Przemas15

Warto zostać rolnikiem ??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Najważniejsze aby nie wierzyć pani mini ratce bo to się może źle skończyć. wielu rolników zakredytowało się i teraz ledwo wiążą koniec z końcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Z tym się zgodzę. Że jeśli się nie rozwijałeś i nie rozwijasz to możesz o tym zapomnieć. I fakt bo zaczęli trochę wcześniej się rozwijać więc teraz tylko zbierają z tego profity. Ale teraz jest może trochę łatwiej bo masz pomoce unijne, lepsze kredyty itd. ale i tak trzeba to robić z głową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacumi    0

Masz matyziak bardzo dobry pomysł. Tylko musisz go teraz wprowadzić życie. Masz już start zapewniony, głupi nie jesteś więc powinieneś sobie poradzić. Jeśli będziesz wszystko dobrze robił, na czas itd. to nie powinieneś być na tym stratny a trochę pieniędzy zarobisz. I 30ha powinieneś obrobić sam bez problemów tylko czasami przyda ci się pomoc np. w żniwa żeby podjechać traktorem lub na wiosnę. Ale jak jeszcze twojemu ojcu pozwala na to zdrowie to śmiało ci pomoże. Co do warsztatu. Zrobiłeś rozeznanie rynku? Potrzebny jest taki kolejny warsztat w okolicy czy założyłeś że jeśli masz ukończone studia w tym kierunku to założysz sobie warsztat? I to ma być warsztat samochodowy czy i dla sprzętu rolniczego?

 

hej. sorka że dopiero odpowaidam, ale byłem strasznie zarobiony a w dodatku chory. ehhh straszne przeciągi są w kopalni :lol:

 

Ojciec oczywiście pomoże, podobnie reszta rodziny <mama oraz 2 siostry>.

Jeśli chodzi o warsztat to w moich okolicach nie ma warsztatu, najbliższy znajduje się w zamościu <ale gdzie sie nie pojedzie to wszędzie kolejki i żeby cokolwiek zrobić to trzeba umawiać się 2 dni wcześniej> dlatego uważam że klienci będą, może nie na początku. z czasem klientów się zdobywa i będzie się to rozrastać.planuje zajmować samochodami, a także sprzętem rolniczym. w warsztacie na początek planuje pracować sam więc koszty nie duże <ehhh jedynie państwo będzie kasę ściągać - podatki, zus>. gdy interes się rozkręci i jeśli sam nie będe dawał rady to mam kolegę z technikum który chętnie będzie u mnie pracował

problemem jest to żę jeśli chce dostać dopłatę na młodego rolnika to nie mogę prowoadzić działalności gospodarczej bo musze być ubezpieczony 3 lata w krusie. ale myśle żę warsztat da sie zarejestrować na rodziców <emeryci>.

wiem że na początku będzie trudno i ciężko. ale warunki są i myśle żę pomysł też całkiem dobry.

obecnie szukam jeszcze informacji o możliwych dofinansowaniach z uni. i już praktycznie jestem zdecydowany tylko teraz musze jakoś rozwiązać staż z urzędem pracy <a mam go do 13 marca 2011r. :(>

 

to jak ?? uważacie że lepiej iść na gospodarkę ??

 

pozdro

Jacek


MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeXet121    0

Pierd****** bez sensu..

Chociaż ze mam 15 ha to uważacie ze się nie rozwinę??

Grubo się mylicie;))

Jeśli zrobię to z głową to dam rade.;))

A co nie którym to gały wyjdą...

Pozdrawiam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

a ja mogę przejąć 9 ha swojej ziemi +9,5 dzierżaw, z czego 5 to łąka torfowa, na którą można wjechaćw maju przy dobrych wiatrach a 4,5 to sam piasek. Gospodarstwo jest nastawione na produkcję mleka. Miesięcznie oddajemy około 6 tys litrów mleka. Zamierzam to przejąć i zacząć sie rozwijać, jak myślicie jest szansa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buhaj1975    0

Czy warto jest zostać rolnikiem?? Gospodarstwo odziedziczyłbym po wujku, ponad 20 ha, ma tam te 7 krówek miesnych i te 40 świnek. Ale jest ten problem że to gospodarstwo ma na małym podwórku ( 60 - siątką da się ledwo obrócić ... ) i teraz jeszcze jedno pytanie czy jesli miałbym być rolnikiem to iść do technikum rolniczego??

I czy opłacało by się w moim przypadku budować oborę poza miastem??

 

PS : chodzę teraz do 3 gim. i cały czas mnie dręczy za kogo dalej się uczyć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vhalior2    66

no ja bym napewno poszedl za rolnika albo w tym kierunku zebys mogl przejac... co z tego ze male podworko jak za darmo tyle ha to bym sie nawet nie zastanawial:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

jeżeli cię to interesuje to jak najbardziej, ale pomyśl też że może być ciężko wyżyć i trzeba będzie dorabiać w innym zawodzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buhaj1975    0

Dodam jeszcze że jedno ( 5 ha pole) mojego wujka bedzie na 90 % oprzerobione na działki budowlane bo wszystkie pola bliższe miasta już są w działki... więc mogłbym się odbić na tym i dokupić ha, pozatym ta dotacja młody rolnik też wszystko w hektary ewentualnie jakis ciągnik...

 

A tak wgl to rolnictwo mnie interesuje od dziecka zawsze wolałem jechac pomóc wujkowi nić siedzieć w domu przed komputerem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pat26    0

Ja jak bym taką okazje to bym został rolnikiem :( .A za te działki budowlane to niezło kase możesz dostać.A reszte pola przeznacz na :

-coś zasiej i sprzedaj zbiory

-może jakaś mała chodowla opasów

-itp. :)

To ja bym zrobił ,ale to twoje to jak chcesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buhaj1975    0

Ja bardziej myslałem zeby dokupic łąk i hodować bydło miesne :(

 

Aaaa i jeszcze jedno ... jak mam wytłumaczyc to mojej dziewczynie ... ?? Ona twierdzi że źle robie ze chce isc za rolnika bo wtedy bede miał zapierdol cały czas i marne pieniądze... PS : jej ojciec też jest rolnikiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pat26    0

Ale byś hodował mamki czy byki.Bo przy tym mało roboty dobry pomysł.

 

pomyliłem się .Bo przy tym mało roboty

 

Roboty

 

ROBOTY :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pat26    0

bo przy tym mało pracy jest

 

Ja tak też bym zrobił odsatki można sprzedać za dobre pieniądze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buhaj1975    0

No i jeszcze myśle ze chyba zlikwidowałbym świnie i chlewnie przerobił na obore dla bydła ... najlepiej kojce co nie ?? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

jak możesz zrobić taką kasę na tych działkach to bez zastanowienia ja poszedłbym na ten układ, niedalkeo mnie sprzedawali działki ok 15 arów za 50tys zł, sprzedali cały hektar to policz sobie ile kasy mozna na tym zyskać i ile ha dobrej klasy ziemi kupić i jeszcze na maszyny się zostałoby :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buhaj1975    0

No a maszyny by sie przydały ... ma tylko Ursusa c - 360 i ruska który ledwo trzyma sie kupy ... ;]

siewnik tez przydałby sie nowy, pług tak samo , o przyczepach nie wspomne... rozrzutnik też ledwo zipie... a prasa to już nie wytrzymała ... :( ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22

chlopie co sie martwisz dziewczyna powinna to zrozumiec i cie wspierac jesli to jest ta na cale zycie!!!! ja mialem podobna sytuacje i jakos jej to co robie przestalo przeszkadzac. wiec jak lubisz to niepatrz na nic bierz gospodarstwo i rob to co lubisz powodzenia :(


ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pat26    0

zetorek1607 masz racje jak mu sie uda to na tych działkach dorobi się dobrej kasy i kupi maszyny ,ziemię itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buhaj1975    0

Dzięki panowie ... Przekonaliście mnie :()

 

Nawet co do dziewczyny ;DD

 

Aha i jeszcze jedno możecie mi nie wiem opisac albo przesłać zdjęcia Ci którzy chodują mamki z cielakami w oborze uwięziowej ??;D Adres e-mail mój to - adamsik14@gg.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pat26    0

Nie widziałem jak sie trzyma mamki z cielakami ale ja myślałem nad tym że takie zagrótki ok. 3 na 2 metry i tam chodzą luzem. Ale niewiem czy to dobre to muj wymysł :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Pewnie, że warto jak się ma głowę na karku to na wszystkim da się zarobić...


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renifer    0

Hej, jak na 3 gimnazjum to jakoś tak obcykany jesteś w tematach "mamek", przyczep, działek budowlanych, przeróbek obory itp.... w takim wieku dzieci myślą trochę inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

jak się chłopak interesuje to niby czepy ma nie wiedzieć??? ja chodzę do 2 gimnazjum i mieszkam na wsi, mamy gospodarstwo to tez się interesuję:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj