Przemas15

Warto zostać rolnikiem ??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
buhaj1975    0

Przepraszam bardzo ale ... jak czytacie to czytajcie do końca, bo ta ziemia którą mam zamiar sprzedać ma iść na działki budowlane, a za to moge sobie kupić więcej ziemi moze troche dalej od domu ale zawsze bedzie jej więcej... a co to praca na roli to ja wiem, bo jak wujek leżął w szpitalu to w ostatnie żniwa sam zapier.....em tyle że dziadek ciągnikiem przez miasto przejechał żeby problemów nie było - i to ja wstawałem o 6 żeby pooprzątać byki i świnie, jechać rowerem do bydła na łąki zobaczyć czy starczy im wody itp. prawie wszystko zboże sam z przyczepy zgarniałem, sam gnoje wszystkie wyrzucałem, sam śrutowałem tyle co brat niekiedy po praktykach przyszedł i mi pomógł, ale to żadko... więc prosze mi nie pisać że ja jakiś leń i nie wiem co to praca na roli... Bo wiem więcej niż niektórym się wydaje ... :lol: :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

bez dodatkowych dochodów też idzie wyżyć w standardzie Kowalskiego ^^ wiem bo pracuję od lipca a wcześniej tylko pole i nie narzekałem na brak płynności finansowej ;) z 10 ha to ile krów utrzymasz? 10 :lol:

 

Co do cen to może się okazać że za 1ha na działki weźmiesz 140 tyś a 10 km od miasta kupisz ha za 40-50 tyś więc przybędzie tylko 15-20 ha a to nie dużo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Z tego ci się orientuje jest parę przystępnych kredytów. Duży plus jest że jestem młody, banki też inaczej na to patrzą. Poza tym kredyty brane przez rolników po 40 roku życia są zupełnie inaczej oprocentowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Napisz buhaj jak jest z ziemią w twoim regionie? A za pieniądze możesz kupić mieszkanie np. w Warszawie i mieć co miesiąc 2,5tys do rączki. A twoim zadaniem będzie jedynie raz w miesiącu przyjechać i zabrać kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

buhaj masz rację. Jeżeli na działki budowlane to sprzedawaj, kupisz 2x więcej. Życze powodzenia i przemyśłanych decyzji :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

przekwalifikować dzialki na budowlane to jedno sprzedac szybko w dobrej cenie to drugie i kupic to nie jest moim zdaniem takie latwe i proste jak by sie moglo wydawac bo skąd wziasc kupca na te dzialki odrazu a koszty trzeba poniesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buhaj1975    0

Jednak stwierdziłem że nie będe rolnikiem. Pujde do LO na rozszerzoną matme i informatyke, potem jakies studia matematyczne i elo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buhaj1975    0

po 1. to że nawet jeślibył bym rolnikiem to musze gdzieś dorabiać...

po 2. wszyscy gadają (no dobra moze nie wszyscy) ze to sie nie opłaca...

po 3. zawsze bd miał stały dochód a pola wydzierżawie, jak sie strafi dobry kupiec to sprzedam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeXet121    0

Masz szanse oczywiście;D

Ja nie dam nikomu mojej ziemi jak chcą chować to na swojej...

a jak mam dać paprakowi ziemie i ma mi ją zapuścić to niech leży ugorem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacumi    0

temat zamarł ;)


MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Sprzęt rolniczy naprawia się głownie i tak w okresie martwym dla rolnicta tj. zima i później przed zniwamy troche. Więc moze dasz radę robić to i to:) U naszego mechnika kolejka jest juz na 2miesiące zamówiona;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Taa jak ci walnie kombajn w sezonie a do wykoszenia masz załóżmy 50ha to będziesz czekał do zimy?! Przecież terminy gonią! I tak ze wszystkim!


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

To raczej jest wiadome że jak np. kombajn zastrajkuje w sezonie to trzeba od razu za niego się brać z naprawą chyba, że ktoś woli już wtedy kogoś nająć żeby mu pokosił ale to mijałoby się z celem...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacumi    0

no kombajn w czasie żniw naprawiamy jak najszybciej. czasami nawet na polu :D ale przed żniwami trzeba też przygotować go do sezonu. a pozatym nie tylko kombajny istnieją :)

 

ale mi chodziło o mechanikę samochodową. żeby dorobić jak nie ma roboty w polu.


MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jeżeli gospodarstwo jakie młody rolnik przejmie jest zaniedbane pod względem inwestycyjnym, małe produkuje na własne potrzeby ewentualnie ma niewielką sprzedaż zdecydowanie odradzam. Inaczej będzie to świadomy wybór klepania biedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacumi    0

moja sytuacja jest opisana 2 strony wcześniej. tzn na 11 stronie. kliknij przeczytaj i powiedz czy to ma sens ??

gospodarstwo jest cały czas w fazie rozwoju.


MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

jeśli skorzystasz z jakiś funduszy unijnych to uważaj na życzliwych ludzi bo niektórych może to kłuć w oczy że wziołeś kasę i masz warsztat...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacumi    0

cenna uwaga :D

ehh Polska :)

no próbuje, kończę staż i wracam na gospodarkę.


MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Taa jak ci walnie kombajn w sezonie a do wykoszenia masz załóżmy 50ha to będziesz czekał do zimy?! Przecież terminy gonią! I tak ze wszystkim!

 

No nie chodziło mi o kombajny bo to sie robi 24godz na dobe w czasie żniw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacumi    0

troche odbiegliśmy od tematu :D


MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Na ubezpieczenia to raczej bym nie liczył. W prasie rolniczej sporo było o tym. Bardzo trudno wyrwać kasę od firm ubezpieczeniowych. Jeżeli ma to działać jak dotychczas to moim zdaniem jest to wyrzucanie kasy państwa i rolników na rzecz firm ubezpieczeniowych.

Do matyziak - na papierze to zawsze fajnie wychodzi. Mi kiedyś też tak kiedyś wychodziło :).

Jeszcze nie spotkałem rolnika milionera :)

E tam ja ubezpieczyłem i jak była susza doało pieniadz? dało wiele nie było tego pola ale kupiłem za to 6 ton pszenżyta ;)

 

Nie będę sie rozwijał zbyt powiem po prostu. Trzeba robic co sie lubi bo tylko praca którą sie lubi przyniesie satysfakcje i tylko tą prace dobrze wykonasz bo tej której nie lubisz nie wykoansz dobrze zapomnijcie. Próbowałem. Tylko 2 rzeczy wchodzą w rachube u mnie żaden inny zawód a jóż wogóle robota za biurkiem pod koszulą (chyba kogoś och**ło że mnei by zobaczyl tam :unsure: ) Mechanizacja, i rolnictwo, narazie robimy mechanizacje potem technikum zaoczne rolnicze i będzie dobrze. Zaplecze maszyn mam i to ładne stado brak kobajnu zbożowego ale ma byc ciągnik lada dzień może będzie duzy, budynki mam chlewnia i obora nie stare bo z lat 80. Także ja przychodze na gotowe tylko kwestia starać się rozwinać dalej :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj