl od auta za wyciagniecie a nie ma to jak kilka aut w zaspie :(:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeerMan    3

Często wyciągacie zima samochody? U mnie pługi dzisiaj ojciec szykuje bo jutro mają być zawieje i zamiecie a potem mróz więc zima idzie pełna parą. Tylko ciekawe na jak długo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

Często wyciągacie zima samochody? U mnie pługi dzisiaj ojciec szykuje bo jutro mają być zawieje i zamiecie a potem mróz więc zima idzie pełna parą. Tylko ciekawe na jak długo?

 

ja przewaznie kilka w tygodniu a raz mialem 5 w jednej zaspie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Bo ja tak, ładowanie pomierzone w aucie i ciągniku, dodatkowo jako miejscowe pogotowie elektryczne zawsze w bagażniku wożę

ab69fac9b1daaf47m.jpg

 

2x3m o grubości 35mm, końce przewodów lutowane do zacisków :( Auto bezproblemowo na nich odpalane, kombajn też jak i koparka

 

Kolego świetne kable, robiłes je z przewodu spawalniczego? A gdzie kupiłeś krokodylki i ile wogle kosztowały te kable razem z krokodylkami bo też planuję sam zrobić, ale myślałem nad 25mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Woda psuszczona z ciągnika będzie trzeba gorącej sie wleje, maszyny co się dało to wstawione zaorane. Nie mam pługa do śniegu eh :(


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Kable chyba spawalnicze, kupowałem na metry, akurat wziąłem resztę czyli 6.2metra, chyba po 12zł za metr, co do zacisków to w sklepie u kolegi, sprężyny są mocne, chyba po 5zł za szt a ja brałem po 3zł, ogólny koszt przewodów jest wysoki ale na mrozie nie sztywnieją i już raz pokonały przewody z marketu :), końce lutowane kolbą 400W a powierzchnia zacisków oczyszczona i potraktowana kwasem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

No właśnie słyszałem że te kable z marketu to dziadostwo grzeją się topią i tylko skuter się na nich odpali. Ja bym zrobił coś porządnego to by było na lata i duży ciągnik odpalić i nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7
akumulatory z kombajnów schowane w ciepłym miejscu

Otóż nie powinny być w ciepłym miejscu!

W instrukcjach pisze: ,,nie użytkowane akumulatory należy wykręcić, naładować i odstawić w chłodne miejsce (9-14stopniC)'' ( nie jestem pewien że taka temperatura, ale na pewno w tym przedziale).


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Przewody też mam robione osobiście te z marketu to do niczego się nie nadają chyba że w drugim aucie brak radio włączyć.

 

Tu mamy przewody od 16 mm2 do 35 mm2 ale jak jakość lepsza to i cena też: http://www.sklep-grene.pl/advanced_search_result.php/keywords/przewody/inc_subcat/1/search_in_description/1/sort/1a/page/2


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

Otóż nie powinny być w ciepłym miejscu!

W instrukcjach pisze: ,,nie użytkowane akumulatory należy wykręcić, naładować i odstawić w chłodne miejsce (9-14stopniC)'' ( nie jestem pewien że taka temperatura, ale na pewno w tym przedziale).

 

wlasnie w takim przedziale temp sie znajduja nie ma mrozu ani nie jest goraco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Dobre zaciski można kupić w markecie, przy tandetnych kablach. Musieli sie nieżle pomylić skoro sprzedają porządne zaciski za kilka zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Przewody też mam robione osobiście te z marketu to do niczego się nie nadają chyba że w drugim aucie brak radio włączyć.

 

Tu mamy przewody od 16 mm2 do 35 mm2 ale jak jakość lepsza to i cena też: http://www.sklep-grene.pl/advanced_search_result.php/keywords/przewody/inc_subcat/1/search_in_description/1/sort/1a/page/2

 

Chyba podjadę do grene i któreś kable u nich kupię, nie będę robić. Nie wiem tylko jakie wziąć - do auta 1.9tdi chyba 16mm wystarczy? Ale żeby odpalić NH 140 lub 150 to chyba trochę za małe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja maszyny pochowalem do garazu ciagniki i kombajn zalalem nowym plynem akumulatory z kombajnow schowane w cieplym miejscu w domu zalozylem opony zimowe no i przygotowalem plug do sniegu i linke wtraktorze bo jak co roku przez zime utkwi troche aut w zaspach i rowach i po 50 zl od auta za wyciagniecie a nie ma to jak kilka aut w zaspie :rolleyes: :blink:

 

50 Zł ? I ludzie sie na to godzą ? Można na tym zarobić fajnie widze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

zadowoleni sa ze ma kto ich wyciagnac

a ty bys nie dal jak bys w nocy wpadl do rowu albo utkną w zaspie za wioska

dzis juz mialem 1 auto w rowie :rolleyes: :blink: :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

W życiu bym nie wpadł na pomysł żeby za wyciągnięcie kogoś z zaspy wziąć kasę-no ale ja niedzisiejszy jestem...co się potem dziwić że miasto wsi nie lubi :rolleyes: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

a chcialo by ci sie na mrozie isc do garazu odsniezac drzwi i jechac traktorem 2 km i wyciagnac kogos z rowu za free

bo mi nie zabardzo

a po drugie to kazdy z checia placi sami praktycznie kase daja i sa szczesliwi

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ekwadorowicz
      Ściągał ktoś ten tryb? Nie idzie go ściągnąć do góry , był już grzany palnikiem i zdejmowany ściągaczem ale śruba od ściągacza wygięła się w banan

    • Przez Agencior
      Witam dzisiaj odpaliłem Aresa no i pochodził chwilę po czym sam zgasł a później nie chciał zapalić dodam że przeczyścilem odstojnik przed odpaleniem.
    • Przez Mrhot16
      Witam mam problem z renault temis 650x otóż podczas ruszania ciągnik gwałtownie rusza szarpie do tyłu jak i do przodu przy załączaniu wałka też jest problem gdy się da więcej gazu to wejdzie zmiana kierunku jazdy też po dodaniu gazu lepiej zmienia czy jest to wina jakiejś pompy czy kalibracja jakąś w tym ciągniku jest wykonalna?
      Z góry Dzięki za odpowiedzi🙃
       
    • Przez Nismo
      Witam mam do was pytanie odnośnie odnowy plastików we wnętrzu traktora. Są jakieś sposoby by przywrócić im dawny blask?
    • Przez agromichu
      Witam. Potrzebuję halogenów led 2szt na przód i 2szt albo 4 na tył , które nie będą zakłócać radia i będą w przystępnej cenie. Oświetlenie potrzebne do pryskania na 12 ha.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj